boşanmanın iyi yönü yokmu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yenidenbaxsxla tarafından 28 Nisan 2007 başlatılmıştır.

28 Nisan 2007
    Konu Sahibi : yenidenbaxsxla
  1. yenidenbaxsxla

yenidenbaxsxla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    ben şu an için evli ama eşiyle ayrı yaşayan ve boşanma kararı almış bir kadınım. 1 çocuğum var, 6 yaşında günışığı gibi bir çocuk.
    3 yıldır ite kaka ve çocuğum için katlandığım çeşitli zorluklar sonucu en son 1 hafta önce yine boşanma kararı aldım. Bu sefer kararım kesin ve herşey kafamda çok net. 3 yıldır eşimin her yıl birsürü kadınla telefon mesajlarını, internetten mesajlarını yakalıyorum. O bunlarla hiçbirşekilde fiziksel görüşmediğini ve beni aldatmadığını(!) söylüyor ama gece hayatı/kumar da beni bitirmiş durumda. Her yıl yeminler ederek yeniden başlıyoruz ve en son 1 hafta önce yine mesajlarını yakalayınca bu sefer "yeter artık bu adam hasta" dedim.
    Fakat boşanma sonrası gelecek herkesi olduğu gibi beni de korkutuyor. Boşanma ile ilgili birsürü şey okuyorum internetten. Herkes zorluklarından bahsetmiş. Maddi gücü iyi olan çalışan ve ayakta durabilecek bir kadınım.
    Ben kendime güç edinmek için boşandıktan sonra karşılaşacağım olumlulukları duymak istiyorum. Tabi bunlar herkesin başına gelecek diye birşey yok ama olumsuzluklar da herkesin başına gelecek diye bir kural yok. O yüzden benimle boşanmanın avantajlarını paylaşırsanız sevinirim. Yokmudur bunun avantajı?!?!
    Çevresinde boşanan arkadaşları olan ya da boşanan üyeler varsa görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Şimdiden desteğiniz için teşekkürler..

http://cards.funnystories.ru/288100 :KK66:

2. 28 Nisan 2007
  3. tripolog

tripolog Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    belki bunu söylemek için yeterince tecrübem yok ama parçalanmış ailelerin bolca olduğu bir çevrede yetiştim ve çok sayıda arkadaşım var anne babası ayrı ve onlardan hikayelerini dinliyorum anne babası olaylı bir biçimde ayrılmış şiddet kumar içki vs kötü olaylar yaşamış bir ailede büyüyüp de psikolojik sorunları olan birçok çocuk var ama bunun yanında anne babası uygar bir biçimde ayrılmış ve iletişimleri seviyeli bir biçimde olan gayet sağlıklı bir ruhsal psikolojisi olan kişiler de var
    yani uzun sözün kısası bence aman çocuklar etkilenir kutsal yuvalar yıkılmasın diyerek kadının ruhu da hırpalanıyor çocuklarda perişan oluyor kadınlar kendilerini kaderine hapsetmemeli hayat her şekilde yeniden başlayabilir
    allah yardımcınız olsun...

4. 28 Nisan 2007
  5. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    cnm kimse boşanmak için evlenmez..ama bazı şeylerin yürümeyeceğine inandığın an boşanmak en iyi çözüm bence..babamın bir lafı vardır kangren olan parmağı kesiceksin..yoksa kolunun tümünü kaybedersin...ne kadar şanslısın ki ayakların üstünde durabilirim diyebiliyorsun...en büyük şansın bu..ve herşeyden önemlisi o dediğin gün ışığı gibi bir çocuk...bazen insanların hayatlarını sıfırlaması kendisi için en ii olandır...
    boşandığın an artık hayatın 3 yerine 2 kişilik olucak..seni fiziksel olarak aldatmadığını düşünecek kadar seviyesiz(Kusura bakma başka bişey bulamadım)bir adamla aynı evde yaşamak onun kumar içki sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmayacaksın...hayat okadar kısakii biz başkalarıyla uğraşıp onların sıkıntılarıyla didişirken elimizden kayıp gidiyor...farkında bile olmuyoruz....bence hayatının bundan sonrasını sadece kendin ve oğlun için yaşa.eminim çok ama çok daha fazla zevk alıcaksın hayattan......umarım herşey istediğin gibi olur...

