Boy uzatma egzersizleri nelerdir?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve iRem_ tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : iRem_
  1. iRem_

iRem_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar ben 16 yasındayım boyumun uzamasını istiyorum. Genelde yan yatıp bacaklarımı yukarı assagı yaparım ve zıplarım. Baska hangi hareketleri onerirsiniz? Hergun duzenli spor yaparsam kac cm uzayabilirim? Boyum tahminen 1.58

2. 10 Nisan 2009
  3. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    canım, sana ben basketbolu öneririm en cok. basketbol en fazla boy uzatan spordur.ayrıca kalsiyum ve demir alımına dikkat et ( koyu renklı sebzeler, süt ürünleri özellikle) c vitamini alımına da dikkat et.
    ergenlik cagında oldugun ıcın şansın cok yuksek uzar boyun üzülme...

bunlar dısında yetıskınlerde de işe yarayan yöntem "pilates". durus bozukluklarını düzeltir ve omurga kemıgını diklestirerek yetiskinlerde bile en az 3cm uzama saglar...

hadi canım kolay gelsın sana...

4. 11 Nisan 2009
  5. iRem_

iRem_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok tesekkur ederim cevabın icin :1hug: Basketten pek hoslanmam ama voleybolu cok severim bi kac sene once sık sık oynardım kasım cıkmıstı :) Süt ürünlerini almaya calısıyorum pek sevmesemde..

İnsallah uzarım ya boyle kalırım diye odum kopuyo :S

Pilatesi cok duydum ama tam olarak ne oldugunu bilmiyorum biraz acıklar mısın?

6. 17 Nisan 2009
  7. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    iremcim,
    endişelenme lütfen . daha çok gençsin. ben de senın yaslarında 1.55 cıvarıydım . su an 1.70 gibiyim.:) hic belli olmuyor yani.. bu arada pilatesi sormussun. bulundugun sehırde ımkanın varsa eger bır spor merkesınde eğitmen kontroulunde yapmanı öneririm. ama eger ımkanım yok dıyorsan. ebru sallı tv8 de pilates yaptırıyor. öneririm. ben arada katılıyorum. hiç olmadı görsel paylasım kısmından pilatesle ilgili videolar bulabılırsın. sakatlanmalara dikkat ama !
    beslenme ve sporuna dikkat et boyun uzar. genetik durumundan söz etmemişssin ama ,,ben uzayacagına inanıyorum gereklı cabayı gösterdıgın takdırde...

8. 17 Nisan 2009
  9. iRem_

iRem_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    10-15 cm uzamıssın ne guzel yaa :) Ben 10 cm uzasam yeter. Burda yok ki :/ Kacta yayınlanıyor? Annem babam 1.65 civarlarında ama dayım falan 1.80lerde. Kardesim 12 yasında ve benden bi kac cm uzun :KK43: Bu arada kardesim erkek

Sen kac yasındasın?

10. 21 Haziran 2009
  11. fatmaql

fatmaql Guest

selamlar. bn 15 yaşındayım ve boyum 1.57,annem 1.51,babam ise 1.75. boyum 1-2 senedir uzamıyor. sürekli meyve sebze yiyorum.çok sewrim :) gnde en az 2 bardak süt yoksa yoğurt yiyorum. acaba boyum 1.65 olur mu? weya olması için neler yapabilirim. .. ?

12. 21 Haziran 2009
  13. DeryavePrensleri

DeryavePrensleri ahhhhh ahhhhhh Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben 1,57 boyundayım 1,60 yada ,65 gibi bi oran bbana yetio bende yoğurt sürt içiorum uzun zamandır ama aynıyım gerçi yaşım 19 21e kadar uzamanın zamanı olduğunu duydum neler yapmalıyım yardım edersienniz sevinirim

14. 14 Temmuz 2009
  15. pamuqcukprenses

pamuqcukprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 16 yaşındayım 1.65 boyundayım 48 kiloyum bnmde babam uzun annem normal bnDe istiyorum biraz daha uzasın boyum kısamı kalıyorum acaba normalmi?

Son düzenleme: 18 Temmuz 2009
  16. 1 Eylül 2009
  17. askgul

askgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Meraba ben 15 yaşındayım.boyum 1.58,annemin boyu 1.50,babamın boyu 1.75.çevremdeki herkes 16 yaşına kadar daha uzarsın diyor.ondan sonrası milimetre şeklinde uzarsın diyorlar.bnde açıkçası kuskulanıyorum boyum uzamaz gibi geliyor sizce boyumun uzaması için ne yapmalıyım.bilgilendirirseniz sevinirim.

18. 5 Eylül 2009
  19. sweet_dreams

sweet_dreams Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar yüksek bir demire asılıp öyle bekleyebilirsiniz hergün belli bir süre.. yetişkinlerde bile bi kaç cm uzatıyor ki 16 yaşındakilerde uzama olur.. hergün evde sabah akşam zıplama çalışmaları yapın ve uzamax diye faydalı bir toz var baharatçılarda satılıyor.. sütle beraber ondan içebilirsiniz