Botoks 16 can aldı

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve rosenoire tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    """""ALINTIDIR""""Kırışıkları gidermek ve cildi gerginleştirmek için yapılan botoks nedeniyle 4'ü çocuk 16 kişinin ölmesi sonucu, İngiltere ve ABD'deki tüketici dernekleri geniş çaplı soruşturma talebinde bulundu. Botoks sırasında enjekte edilen ilaç nedeniyle ölümlerin haricinde 87 kişinin de hastanelik olduğunu belirten dernekler, "İlaçla ilgili yeni uyarılar konulmasını" talep etti. Hollywood ünlülerinden, ev kadınlarına dek pek çok kişi tarafından tercih edilen botoksun deri altında zararlı toksinlerle birleşerek "ölümcül" olabileceğini belirten uzmanlar, gençlerde riskin daha da fazla olduğuna dikkat çekti. ABD'nin en büyük ilaç izleme derneklerinden Public Citizen (Halk Vatandaşı) Amerikan Yiyecek ve İlaç İdaresi'ne (FDA) 180'den fazla rapor göndererek, botoks ilaçları üzerine "Ölüm riski taşır" ibaresi konulmasını istedi. Dernek sözcüsü Dr. Sidney Wolfes "Bunun yanı sıra Botoks operasyonlarında enjekte edilen ilaçların bazı kişilerde görme bozukluğu ya da kekemelik yaptığı gözlendi. İlacın yan etkileri olarak bunların belirtilmesini istiyoruz" dedi.
    """""ALINTIDIR""""""

Son düzenleme: 6 Ağustos 2008
  2. 10 Mayıs 2008
  3. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valal ben yaptırdım 2 ay önce hiç bişeyde olmadı...anlamadım pek değişiklik olmadı..bi daha yaptırmıcam ama gözümün altına yediğim o iğneleri unutamıyorumm..bide hiç bişeyden eksik kalmıyorum eşim kızıyo artık o yüzden hiç bişi yaptırmıcam bundan sonra

4. 15 Mayıs 2008
  5. tc1203

tc1203 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım kalitesiz bi çin botoksu varmş o bunlara sebeb olmş olablr..
    ama yapılırken doktorlar hiç bi yan etkisinden bahsetmiyo..
    zaten malesef türkiyede bişe yapılırken hep artıları anlatılır eksileri bahsedilmez daha sonra bi komplikasyon olştugunda aa hiç beklemioduk böle bişe nasıl olr ilk sizsinz ayagı yapılr. aslnda ilk önce bunlar bunlar başınıza geleblr gibi anlatılmalı bunun açıklaması olan bi kagıt imzalanmalı daha sonra işlem uygulanmalı bence. fakat doktorlar herşeyi çok kolay çok basit hadi yapalm mantıgında :)
    (kesinlikle hepsini yargılamak yanlş olr)

6. 21 Temmuz 2008
  7. Citizen

Citizen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sinir sistemindeki herhangi birkaç hücrenin veya dokunun, sinaptik boşluklarındaki nörotransmitter maddelerle ilgili çok kesin bir şey söylemek mümkün değil. Botoks asetilkolin maddesiyle ilgili değişiklikler yaparak istemli kas hareketlerini önlüyor. Bu sadece basit bir bakış açısı olur zira asetilkolinin tam işlevini bilemeyiz. Sinir sistemiyle ilgili fazla bilgi yokken, sinir hücresinin yenisi dahi yapılamazken, henüz bu konudaki bilgiler yeniyken bence uzmanlar dışındaki kişilere güvenilmemeli.

8. 24 Mart 2009
  9. kesh12

kesh12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    annem yaptırıcaktı botox.. hemen uyarmalıyım

10. 24 Mart 2009
  11. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    valla 2 senedir 6 ayda bir yaptırıyorum..öncesinde çok araştırdım. Çevremdeki birçok insan da yaptırıyor. Evet abuk sabuk yerlerde ne idüğü belirsiz şeyleri yüzünüze enjekte ettirirseniz felç de olursunuz ölürsünüz de.. ama ehil ellerde ( plastik cerrahlar) üç kuruş fazla verip kaliteli ürünler kullanırsanız hiçbirşey olmaz çok da yararını görürsünüz. en az 20-30 senedir tıpta kullanılan bir yöntem özellikle de tik'li hastalarda..
    Ben bu ilaç derneklerine çok da inanamıyorum. büyük ihtimalle botoxu kötülemek için , yüz germe işlemi yaptırmak isteyenleri ilk etapta kurtardığı için plastik cerrahlarla falan anlaşıp kötülemişlerdir.. Lipoliz uygulamasını da bizim ülkemizde liposuction ameliyatları sayısını oldukça azalttığı için ilacının getirilmesini durdurarak engelliyorlardı bir dönem.

12. 27 Mart 2009
  13. wanna

wanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yellowcanary nerde yaptirdin ogrenebilirmiyim

14. 27 Mart 2009
  15. bluemoonlight

bluemoonlight Anne Hathaway:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay yaşlansamda hayatta yaptırmam:1shok:

16. 30 Aralık 2009
  17. AdaEge

AdaEge Guest

Ben annem için düşünüyordum botoksu ,ama korktum şimdi valla...:1ninca:

Çocuklara neden botoks ? Anlam veremedim buna :bbo:

18. 27 Ocak 2010
  19. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım 1 ay önce kaş alın ve göz kenarı kaz ayakları için yaptırdı.alın güzel olmuş ama malesef göz kapağının biri asagıya düşüyor.şaşı gibi görünüyor ve göz kapağının üstüne masaj yapıp duruyor kasların tekrar düzelmesi için:KK43: çok pişman ve bi daha asla diyor... ifadesiz bir yüze sahip olmuş..kaşlarımı kaldırdığımı zannediyorum diyor ama hiç bişey olmuyorrr