6. 28 Nisan 2007
  7. onetimes

onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    olmaz olurmu.. bence boşanmanın bir çok olumlu yönü var. öncelikle seni haketmeyen birinden kurtulup enayilik etmemiş oluyorsun. sonrasında o adamın çamaşırı bulaşığı evinin temizliğini yapmamış oluyosun. maddi olanakların iyi olduğudan paranıda çocuğunla rahat rahat harcıyorsun hatta nafaka bile alırsan tam süper olacak.

ve en önemlisi artık internette kiminle? telefonla kimle konuşuyor? hala ihanet ediyormu? gibi sorular kafanı meşgul etmiycek.

annem hep beterin beteri var der ama ben ona katılmıyorum. dışarıda değerini bilecek hakettiğin hayatı sana yaşatabilecek bir sürü bekar erkek var. ben boşanırsam eşim yansın ben bir kayıp yaşarsam eşim bin yaşar.

8. 28 Nisan 2007
  9. RedRose

RedRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    işinizde var nasılsa ayakta durabilirsiniz eşinize daha fazla katlanamazsınız fiziksel olarak bişeyi olmasa dahi kırıcıdır bu ki heryıl yakalamışsınız boşanma kararı en uygunu bide kumarda varmış hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun

10. 29 Nisan 2007
  11. aysgul

aysgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı sorunları yaşıyordum ve benimde aynı yaşta bir kızım var.Ben eşime boşanma davası açtım 10 temmuzda ilk duruşmam var. 1.5 aydır da ayrı yaşıyorum böyle bile inanılmaz huzurluyum karşı taraftan gelen hiç bir telefona yada mesaja cevapda vermiyorum şimdiden köpekler gibi pişman ama 9 yıllık evliyim ve herdefasında altadılıp affettim.Sana tavsiyem büyükler, aileler yada akrabalar kimsenin karışmasına barıştırma çabalarına izin verme gerçekten kangren olmuş parmağı kes at.Huylu huyundan vaz geçmiyor

12. 29 Nisan 2007
  13. UlkuErkul

UlkuErkul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim bence boşanmanın en güzel yönü özgür olmaktır bıundan sonra inan bana çok daha huzurlu ve mutlu olacaksın benim de kız kardeşim ayrıldı eşinden tabi ki evlilikler ayrılmak için kurulmuyor ama sonuçta seni sevmiyorsa bu iş bitmiştir çünkü seven insan aldatmaz diye düşünüyorum boş ver hayata göz kırp ve yeniden daha güçlü olarak başla derim bol şans

14. 29 Nisan 2007
  15. yenidenbaxsxla

yenidenbaxsxla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler. Ben şunu da düşünüyorum. Boşanmadan çocuklar etkilenir diyorlar ya; dediğiniz gibi evlilikten de etkileniyorlar. Ben oğlumun babasının aklında, gece eve geç gelen, sürekli dışarılarda olan biri olarak kalsın istemiyorum. Uzakta ama baba olsun yeter. Psikolog demiştiki; çocuklar anne-babaları ayrı da birlikte de olsa, onları suçlayacak mutlaka birşeyler bulurlar zaten. Ayrılsam belki neden ayrıldın diye suçlayacak, ayrılmasam belki neden ayrılmadın diye suçlayacak. Ben onu hayatın tüm zorluklarından korumaya çalışacağım. Boşanmanın ve ayrı anne babanın çocuğu olmaktan da. Bunun dışında da elimden başka hiçbirşey gelmiyor. Onun için zaten çok denedim. Ve de eşimi sevdiğim için. Ama artık sevgi de kalmadı. Saygı da kalmadı. Güven sıfırın altına indi. Geçen yıl bu olaylarla karşılaştığımda psikoloğa demiştimki; "bir evlilik ne zaman bitmeli?!?! Karar veremiyorum." bana dediki;
    Bir evliliğin 3 temel şartı vardır. 1-Güven, 2-Sadakat, 3-Saygıya dayalı sevgi (bak aşk demiyorum dikkat et dedi) Bunlardan hala biri devam ediyorsa devam etmeli dedi. O dönemde benim sevgim devam ediyordu. Ama şimdi o da bitti. Zaten ilk ikisi yok olunca saygı azalıyor. Ve bunların yok olması da sevgiyi götürüyor. Ha artık hiçbirşeymi hissetmiyorsun derseniz. Tabiki hissediyorum. Ama bunu da ileride hayatıma girecek başka biriyle altedebilirim diye düşünüyorum. Sevmek kolay. Mühim olan başka şeyler.

