Boşanmalımıyım yada ne yapmalıyım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevdemer tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : sevdemer
  1. sevdemer

sevdemer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Son günlerde sanki ırmağın akışına bıraktım kendimi,karar veremiyor ve sağlıklı düşünemiyorum.Ölümden öte herşeyin çözümü var derler fakat ben bulamıyorum.İnsanlar ağlama üzülme dediğinde sanıyorlarmı ki öyle basit.eşimle evlendiğimizde öğrenciydi.Annemin evinde bekledim okulun bitmesini.okul bitmeye yakın hamile kaldım.doğum yaptığım gün askerlik kağıdı geldi.dolayısıyla ayrı evede geçemedik.askerliği tecil ettirdi.bi kaç ay önce işten çıkarıldı.tecili bozdu.askere gidecek.sorun şu.okula devam zorunluluğu olmadığından beri yani birbuçuk yıldan beri birlikteyiz.ama eve hiç faydası yok.bebeğin tüm masrafları evin masrafları yani herşey annemin sırtında.birde eve geç geliyor.hiç bir sorumluluk almıyor.kredi kartı borcu bitmiyor.serseri bir insandan tek farkı üniversite mezunu olması.en zoruma gidende o milyarlarca kredi kartı borcu yaparken ben bebeğimin mama ve bez giderlerini karşılamak için doğumda takılan altınları bozdurdum.güya onları bebeğimin adına saklayacaktık.bunlar hiç umrunda değil.benimle maddi manevi hiç bir ilişkisi yok.ayrı yataklarda yatıyoruz.bebeğe çok düşkün manevi anlamda.annem eşimi çok seviyor.hatalarını ya görmüyor ya da çevre etkeninden dolayı ayrılmamı istemiyor.ama benim zoruma gidiyor hem annemin evinde yaşayalım herşeyimizi annem yapsın.hemde adam bekar gibi yaşasın hiç bir sorumluluk gütmeden.bunlar yaşandıkça,bir erkek olarak ona saygım olmuyor.günlerce aylarca aynı evde küs yaşıyoruz.bıktım artık.ne yapacağım bilmiyorum.bu arada evde annem o bebek ve benden başka kimse yaşamıyor.baba kardeş yok.ayrılma düşüncesi beni hiç terketmiyor.ama ben babasız büyüdüm bebeğimi nasıl eksik büyütürüm diyorum.çok üzgünüm çok.hep küs yaşıyoruz.bir buçuk yıldır toplasanız bir ay sürekli konuştuğumuz barışık kaldığımız olmamıştır .askere gitse değişirmi.yoksa ne ise insan değişmezmi

2. 12 Nisan 2009
  3. canım cok zor bir durum Allah sabır versin..
    istersen askere gidip dönmesini bekle önce bu asamayı atlatsın gelip işin bulsun..annende idare et..
    bi arkadasımın yasadıklarının aynısı bu olay..arkadasım dayandı su an eşi normale döndü sana cok iş düşüyor..ama mümkünse küsme arayı bul okadar cok küslük uzamaz .

4. 12 Nisan 2009
  5. perihanfatma

perihanfatma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bak güzelim askere gidip gelsin orada adam olur inan hem sevğiniz artar bekle hemen boşanma bence

6. 13 Nisan 2009
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    böyle erkeklere çok kızıyorum yaa
    evleniyorsun ev yok, iş yok, bir de üstüne çocuk
    ona bakmaktan da aciz, dayamış sırtını senin annene, ekmek elden su gölden
    ohh, ne ala, kredi kartları da ödeniyor, çalışır mı hiç
    size yazık değil mi, annene yazık değil mi, o yaşından sonra bir de elin adamını besliyor
    ne mecburiyetiniz var, anlamıyorum
    umarım değişir, umarım ama değişmezse siz bu durumu değiştirin artık
    beslemeyin şu bedavacı erkekleri

8. 13 Nisan 2009
  9. sevdemer

sevdemer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende aslında askere gitmesini bekliyorum.Ama bazen öyle sabrım taşıyorki çıksın gitsin diyorum.Çünkü onu nereye koyacağımı şaşırdım artık,ya kocaysa bi sorumluluk alır,en ufacık bir şeyin ucundan bile tutmuyor.Yanında konuşuyorum özellikle anne para verirmisin şu eksik bu alınacak falan diye kılını kıpırdatmıyor,ondan istemek zoruma gidiyor.çünkü önce bi kaç gün ortaya söylüyorum,mesela bezimiz kalmadı falan,ya bi gün gelirkende elinde bir paket bezle gel adam.Yok,ama iki pakete yakın sigara içmesini biliyor borcu derdi hiç bitmiyor.Şunu düşünüyorum askerden gelince ev tutalım girsin kira derdine faturasına boğaz giderine aceba o zaman yaparmı böyle sorumsuzluk.Yaparsada o zaman ayrılırım diyorum.Offff bunları düşünmek o kadar zorki,kimse ayrılmak için evlenmez elbette.Mutlu olmak istiyorsun seviyorsun.saçının telinden ayağının tırnağına kadar ilgileniyorsun ama o seni hayatının en dibine atıyor.bir arkadaşıma dedimki iş arıyorum.haberin olsun.girme diyor.yeter tembellik yaptığı.aslında doğru söylüyor.ama evde dolap boşalınca yada bezimiz mamamız bitince yine ben üzülüyorum.üç gün beş gün bekliyorum almıyor.bunların dışında manevi olarakta hiç paylaşımımız yok.sanırım evlilik evlilikten çıktı.geçen gün arabanın bagajından poşetleri alırken prezervatif gördüm.eve geldim sordum.paket açılmışmıydı dedi. hayır dedim.ben onu eve getirecektim.unutmuşum dedi.çelişkide kaldım.ama kadın hisseder sanırım aldatıldığını.ben böyle bir şey hissetmiyorum.Yada birde bunu düşünüp kahrolmak istemiyorum.zaten düşüncelerin içinde kayboldum.bilmiyorum nasıl geçiyor günler.

