Boyadan ötürü yanmış saça ne yapılır?

Konusu 'Yıpranmış Saçlar ve Çözümleri' forumundadır ve poliy tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : poliy
  1. poliy

poliy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok seğil ama yanmış gibi sanki eski yumuşaklığı yok.Saç kremi sürdüğümde yumuşacık oluyo ama artık olmuyo galiba biraz yandı yada yıprandı.Zeytin yağı ve badem yağı yanmış saçlara iyi gelir diyolar sizce ne yapmalıyımsenağlama

2. 11 Eylül 2009
  3. PastelBoya

PastelBoya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım yaa seninkinden daha beter benim saçlarım :KK43:
    Kızıldan bakır-karamele döndüm saç kremi bile yumuşatmıyor
    Hatta kafamın arkasındaki saçları hiç tarayamıyordum elime yapışıyordu sanki
    Loreal'in amonyaksız olan boyasıyla boyadım istediğim renk olmadı
    Ama nedense saçları yumuşak tabi bakım yapıyorum onunda etkisi var..

Aktardan bakım yağı aldım içinde çamterebentin,biberiye,çörekotu,defnegarı,hint yağı,badem yağı karışımları var ve saçımda 2 saatten fazla bekletiyorum birde zeytin yağını hafif ılıklaştırıp hepsini birlikte karıştırıyorum içinde birde bepanthene ve bemix ampül kırıyorum bu şekilde sürüyorum işte..kaydirigubbakcemile2

Kırıklara menekşe yağı çok iyi geliyormuş bu arada ben kullandım bir ara
    Özellikle kokusu harika:1closedeyes:

4. 11 Eylül 2009
  5. MnKS

MnKS Pfff çokTa TıNN:p Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    saçı açtırmak delilikmiş canım ben bunu anladım benmde saçım yanmıştı bisüre kullandm snra siyaha boyadm bide üstüne şuan iyiler ama DFN garlı maskeyi kullanorm sürekli maskeler yapıyorum (hintyğı,çamterebntin,zeytnyağı,sarımsak,ısırrgan yağı,kekik,defne ve jojoba filan)aktarda karıştırılmış olanları var temin edbilirsin yeni yeni kendine gelmeye başladılar ama direk etki olmuyor yazın başından beri kullanıyorum yani ben bunları ama özellikle dfn garlı maske çok iyi geldi yumuşacık yaptı kolay taranıyor bide avonun saç bakım kremi var naturals serisinden yani banyodan sonra filan tülerik bi şekilde bırakmamalısın hiç sürekli bakım içinde olmalılar benden bu kadar bu brikimi de kk nün tüm saçla ilgili topiklerini okuyarak kazandım opuyorumnanaktan

6. 17 Eylül 2009
  7. SceneRush

SceneRush Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ve kesinlikle kullanacağın yağları benmari usülü ısıtıp dene

8. 30 Eylül 2009
  9. mimarnaz

mimarnaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım boyadan hem kök hem de gövde etkileniyor, kuaförlerin bazısı o kadar vicdansızki kriz var diye en ucuz boyayı alıp simsiyahtan sapsarıya geçireceğim diye saçı yakıp mahfediyorlar bir de bilmiş bilmiş ellerinde sentetik ürün ne varsa bu iyi gelir diye satıyorlar.

Saça ılık zeytinyağı ile 15-20 dk. uygulama yapıyorsun, şampuan ne kullandığını bilmiyorum ama silikonsuz bitkisel bir şampuan kullan derim. Durularken saç kremi mor şişe Organicum ile saçları kurtarırsın 2-3 haftada :nazar:

10. 10 Kasım 2009
  11. Mnyk

Mnyk gurbette ölüyorum Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canim ilik zeytin yagi badem yagi ve yumurtayi 45dk yada 30dk beklet ilik suyla yika sonuc yumusacik sekilli saclar

12. 10 Kasım 2009
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    cnm benim annemin sacı röfle sırasında yanıp dökülmüştü kuaförde pat pat ve annem ağlaya ağlaya cıktı kuaförden düşün ve suanda ikimzde selectıv protec die bi mavi su var onu kullanıoruz benim saclarım inanamadığım kadar uzadı annemin sacıda öyle gürleşti canlandıki ve cabukta uzatıo istanbuldaysan eminönünde var 8 yada 10 liraya bulabilrisin ve 6 ay kullanabiliosun belkide daha fazla kuaförlerde satıo ama 35 tl ye

14. 10 Kasım 2009
  15. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    istanbul da ne kadar uygunmuş ,nette 18 tlartı kargo ücreti...
    benimde röfle var ama istediğim renk te olmadı ve aşırı yıprandı...mafoldumben
    tekrar kestaneye boyayacağım...
    saçım için adam edecek ürün arayışındayım ...bu ürünü edinmeye çalışacağım ...
    tşk ler arkadaşım yardımın için...

16. 10 Kasım 2009
  17. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    önemli deil cnm ama bak kullan kesinlikle pişman olmayacaksın mavi su adında cok ceşit satılıyor ama selectıv protec bu markadan al ve benim saclarım uzamazken acayip uzadı

18. 11 Kasım 2009
  19. dopiez

dopiez yaptım, olacak :D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nedir bu mavi su krem gibi bişey mi nerde satılır eczanede falan mı?