boşanmış kadınlar hayat boşandıktan sonra nasıl?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevgiis tarafından 15 Aralık 2012 başlatılmıştır.

15 Aralık 2012
    Konu Sahibi : sevgiis
  1. sevgiis

sevgiis Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    3 ay oldu boşanalı

eşimi çok severek evlenmıştım

gergın gecen bır yılın ardından boşandık

hala alısamadım çok mutsuzum
    pişman olsun yalvarsın gerı dönsün dıye hıcbırse yapmadan beklıyorumm

nasıl alışacagımı bılemıyorumm

boşanmıs arkaslara soruyorum bu durumun ustesınden nasıl gelıyorsunuz

gelecege daır karamsarlıklardan nasıl kurutuluyorsunuzz

önerılerınıze ıhtıyacım var

2. 16 Aralık 2012
  3. umutsuzzum

umutsuzzum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onu aramıyorum .. özlemiyorum... ama diğer taraftan çok sıkını çektim.. dul olmak çok zor.. oğlum var 4 yaşında en büyük desteğim..

4. 16 Aralık 2012
  5. ekinelif

ekinelif Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende gecen hafta bosandim.1 yil flört,nişan+5 yil evlilik.aramiyorum,merak etmiyorum,ona ait herseyi cikardim hayatimdan.isime gucume bakiyorum,arkadaslarimla keyifli,kaliteli zaman geciriyorum.en onemlisi bana yasattiklarini hic aklimdan cikarmiyorum!!!dunya ya onunla mi geldim?sana tavsiyem;yalniz kalma!!!sana iyi gelen seyler yap,sana iyi gelen insanlarla bir arada ol,kendine yeni hobiler edin,calisiyorsan isin icin hedefler koy kendine ve hedeflerine ulasmak icin harca enerjini.bitmis birsey icin harcama guzelim.pisman olup donse de eskisi gibi olabilecek mi hersey bunu da bir dusun!!!

6. 16 Aralık 2012
  7. danzeed

danzeed ynsozg Üye

Beğenileri:
    192
    Ödül Puanları:
    63
    Boşanma aşamasında olsaydınız pişman olsun, geri dönsün diye bekleyebilirdiniz ama boşanma olmuş bu saatten sonra bırakın dönmesin pişman da olmuş olmamış boşverin.. Kendi hayatınızı yaşamaya bakın. Daha yeni tabii bu hissettikleriniz normal.. Ama şöyle düşünün 3 ay geçmiş.. Bekliyosunuz pişman olsun diye belkide hayatı kaçırıyorsunuz bir yandan.. Dönüp bakın geçen 3 aya elinize ne geçti? Bir ömrü böyle tüketmeye değmez dimi :)
    Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız..

8. 16 Aralık 2012
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenileri:
    355
    Ödül Puanları:
    83
    Baştan zor oldu sonra alıştım.
    Rabbim yardım ediyor çok şükür...

10. 16 Aralık 2012
  11. ATTRAENTE

ATTRAENTE ACTA EST FABULA Pro Üye

Beğenileri:
    1.603
    Ödül Puanları:
    113
    Hiç evlenmedim ama boşanmış ebeveynlerin çocuğuyum, zamanında hem annemin hem babamın yaşadıklarına şahit oldum.

Galiba en zoru savaşılması gereken alışkanlıklar, yeni hayata uyum süreci. Evlenmedim ama 10 yıl süren uzunca bir ilişkiyi bitirdim, insan eli ayağı gitmiş gibi hissediyor ama sonra alışılıyor yavaş yavaş. İlk zamanlar hep pişman olur döner mi diye bir his vardı içimde ama sonra kayboldu o his. Güçlü olmaya çalış, ben kendi kendime hep ondan önce yaşıyordum, sonra da yaşayacağım ona ne ihtiyacım var ki diyerek telkin verdim. Lale'nin dediği gibi Allah yardım ediyor, hem hakkımızda hayırlı olsalardı ayrılık olmazdı, böylesi daha hayırlıymış ki Rabbim yolları ayırmış, öyle düşünün.

12. 16 Aralık 2012
  13. umutluluk79

umutluluk79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim ablam da boşandı.ilk zamanlar asırı derecede hırcın sürekli ağlayan bi tipti.her gün ben ne yaptım da bunlar basıma geldi diye isyan etti durdu.boşandıktan 2 sene sonra 2.eviliğini yaptı.ve örnek bi evliliği var.şimdi de her gün allahın ii kuluymuşum beni ondan ayırdı diye dua ediyo.boşanmak cok zor.ama dünyanın sonu da değil.....ilk zamanlar kendinizi boşlukta hissetmeniz gayet doğal.ama gececek bu günler de.lütfen kendinize değer verin...

14. 16 Aralık 2012
  15. jeyloo

jeyloo Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Bosanmak bana göre hayatimda yapa bilecegim en dogru seydi, evlenirken cok severek evlendim harika düsün vs cok mutluydum, ama inanin bosanirken ondan da daha mutluydum, cünkü degmedi verdigim 5 yili, karsimdaki benim degerimi bilmedikden sonra neye üzüleyim neyi bekliyeyim diye düsündüm ve ayrilik karari en iyisiyidi, gec bile verilmmis bir karardi.
    Benim keskem daha önce ayrilsam daha iyi olurdu bazi seyleri cekip beklemeye degmez, cünkü hic kimse degismez.
    Ben ayrildigima hic pisman olmadi gayet de rahat ve iyi yasadim, hayalimdekileri gerceklesdirdim hersey cok cok güzel gelisti.

Kendine deger ver kendine iyi gelenleri yap, yapamadiklarini yap, kendini sev, mutlu ol, sevdiklerinle zaman gecir.
    Üstesinden gelemiyorsan yardim al.... yasamayi sev ve mutlu ol

16. 16 Aralık 2012
  17. srpilyd

srpilyd Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim eşim de boşanma kelimesini ağzından düşürmezdi....ailesine aşırı bağımlı....herhangi bir konuda tartışsak eleştirilmek istemez,soru sormamam gerek,sus deyince susacağım.......öyle böyle 3 sene geçirdik benim ısrarımla....ama dün akşam çok basit birşey yüzünden eşim yine başladı boşanacağım demeye...ve gitti...gece geldi salonda uyudu sabah tekrar gitti....gitmemesini söyledim....konuşalm istedim ama birbirimiz daha çok hırpaladk..boşanacağız bitti dedi ve gitti...netten de boşanma sürecine bakmış.....böyle bitmemeliydi...ben herşeye yumuşak başlılık gösterdikçe evliliğimiz iyi....ama ben kötüysem evlilik kötü hatta biter....çok mutsuzum...

18. 16 Aralık 2012
  19. turkuazbulut

turkuazbulut RABBİM'e teslimdualarım<3 Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    113
    Once cok guverek saygi duyarak arindanda sevgimin olmasiyla onunla evlendim. Cok inandim mutlu olacagimza. Ne mi oldu herseyin en kotusunu yasatti. Ne sevmis nede deger vermis diye dusjuyorum simdi sadece. Degmedi yani degmeyen İnsan icin degil sadece haketmediklerini yasadigim İcin uzgunum sadece. Keske daha evvel bitirseymisimde daha az yara alsaymisim diyorum.
    Onu unutmazk zor olamadi o zaten kendisi yaptiklari ile bitirdi kendisini. Unutmak zor olan haketmediklerini yasamis olmak bence