10. 13 Nisan 2009
  11. EU1

EU1 Guest

hemen boşan çekilmez bir adam tipinden bahsediyorsun nedemek yaaa prezarvatif çıktı

12. 13 Nisan 2009
  13. chocolategirl

chocolategirl oooppss! Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    ahh canım benim çok zor bu tarz erkek modelini idare etmek...
    Öncelikle Allah sabır versin...
    şimdi sana otur al karşına konuş diyeceğim ama belli ki bu işi çok yapmışsın.
    bence,bekle askere gidip gelsin. değişir diye tahmin ediyorum.
    bir de annene söyle,sizi sırtından atsın.yani kibarca oğlum evinizi tutun filan desin.
    yazık o kadına da,ömrübillah sizi mi taşıyacak?
    erken evlenmişsin veya erken çocuk olmuş demeyeceğim... belli ki çok sevmişsiniz.
    askerden geldiğinde de biraz süre ver,işini kurmaz,aynı sorumsuzluklara devam ederse,daha fazla bekleyemeyeceğini,en kısa zamanda çözmesi gereken bir sorununuz olduğunu birşekilde anlat.
    yoksa kaybedeceğini de ekle..korkar da adam olursa ne ala,olmazsa...karar senin.ama kendini yıpratma lütfen...

14. 13 Nisan 2009
  15. KanCicegi

KanCicegi Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayrı yatıyosanızz e çoğu zamn küsseniz prezarvatifi ne yapıyorki
    hem size harcamıyosa kredi kartını kime harcıyorr
    işi gücü yoksa yarı gecelere kadr dışarda ne yapıyorrr
    buu adam duvarın deliğinden çıkmadı sanırım ailesi nerde
    ve oğullarının bu durumuna ne diyor
    aklıma bu sorular geldi sende eşine bu soruları bir sor bakalım cvbı ne olcak
    nasılsa askere gidecek resmen olmasada aranıza mesafe girecek şimdi boşanmayı rafa kladır derimm inş askerlikte adam olur gelir yoksa
    sorumluluk bilmelyen adamla yaşam sürdürmek gerçekten zorr
    inş sorularına verebilecek mantıklı cevapları vardır
    allah yardımcın olsun canım

16. 13 Nisan 2009
  17. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.174
    Ödül Puanları:
    188
    Askerlik erkekleri değiştiriyor, olgunlaştırıyor. Her zaman söylerim ayrılıklar da evliliğe iyi geliyor. Senin eşinin durumu pek ümit vermiyor ama yine de "elimden geleni yaptım, yeterince sabrettim" diyebilmek için, yarın çocuğun sorduğunda başın dik cevap verebilmek için diğer arkadaşların da dediği gibi kesin kararını askerlik sonrasına bırakmanın doğru olacağını düşünüyorum.

18. 13 Nisan 2009
  19. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim abim öleydi annemler bakıyodu onlara hiç.birşeye karışmıyodu buda doğal olarak yengemin zoruna gidiyodu ve bi karar aldı ya ev ayrılır yada ben çocukları alır giderim dedi ve gitti abim tutuştu tabi ve söz verdi çalışıp evi ayırıcağına şimdi ev ayrı mecburen çalışıyo annemlerde yardım etmiyo ve abim çalışıp bişeyler yaptıkça hırslandı ve şimdi çok iyiler maşallah bencede askere gidip gelmesini bekle ve onunla konuş evi ayırıcağını falan annende yardım etmesin birilerine güvenirse çalışmaz nede olsa bana gerek yok yapan var niye yorcam kıymetli canımı demesin inşallah düzelirde bebeğinizi birlikte büyütürsünüz maalesef olan çocuklara oluyo yazık günahsızlara onun için BEKARLAR BU LAFIM SıZE EVLıLıKTE AŞK ARAMAYIN BABA OLABıLECEK ADAM ARAYIN Kı MUTLU OLUN

Son düzenleme: 14 Nisan 2009