Böyle adet gören varmı? Yardım lütfen!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Missy tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Missy
  1. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Benim Adet sancılarım 10 gün önceden başlıyor sonunda adet görüyorum.. 13 yaşımdan beri dayanılmaz ağrılar çekiyorum:çok üzgünüm: Çevremde kime sorsam yok ben öyle olmuyorum diyor..:sm_confused:
    Doktorlarım bana dismonore dedi de başka birşey demedi.. ADet olmadan önce vajinama vuruyor ağrı bazen bıçak gibi giriyor yaw okadar doktora anlattım muayene oldum hormon tahlilleri yaptırdım yok birşey çıkmıyor herşey normal deniyor:bbo:
    Sadece en son prolaktin hormonum biraz yüksek çıkmıştı okadar.. Onunda böyle etki yapıcağını sanmıyorum acaba yaparmı?... Kimse böyle adet görüyormudur. Varmı böyle adet olan. Ben hep çikolata kistinden birde polikistik over den şüphe ettim ama gittiğim hiçbir doktor böyle birşeyimin olmadığını söyledi. Acaba yanılma payı varmıdır bilemiyorum.. Bana yardımcı olun neorlursunuz böyle adet görüpte herşey yolunda olanlar varmı.... :çok üzgünüm:a.s.

2. 19 Mayıs 2009
  3. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    10 gün önceden değil ama 1 hafta önceden sancılarım oluyor benimde
    yanlız öyle sürekli değil ara ara sancı giriyor göğüslerim ve karnımda şişlik oluyor hemde çok fena...
    adet olduğm günde vajinamda sancı oluyor aynı senin gibi ve ilk 2 günüm komple iptal yani yataklarda sürünüyorum...gerçekten çok fena...
    bende kontrol yaptırdığımda herhangi bir sorunun olmadığını söylemişti dr :çok üzgünüm:

4. 19 Mayıs 2009
  5. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    mesajini görünce cok sasirdim canim bebege ne oldu?
    sen hamile degilmiydin

6. 19 Mayıs 2009
  7. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Aynı canım benimde ara ara giriyor ama adet olmadan günler öncesinden.. Ben bekarken adet olmadan birkaçgün önce ağrıkesici almaya başlıyordum adet olunca ağrım hafifliyordu.. Şimdi kullanamyorum malesef çocuk istediğim için..

8. 19 Mayıs 2009
  9. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Malesef düşük yaptım 6. haftasında kaybettim...senağlama

10. 19 Mayıs 2009
  11. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben ağrı kesici kullanınca adetim kesiliyor
    bu yüzden kullanmamaya çalışıyorum ama dayanamayacak gibi olursam mecbur kalıyorum

12. 19 Mayıs 2009
  13. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    canim bením cok gecmis olsun
    bende de agrili adet olurdu endometrioz cikti..ameliyattan sonra da sikayetlerim bitti...hastalik teshisi konulmadan önce 1 hafta evvel agrilar baslardi bende de karnim siserdi memelerime dokunamazdim bile....ama sükür simdi gecti
    sana pko olmadiginin teshisi kolay konulur da endo olup olmadigin ancak operasyonla belli olur..kist var mi yokmu bunu gösteren bir ultrason aleti yokki ..ameliyat sart, endo olup olmadigina teshis koymalari icin

14. 21 Mayıs 2009
  15. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Anladım canım.. Bakalım önümüzdeki ay başka bir doktorla görüşebilirim belki detaylı araştılır.. İnşallah ciddi bir durunum olmaz..

Bence de çok sık ilaç alma canım hani adetten önce alınınca ağrıyı hafifletiyormuş.. Ben doktorumun bana verdiği ağrı kesiciyi kullanırım hep. Oda hiç kanamamı etkilemezdi sana da çok geçmiş olsun canım dikkat et gene de sağlık ihmal etmeye gelmiyor...

16. 21 Mayıs 2009
  17. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Hiç kimse yokmu yaw böyle olan...:uhm:

18. 22 Mayıs 2009
  19. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    ben varimmmm. 10 gün önceden belli eder kendini. tam 10 gün yani. biraz agrir böyle hafiften. sonra ara ara devam eder ve gelmeden önceki gün ve ilk gün beter olur, ikinci günü biraz daha iyidir. 3. günü nerdeyse biter. adetimin keslip damla damla gelmeye basladigi andan itibaren gecer. dr normal dedi ama ben inanmiyorum normal olduguna. mecburen agri kesici aliyorum. cocuk istiyorum insallah ilacin bir yan etkisi yoktur. midemde agri kesiciler yüzünden gastrit cikti. insallah hamile kalip dogum yapinca gecer diye umuyorum. halam ve teyzem hastanelik olurlarmis, onalara cektim sanirim:KK43: