. : Boyası Akmış Saç Rengini Doğal Yöntemlerle Açmak : .

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve buttercup tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : buttercup
  1. buttercup

buttercup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Uzun zaman siyah saç kullandım ve 1 sene kadar önce saçımı bal kabağı/pumpkin rengine boyadım çok tatlı kumral ve turuncu arası şeker gibi bir renkti sonra yanlış işlemlerden ötürü saçım zarar görünce eski doğal rengime boyayıp taa o zamandan bu zamana yaklaşık 7 belki 8 ay kadar hiç boyamadım..

Şimdi gerek deniz güneş olayları gerekse vaktinde uyguladığım sinamike kürler vs saç rengimi oldukça açtı ama hepsi değil dalgalı birşekilde düzensiz bir açılma söz konusu. Boyayı tamamen attığını düşünüyorum saçımın yinede bu alacalı bulacalı renklerin içindeki saçıma bir kez daha boya yapmak gelmiyor içimden. Doğal bir yöntem var mı? ya açabileceğim ya da koyulaştırabileceğim.. bitkisel boyalar demeyin boya gerçekten istemiyorum ve zaten bu boyalarla saçlarım yandı :-)

İstediğim şey doğal duran hafif bir renk değişimi mucize aramıyorum ve boya gibi belirgin bir yapaylıktan da bahsetmiyorum..

Bu konuda bilgisi olan varsa ve bizlerle paylaşırsa çok sevineceğim..

:kedi:

2. 23 Ağustos 2010
  3. buttercup

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar mesela elma sirkesiyle açılıyormuş bunları bilen yok mu lütfen yardımcı olun..

4. 23 Ağustos 2010
  5. asahcakir09

asahcakir09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bnede yanı dertten muzdatipim canım benim de saçlarım eynen seninki gibi dalgalı bir renk oldu yarın denize gidicem bakalım oda açar biraz aslında bira açıyormuş saçı ama tamazan ayındayız günah olurmu diyorum açıkçası gerçi içmiyoruz ama gene de ikilemdeyimCADIARZU

6. 23 Ağustos 2010
  7. buttercup

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    günah olcağını sanmıyorum... nasıl uygulanıyor anlatabilir misin?

8. 23 Ağustos 2010
  9. SacDuzlestirici

SacDuzlestirici Sabahın İlk Işıkları..... Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bırayı içmıyorsunkı saçına suruosun of valla alemsın ne gunahı...acarmı bılmem ama papatya suyu acar hergun guneste surun

10. 24 Ağustos 2010
  11. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    evet canım elma sirkesi açıyor bn kyu kahve yapmıştım kahve değil siyah olmuştu nerdeyse elma sirkesi var şappuanımın içinde her yıkamada nasıl akıp gidiyo

12. 25 Ağustos 2010
  13. buttercup

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    çalıştığım içni bol vaktim olmuyor özellikle bira sürüp ya da papatya suyu sürüp bekleme lüksüm kalmıyor.. çünkü güneş saati hep iş hep iş.. başka bilinen yöntemler var mı? ravent kökü diye birrşey duydum güneşi gerektirmiyor sıcak suda bekletilip direkt sürülüyor ve etki ediyor aktardan bir miktar aldım ama dövülmemiş hali kendim döveyim dedim bu sefer içinde minik minik böcekler gördüm attım çöpe.. napsam bilemedim...

14. 25 Ağustos 2010
  15. zll

zll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar geçen yine bir kuaför saçımı mahvedip bebek sarısı hatta beyazı yapmıştı yanlışlıkla sonra ben beğenmeyince üsyüne küllü koyu kahve attı saçlarım yeşerdi.. kuaförler odasına gidip şikayet ettim paramı geri alıp saçımı düzelttirmek için , orda bi kuaför bayanla tanıştım bana bimde satılan mayonezlerden al banyoya girmeden yarım saat önce saçına sür hem yeşilliğini alır hem rengini açar dedi.. kadıncağızdan allah razı olsun, bir ay sonra saçlarım toparlandı hem de rengi kumralla bal rengi arasına döndü.. yani mayonez sürün streç filmle sarınca saçın hem boyası akıyor hem de yeşilliği gidiyor aklınızda bulunsun..

16. 25 Ağustos 2010
  17. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mayonezin kokusu kalmıyo mu ki yahu ???

18. 25 Ağustos 2010
  19. buttercup

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bende mayonezin çok iyi geldiğini duymuştum saça yarar adına ne varsa içinde mevcut zaten.. deyebilirim mayonezi çok teşekkür ederim.

yalnız birşeye takıldım bimden aldırmasının nedeni orda ki ürüne ait bir şey mi var farklı olan yoksa bimdeki en ucuz olan ve en büyük ambalajlı mayonez olduğu için mi önerilmiştir diye düşündüm.. 2. olasılık daha mantıklı gibi sanırım hepsi aynı etki ediyordur denenebilir..