Boy uzatmak artık hayal değil

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve 1_sen tarafından 7 Mart 2007 başlatılmıştır.

7 Mart 2007
    Konu Sahibi : 1_sen
  1. 1_sen

1_sen Guest

Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.

Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, 3 ay sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

2. 27 Şubat 2008
  3. sonuç çıkmışmı ki buna canım ilk kes duydum :tomato: uzasın yaaa selvi gibin olalım :teytey:

4. 1 Mart 2008
  5. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    kemik içine çivi çakılması falan zahmetli işlemler ya ama alınan sonuçların güzel olması sanırım denemeye değer hale getiriyor bu uygulamayı...

6. 14 Mart 2008
  7. dergem

dergem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğime göre anne ile babanın boyları cm cinsinden toplanıyor.10 eklenip 2 ye bölünürse erkek çocuğun ortalam boyu ,10 çıkkartıp 2 ye bölünürse kız çocuğun tahmini boyu çıkıyor.

8. 23 Mart 2008
  9. fatto

fatto DÜNYAYI KURTARAN KIZ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kemik içine çivi mi... :1shok: belinde 8 tane vida olan biri olarak bunu tasvip etmedim...diğer yöntem basit denemesi bedava... :icecream:

10. 23 Mart 2008
  11. bebishim

bebishim kk'nın pamuğu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ben tvde ızlemıstım,kız amelıyat olmus tek ayagı uzamıs tekı aynı kalmıs,cok uzuluyordu toplallıyordu yururken,keske kısa kalsaydfım dıyordu:KK43:

12. 4 Temmuz 2008
  13. ayydolunay

ayydolunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu çok zor bir tedavi günlerce hiç yürüyemiorsunuz sonuçta kemik arasına çivi konuyor

14. 27 Temmuz 2008
  15. fizikci_83

fizikci_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tehlikeliymiş ölümle bile sonuçlanan operasyonlar varmış ne gerek var bence allah herşeyin en güzelini zaten bilip öle veriyo çok şükür halimize

16. 17 Ağustos 2008
  17. erenimm5

erenimm5 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım çıkana kadar basket oynarım kemiklerime çivi çaktırmam

18. 17 Ağustos 2008
  19. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bi kaç sene önce tv de görmüştüm boyunu beğenmeyen bi hatun
    boy uzatma için amelyat olmuştu
    sonuç 2 bacağıda felççç
    Allah korusun..Allahınverdiklerine şükretmesini hala öğrenemeyenler var yahuuu
    Ya yürüyemeyen eglelli arkadaşlar napsın yaaa
    Hayret bişeyyy