Boşanmış anneler, oğlunuz babasında yatılı kalıyor mu?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve bilge_anne tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : bilge_anne
  1. bilge_anne

bilge_anne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhaba...

Sizlerle paylaşmak istediğim konu şu... 3 yıl oldu boşanalı oğlum 5,5 yaşında, babasını hafta sonları pazar günü görüyor her zaman. Babası bir akşam yatılı almak istiyor, şimdiye kadar küçük diye düşündüm tabi ama şimdi bunu oğlum da istiyor. Yani babası bunu ona söylemiş, kalırsa çok eğleneceklerini falan anlatmış. Ama bu bana dokunuyor. Bir gece kalacak sonra belki tatillerde gitmeye başlayacak. Bu eninde sonunda olacak biliyorum ama kendimi çok tuhaf hissediyorum. Bu arada baba evlendi (boşanma sebebimiz olan kadınla) yeni bebekleri olmuş, bunu bana ve oğluma yeni açıkladı. Şİmdi evde bebek oluşu da oğlumu etkiler sanıyorum ve açıkçası endişeleniyorum...

Sizin bu konuda düşünceleriniz ve hissettikleriniz nelerdir?
    :bbo:

2. 20 Ocak 2009
  3. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kuzenim de eşinden boşandı bir tane oğulları vardı.aynı sizin gibi baba boşanma sebebi olan kadınla evlendi ve yeni bir oğlu oldu...kuzenimin oğlu 8 yaşında ve babası kırk yılda bir alır yaına ama yatılı kalmaz.çocukta istemiyor çünkü..doğan çocuğu kardeşi olarak kabul etmiyor ve babası onlarla kalmadı o çocuk anne ve babadan oluşan bir ailede büyümedi ama şimdi doğan çocuk anne ve babasıyla yaşıyor bu yüzden de kuzenimin oğlunda babaya karşı düşmanlık var.sırf görev gibi gidip görüşüyor babasıyla.baba bile demeyi tercih etmiyor artık.gerçekten zor bir durum ama ben olsam çok üzülürdüm bababm benimle değilde başka bir kadın ve çocukla yaşıyor diye...kimsenin hakkı yok bir çocuğu annesiz babasız bırakmaya...

4. 20 Ocak 2009
  5. bilge_anne

bilge_anne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Buna katılıyorum ve babasız olmasın bunu hissetmesin diye babasıyla iletişim kopmasın diye çabalıyorum. Babayı değil oğlumu düşündüğümden her şeyi kabullenebiliyor insan :KK43:
    Çaresiz dayanıcam buna :KK43:((

6. 28 Ocak 2009
  7. bilge_anne

bilge_anne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar...
    Bu konuda aynı durumda olan birisi yok mu ?
    Kendimi kötü hissediyorum...

8. 28 Ocak 2009
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı durumda değilim, ama yazmak istedim, kendimi yerine koydum çok dokunur evet çok haklısın ama dediğin gibi çaresiz göderceksin, babasıyla da iletişimi iyi olsun, şöyle düşün sen daha şanslısın ki oğlun seninle yaşıyor yaşayacak babasına sadece 1 gece gidecek, sende o gün tek başına dinlen bi şeyleri düşün yapmak istediklerini yap ne biliyim kafan orda olmasın, yeni bebek de varmış zor ama o da onun kardeşi, en azından kardeşi olduğunu unutma ve bu sevgiyi tatmasına da izin vermiş olursun, Allah yardımcın olsun

10. 28 Ocak 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kendinizi neden kötü hissediyorsunuz...
    sonuçta babası,tabiki kalacak...
    evliliğiniz hangi sebepten biterse bitsin,
    bunun cezasını çocuğunuz çekmemeli diye düşünüyorum...
    ikinizde farklı hayatlara başladınız ama ortak noktanız çocuğunuz ve çocuğunuz
    sizi ömür boyu karşılaştıracak eşinizle...
    yeni bebekelri olmuş,sizin çocuğunuzda onunla kardeş siz
    aksini düşünseniz bile...
    bence gönderin kalsın,yarın birgün bebeği daha çok seviyor ,beni sevmiyor diye
    babadan bile uzaklaşabilir...ki bu bir erkek çocuğu,ilerki yaşlarda
    babaya daha çok ihtiyacınız olacaktır,diye düşünüyorum...
    sevgiler...

12. 28 Ocak 2009
  13. bilge_anne

bilge_anne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Keşke normal şartlarda anne baba olarak iletişim kurabilen insanlar olsaydık babasıyla... O zaman bende daha iyimser olabilseydim... Kaldıki son derece anlayışlı bir anneyim bu anlamda. Ama baba kendini iyi hissetsin diye değil, oğlum kendini iyi hissetsin diye böyle düşünüyorum.

14. 28 Ocak 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bence kalması çok normal
    sonuçta babası yabancı değilki
    bence bebeği sevebilir ona bu senin kardeşin diye anlattıklarında
    kadınında kötü davranacağını sanmıyorum çünkü o da bir anne
    zaten eşiniz buna müsade etmez
    gitsin 1-2 sefer kalsın,memnun olmazsa zaten ben gitmek istemiyorum der
    ama hiç göndermezseniz aklı hep babasında kalır,babasına karşı bir özlem duyar

16. 28 Ocak 2009
  17. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Tatlım endişelerini anlıyorum. Çocuğunun ruh sağlığı için en doğru yolu bulmaya çalışıyorsun.
    Ben böyle bir tereddüt yaşıyor olsaydım - hayatın bilemediğimiz gerçeklerini hatırlar ve başıma
    birşey gelmesi durumunda çocuğumun babasına yabancılık hissetmemesi ve babasının ortamına
    alışkın olması için her fırsatta görüşebilmelerine ve birlikte daha fazla zaman geçirebilmelerine
    sıcak bakardım. Hayatın bize neler göstereceğinden bi haber yaşarken-çocuklarımıza karşı aşırı
    korumacı olmakla - onların yeteri kadar güçlenmesini engelleyebiliriz. Babasının yeni evliliği ve
    bir kardeşi daha olduğu gerçeği ile yüzleşmeli ve kendini babasının yeni ortamının da bir parçası
    olarak hissedebilmeli. İnşaallah yeni şartlarınız - yavrunuza ve size herzaman mutluluklar getirir.a.s.

18. 28 Ocak 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Ne güzel işte oğlunu evinde yatırmak istiyor, bence sevinmelisiniz.
    Öyle babalar biliyorum ki boşanma sonrası çocuklarından soğuyor görmek bile istemiyor...
    Bence hiç düşünmeyin gitsin istediği kadar kalsın, tatildeyken...