Boy uzatmak iin neler yaplabilir?

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve sema..1907 tarafından 30 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

?

Sizce boyun uzaması için neler yapılır?

1. Basketbol oynamak yeter!

2,3%
  2. basketbol oynaır ve tüm süt ürünleri tüketilir..

37,7%
  3. şifalı bitkilerden yararlanılır..

3,5%
  4. hepsi

56,6%
    30 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : sema..1907
  1. sema..1907

sema..1907 Guest

arkadaşlar bnm boyum cok kısa değil yaşıma göre normal ama ben daha da uzamak istiyorum.bu konuda bildikleriniz var mı? özellikle bitkilerden nasıl faydalanabilirm?Diğer yöntemleri de yazarsanız sevinirm.. teşekkürler..:utangac::uhm::uhm::1rolleyes:
  2. 30 Temmuz 2007
  3. ozge72

ozge72 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım yaşın kaç? ona göre bitkisel bi çözüm önerisinde bulunucam... a.s.
  4. 30 Temmuz 2007
  5. ozge72

ozge72 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    CANLARIM O ZAMAN HEMEN YAZAYIM... BEN DENEMEDIM AMA DENEYIP DE MEMNUN KALAN BIRINDEN ALDIM TARIFI...

50 gr.çemen
    50 gr. günlük
    50 gr. tane karabiber
    200 gr. zeytinyagi

hepsi havanda dovulup cam siseye koyulur.2 hafta kadar guneste bekletilir.
    ense kökünden kuyruk sokumuna kadar butun omurga bununla ovulur.
    2 saat kadar bekletilip yýkanýr.omurgaya suruldukten sonra bir miktar guneslenmek gerekiyor.

Yalniz tabii cemenden dolayi koku fena oluyor, o yuzden dus sart... bir de kisin yapmak lazim ki, kokmasin insan... bu bitkiler sanirim saglikli omurga gelisimi icin destek sagliyor ergenlikte...

haydi kalin saglicakla... a.s.
  6. 31 Temmuz 2007
  7. sema..1907

sema..1907 Guest

bn 15-16 yaslarındayım :Dnaniknaniksırnaşık şey
  8. 31 Temmuz 2007
  9. sema..1907

sema..1907 Guest

peki bu formul gerçekten boy uzatıyor mu ???a.s.:sm_cool::dance:
  10. 31 Temmuz 2007
  11. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Boy Uzaması genetiktir Arkadaşlar...Otla çöple olmaz...Şimdi diceksiniz ki basketbolcuların nasıl uzuyo boyu..?..şöyle cevap veriyim : çokk küçük yaşlardan itibaren ( 6-7 ) bu insanlar spor yapmaya başlıyo..ve gelişim sürecinde antrenörleri bir takım ilaçlar (çoğu bunu yalanlar) veriyolar .. belli bir beslenme şekli belirleniyo ve cocuklar basketbolunda etkisiyle evet uzuyo...ama unutmayalim ki cok uzun bir süreç..yillardan bahsediyoruz...ve yine unutmayalim ki 1.70 boyunda basketbolcularda var..NBAde örneklerine rastlanilabilir...yani genleriniz buna müsait degilse basketbolda oynasaniz bir yere kadar...nette bir sürü ilaç pazarlanıyo..boy uzatıyoruz falan fişman hiçbirine kanmayın..tamamen para tuzagı..Anne ve babanın boyu çocugun boyunun ne kadar uzayacagı konusunda bir ipucudur.. tabiki belli beslenme alışkanlıklarıyla çok küçüklükten olabildigince en iyisi elde edilmeye calısılabilir..Ama şöyle bi durumda var..Çocugunuzda büyüme geriliği var ise ; yani yaşıtlarından cok cok küçük görünüyorsa ergenliğe girmeden doktora başvurmalısınız..büyüme geriliği tespit edilen cocuklara büyüme hormonu verilerek bi tedavi uygulaniyo..ve olması gereken duruma getiriliyo..ama boy uzaması her durumda genetiktir...
  12. 31 Temmuz 2007
  13. RedRose

RedRose Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlarrrrrrrrr ne otu ne diyorsunuz yaws:uhm: benim boyumda çık kısaydı babam bana balık yağı hapı aldı ablam kullanmamıştı hap alamıyordu yutamıyordu ben kullandım benim boyum uzadı ama az kullandım basketbol oynarsanda uzar ama balık yağı herkese sölerim tavsiye ederim a.s.
  14. 31 Temmuz 2007
  15. Sevimli

Sevimli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu konuda uzun zaman cok arastirmalar yapmistim, malum bende kisa bpoyumdan hic memnun degildim... sen daha cok genc oldugun icin belki birsey fayda edebilir, bol bol balli süt ic derim, bol temiz havada ve günesli olan yerlerde bulun. bol bol ip atla, hareket et. Bol meyve sebze tüket.

Bu arada evet bunlari yaparak dev olamazsiniz, beli biraz yardimci olur ama genetik faktör cok büyük bir rol oynuyor, ben bir formül biliyorum ona göre boyunun ne kadar olacagini tahminen belli olur..

Baba boyu + anne boyu = ???? bu sayiyi 2 ye bölüyorsun o sayidan - 10 aldinmi kizlar icin ortalama boy + 10 yaptinmida oglanlar icin ortalama boy oluyor.

Ben kendimden misal vereyim:

Babam 176 cm + annem 160 cm = 336 336:2=168
    benim icin ortalama boy 1,58 falan ( ben gerci 156 yim genc kizligimda spor yapmadigimdan kaynaklaniyor)
    erkek kardesim ise 1,80 boyunda ve 18 yasinda

anlasilmayan bir konu varsa ben yardimci oluruma.s.
  16. 31 Temmuz 2007
  17. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet soylemek istedigim buydu :)
    Ama bide Şu var arkadaşlar..Anne babanız kısa olsada eger dede babaanne anneanne filan uzunsa ve annenizdeki yada babanızdaki sakli durup kendini ortaya cikarmayan genler sizde ortaya cikabiliyo :) bu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır..onlar sadece taşıyıcı sizde kullanıcı oluyosunuz gibi bi durum :)
    örnek kendimi gosteriyim
    Dedemin boyu 1.90'dı..(babamın babası)
    Anne tarafım cok kısadır..
    Babamın boyu 1.73 annemin boyu 1.57
    benim boyum üstteki hesaplamaya gore 155 olmalı..Ancak boyum 1.75..
    Spor yapan bi tip miyim ? Hiç işim olmadı ..Süt mü ? ergenlikde ve kücüklükte en nefret ettiğim şeydi..içince kusuyodum..Ama şimdi içiyorum 22 yaşındayım boyum uzasın diye degil tabi sadece kilo almak için..
  18. 31 Temmuz 2007
  19. Sevimli

Sevimli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyorumya canim biraz degisiklik olur benim kardesim erkek ve simdiden 1,80 boyunda ve daha uzayacaga benziyor,,, ama ortalama ne kadar olur hesabi bu zatena.s.