16. 30 Nisan 2007
  17. cemrem

cemrem Guest

hakkinizdan hayirli olsun arkadasim.dilerim yeni baslayacagin bu hayat sana mutluluk huzur getirir..ALLAH yardimciniz olsun..

18. 30 Nisan 2007
  19. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    boşanmak için ciddi ve geç kalınmış sebeblerin var,kötü bir adamın kahrını çekmek ömür tüketmektir,
    en zor aşama boşanmaya karar verip,mahkeme bitinceye kadar işleyen süreçtir,acayip bunalım ve boşluk hissi olur,helede ailenin yanına dönülücekse,hala bir kararsızlık doğrumu yanlışmı yapıyorum kaygısı,etraf ne der nasıl bakar endişesi,
    kendi ayaklarımın üzerinde durabilicekmiyim korkuları,elinde meslek yoksa yada çalışmamışsa iş kaygısı, vs vs,önce beyninizde gerçekten bitirmeniz gerekiyor bu olayı,ve sonra cesaret

ama yılmayın,her şey çorap söküğü gibi kendiliğinden geliyor,taşlar bir bir yerine oturunca daha önce niye boşanmamışım neden çekmişim dersiniz,kendinize güveninizi yeniden kazanınca hayata yeniden gelmiş kadar olursunuz,

ailenizin desteği şart bu konuda yoksa maddi anlamda zarar manevi çöküntüyede yol açar,helede bakmanız gereken çocuğunuz varsa,işten çalışmaktan korkmayın,kötü bir adamı çekmektense eşşek gibi çalışıp,oturup bey paşa gibi huzurlu yiyosunuz,
    hayat çok uzun ilerde karşınıza anlaşabileceğiniz mutlaka biri çıkar,
    hiç bir konuda karamsar olmayın

iyi tarafları:kafanızı dinliyosunuz,bir evin sorumluluğu üzerinizden kalkıyor,sadece çocuğun ve kendin için yaşıyosun,kocaya hesap verme derdin yok,biriyle beraberliğin olursa nikah yapma zorunluluğun yok,bekaret korkun yok,istediğini giyip istediğin gibi hareket edebiliyosun,
    yanlız sudan çıkmış balığa dönüyosun buda gerçek.

kötü tarafları:özel günlerin gelmesini hiç istemezsin,büyük moral bozukluğu yaşıyosun,çocuğun doğum günü,bayramlar buruk geçiyor,toplantı eylence düğün vs gittiğinde ilk zaman kendinde bir eksiklik hissedersin ama zamanla alışıyosun,özgürlüğün tadı güzel geliyor,yeniden beyenilmek,bekar gibi hareket etmek hoş olsada zor taraflarıda var,
    etrafındaki en yakın dostların bile sana öcü gözüyle bakabilir,güçlü olup bunları aşman lazım,kadınlar tarafından çok kıskanılırsın,özellikle evliler kocasından kıskanır,sokakta erkek arkadaşına bile selam versen acaba aralarında birşeymi var gibi bakan gözler çoğalır

birde erkekler dul olduğunu öğrendiğinde bakışları deyişir,evli olduklarını bile unuturlar,

daha sayardım ama vaktim yok,
    azimli ve güçlü ol,kurda kuşa yem olma,fırsatcıların tuzaklarına tatlı laflarına kanma