böyle bir durum normal mi?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve netertua tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

16 Şubat 2009
    Konu Sahibi : netertua
  1. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle merhaba.benim 7 yaşında bir oğlum var.elimden geldiğince kitap okuyarak psikoloji praogramları izleyerek hem çocugumu hem kendimi yetiştirmeye çalışan bilinçli bir anne olmaya aday birisiyim.
    sorum şu:eek:ğlumun internette kontrollü bir şekilde oyun oynamasına izin veriyorum.(aşırı kontolcü birisi değilim aslında ama oğluma çaktırmadan kontrol ederirm.)bu sabah rahatsızdım.ilgilenemedim pek:eek:klava:.yani kontrolsüzce internete girmiş.kızlarla erkeklerin öpüşmesini falan araştırmış.
    .çok üzüntü içerisindeyim.yani bu yaşta bu düşünceler.sizce bu durum normal mi?bu durumda ne yapmalıyım?çocuguma karşı tutumum ne olmalı?bilgilendiriseniz çok sevinirim.
    şimdiden teşekkürlerimi sunarım.a.s.

Son düzenleme: 2 Mart 2009
  2. 16 Şubat 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Ben çocukçu değilim Netertua, bu sorunuzu çocuk konusunda uzman bir meslektaşıma yöneltmeniz doğru olur.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem

4. 16 Şubat 2009
  5. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim meltem hanım.

6. 16 Şubat 2009
  7. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar.bu durum hakkında yorumlarınızı bekliyorum.nasıl davranmalıyım çocuguma karşı.görmezden mi gelmeliyim.yoksa bu durumu konuşmalı mıyım?çok kafam karışık lütfen bir fikir.siz olsanız ne yapardınız?

8. 17 Şubat 2009
  9. burfur

burfur Her Halime Sonsuz Şükürler Olsun Pro Üye

Beğenildi:
    195
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim nacizane.internette bi araştırın.çok daha erken yaşlarda bile cinsel gelişim olabiliyormuş.(sonuçta çocuklar bizim düşündüğümüz gibi düşünmezler).bir de arkadaşlarına dikkat edin.kendinden büyüklerle arkadaşlık etmesin.ama mutlaka yardım alın sonra çocuğunuzla konuşun.Allah yardımcınız olsun .

10. 23 Mart 2009
  11. lame

lame Guest

canım aynı şey bizdede var ben doktora gittim normalmiş benim oğlan geç gelişiyor ve benimkide 7 yaşında sadece öpüşmeyi merak ediyor sende götür doktara birde her halde cinsel eğitimin verilmesinin alarmı çalıyor

12. 24 Mart 2009
  13. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yorum yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.psikoloğa sordum. o da normal oldugunu söyledi.önemli olan bizim o olaylara gösterdiğimiz tepkiymiş. birde kitap tavsiye etti.(anne babaların korkulu rüyası taciz,yazarı adem güneş) en kısa zamanda alıp okumayı istiyorum.
    ttnet de aile koruma şifresi diye birşey varmış,onu yüklemeyi düşünüyorum en kısa zamanda .bir de günümüzde öpüşme vb.şeyler şarkılarda ,reklamlarda,filmlerde vb.yerlerde o kadar çok işleniyor ki.çocukların merak etmemesi çok imkansız birşey malesef :KK43:
    geçen oğlumla çizgi fim izliyeyim dedim.bir çok sahnede öpüşme,kız erkek arkadaşlıkları,flörtler falan .aman Allahım dedim :KK43:(

14. 25 Mart 2009
  15. lame

lame Guest

canım bizim de aile koruma şifresi var engelleniyor mutlaka dene her evde olması lazım ben artık ttnetin kendi kuralı dedim ben yasakladım diye olmasın...... arkadaşlarıda öyleymiş sınıfında bir oğlan hadiseye aşıkmış o çıkınca tel öpüyormuş arkadaşlarıda öyle yani normal yanlız kimse uyandırmadan yaşına uygun cinsel eğitimini ver dediğin kitabı bende alıp mutlaka okuyacağım ...

16. 6 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

bende doktor değilim ama iki çocuk annesi olarak bence doktorluk bişey yok çocukların böyle şeylere merak duyması gayet normal artık sadece trt yok ve çocuklar bir sürü tv kanalından olğan bişeymiş gibi görüyorlar öpüşme sahnelerini.önce eşinizin ve sizin mahreminizi görmediğine emin olun.gördüyse hemen bir doktora gidin.yok tvdeki öpüşme sahnelerinden bilgi sahibi olduysa.kendinizden emin ona korku ve şüphenizi belli etmeden normal sıradan bişeyden bahsederkenki halinizle.bunun sadece anne ve babaların birbirlerine sevgilerini göstermek için yaptığı olağan bişey olduğunu ama toplum içinde yapılmaması gerektiğini.sohbet eder gibi anlatın.sizin tedirginliğinizi ferkederse eminim daha çok üstüne düşer ve gizlice daha çok şey görmenin yollarını arar.üzme kendini arkadaşım bunlar her annenin başına geliyo.bunlar çocuklarımızın gelişiminin bir parçası.doğan cücelioğlunun çocuk gelişimi kitabını tavsiye ederim.böyle olaylara verilecek tepkileri cevapları anlatıyor.a.s

18. 7 Mayıs 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sorumu cevaplayan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım....