Boşanmanın Pahalı/Ucuz Sebepleri...

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve */*/* tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : */*/*
  1. */*/*

*/*/* Guest

Arkadaşlar sizce boşanmada ucuz yada pahalı sebepler olur mu?

Ucuz Sebepler:

-Sevgisizlik
    -Saygısızlık+Emeğe saygısızlık
    -Değer vermeme
    -Güvensizlik
    -Psikolojik Şiddet(Anne+En fazla çocuğa)
    -Sanal ihanet
    -Yatak ayırma(Erkek tarafından)
    -Kadının maaşını gasp
    -Ölümle Tehdit
    -1 YTL'nin hesabını sorma
    -TECAVÜZ
    -Osmanlı Erkekliği adı altında ÖKÜZ' lük

Pahalı Sebepler:

-İçki
    -Kumar
    -2 Gün herhangi bir kadının üzerinde yatıp, yakalanmak
    -Bi tarafını kırana kadar dayak

2. 14 Mayıs 2007
  3. oceanside

oceanside Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok kötüüü:KK43:(((

4. 14 Mayıs 2007
  5. coecoo

coecoo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de evliliğimin bitmesiyle burun burunayım...bence evde huzur mutluluk bittiyse hele hele güven...daha fazla yürütmeye gerek yok...erkeğe yüz verdikçekafana bıçıyor....öfff öfffffffbenneyaptımki

6. 14 Mayıs 2007
  7. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    nasıl yanı ya... bosanmanın nedenlerı ucuz yada pahalı dıyemı ayrılıyor?pekı neyı baz alıyor bu ayrım..her bırı zaten baslı basına bosanmaya yetıcek sebepler..ben ucuz yada pahalı bılmem ,kadınlar ıcın sevgısızlık,guvensızlık,ıhanet,sıddet en yıkıcı olanlarıdır...

8. 14 Mayıs 2007
  9. */*/*

*/*/* Guest

Ucuz nedenler benim boşanma istediğim olanlar, eşimin boşanmama sebepleri...Pahalı olanları yapmadığı için benden boşanmıyor ve süründürüyor kendince...

10. 13 Haziran 2007
  11. EU1

EU1 Guest

çok kötü ya mam her 10 kadından 9 u bu ucuz yada pahalı sebeplerden en azından bir kaç tanesine mağruz kalıyor ne yazıkki

12. 13 Haziran 2007
  13. emellce

emellce Guest

benim evliliğimde ucuz sebebler nedeniyle 10 gün önce bitti, aslında ucuz demek cok basit kalıyor bence sevgisizlik, ilgisizlik, ihanet, güvensizlik en ağır sebeblerden olmalı...bu durumlara katlanmak zorunda kalan bir cok kadınımız var ama maddi nedenlerden ve toplum baskısından korktukları için seslerini cıkartmıyorlar... toplum baskısı evdeki baskıdan bin kat iyidir arkadaşlar, en azından kapınızı kapatır duymaz ve görmezsiniz ama her gün evinize psikolojik ve maddesel baskı uygulayan erkeğe kapılarınızı kapatmak mümkün mü? maddi anlamda hareket edemeyen kadınları anlıyorum mutlu hayat pahalı bir ortam Allah onlara da açılacak kapılar gösterir inşallah...
    katılmadığım tek sey, kocası evine para getiriyor, pahalı yaşatıyor diye herşeye göz yuman kadınlara asla hak veremiyorum, bu tür arkadaşlarımız aramızda oldukça bizler her zaman günah keçisi olacağız... Gurursuz bir hayat yaşamaktansa 2 kuruş parayla hayat mücadelesi vermeye razıyım, en azından bu benim mücadelemdir ve başarımdır, ''seviyorum'' safsatasıyla kimse kendşni ezdirmesin ilgisiz, karsılıksız sevgisiz, ve ihanet görmüş kadın karsısındaki adamaı sevemez, bu kisve altında sadece kendinizi kandırırsınız, şunu bilin ki kimseye bağımlı değiliz, hayatımız bir kişi için heba edilecek kadar da lüks değil, bağımlılıktan kurtulmanın yollarını arayarak kendimizi geliştirmemiz gerekiyor bu gelişim her ne olursa olsun ,ama olsun arkadaşlar.....

14. 13 Haziran 2007
  15. emellce

emellce Guest

cok saol empel'cim, o kadar zor şeyler atlatıldı ki, ama gecti çok sükür...
    bence kendisine saygısı olmayan ve kendilerini sadece boş bir varlık gibi gören hemcinslerim bir gün gelip de geriye baktıklarında hayatlarını ne kadar da ucuz yasadıklarını görecekler... bir yastığa başkoyduğu o insanın saygısını kazanamadığını bile bile yaşamak kadar kötü bir şey var mıdır???
    herşey bilinclenmeyle başlıyor, toplumsal bilinclenmeye cabalasak ne güzel olurdu... 1-2-10 kişinin mücadelesi olmamalıydı...

16. 13 Haziran 2007
  17. aslxixlxix

aslxixlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aaaa sen de mi bitirmeyi düşünüyosuun. Çok üzüldüm yaa, bence bikaç şans daha ver

18. 13 Haziran 2007
  19. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    empel sana katilmamak mümkün degil fakat sunu hic düsündünmü bir iki kirginlik yüzünden evlilik bitiren bayanlar ne kadar zor durumda kaliyor toplumumuzda ,,birde cocuk varsa ,mutlaka birkac zaman sonra ikinci evliliklerini yapiyorlar o evliliklerinindede aradiklari huzuru bulamiyor cünkü bosanmis ve cocuklu ,cocuklara bile bakmayabiliyorlar.Evliligi hakikaten ucuz nedenlerle bitirmektense o ucuz nedenleri ortadan el birligiyle kaldirmaya calismali ,bayanlar genelde yagmurdan kacarken doluya tutuluyor ,bosanma en son care olmali her yol denendikten sonra.

Simdi her yolun denenmesi ne anlama geliyor tabiiki insanligimizi kaybedene kadar evli kalmaya gerek yok ,kocayla konusulur bir kere iki kere üc kere baktin hakikaten degisen birsey olmuyor o zaman bosanma yoluna gidilmeli,bunun icinde evliligin bir sene yoluna girmesi icin sabir etmeli ,bu iki taraf icinde gecerli erkekte sabirla davranacak ,olmadi bosanma yolu acik,dostca ayrilinir ,bu bekleme süresindede anlasma yolu icin plan yapilmali sistem kurmali yok hala olmadi bosanilir yoksa yanlismiyim gerekcesiyle aciklayin bende faydalanayim insallah...