böyle bişey duydunuzmu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nexsxemi istiyorum tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nexsxemi istiyorum
  1. nexsxemi istiyorum

nexsxemi istiyorum ben artık anneyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kan pıhtılaşması nedeniyle haftada bir kan tahlili yapıyorum ve yanında BHCG testini yeniliyorum. bugün transferin 23. günü bugüne kadar herşey güzüldi. 6 gün önce bhcg 4150 çıkmıştı 6 gün aradan sonra ortalama 32000 cıvarı olmalıydı. teste baktığımda 10000 yazıyordu. ben 2 saat aralıksız ağladım artık bhcg dumuş katlamamış ve bebeğimi kaybetmiştim. kendime gelince doktorumu (il dışında) aradım.meğerse bazı hastaneler 10000 den sonra sonuç kaç olursa olsun ölçüm yapmıyormuş ve ben boşuna ağlamışım. yarın keseyi görmeyee gidiyoruz inşallah güzel haberlerle dönerim. Bu durumu yaşayan başka biri varmıdır bilmiyorum ama tecrübe olsun diye yazdım

2. 4 Şubat 2010
  3. deryahmet

deryahmet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ay cnm kıyamam.bende haftaya görmeye gidicem.... ne zamandı transferin....ben enson kan tahlilini 12-14 gün yaptırdım daha yaptırmadım.bazen korkuyorum inş.kötü birşey olmaz.bebişimi görürüm.....sende yarın burdan yaz merak ediyorum.....

4. 4 Şubat 2010
  5. nil1971

nil1971 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    Selam arkadaslar
    Kan pihtilasmasi olup olmadigina nasil karar veriliyor.Yada nasil anlasiliyor cokkk merak ediyorum simdiden tesekkurler

6. 4 Şubat 2010
  7. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Kardeşciğim öncelikle tebrikler Allah en hayırlısıyla tamamına erdirsin. Hakikaten çok tatsız bir şey yaşamışsın. Bize de tecrübe oldu. Ben senin yerinde olsaydım o hastaneyi yerinden oynatırdım. Hadi makinalarının teknolojisinin eski ya da farklı olmasını kabul edelim, oradaki hemşireler doktorlar sormaz mı "kan testini ne amaçla istiyorsun" diye? Sen elbette "benim şu sebeple sürekli bHCG tahlili yaptırmam gerekiyor" diye belirtmeyi düşünemeyebilirdin, bunlar hastanenin düşünmesi gereken konular, onların sorması gerekirdi, gebelik var mı biliyor musunuz, ne sebeple tahlil yaptırıyorsunuz diye. Bu yanılgının kötü sonuçları da olabilirdi sonuçta. Umarım arkadaşım en kısa zamanda bebeğinin kesesini de ultrasonda kendisini de sağlıkla görürsün.

8. 4 Şubat 2010
  9. nexsxemi istiyorum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kanda pıhtılaşma faktörü olup olmadığını genetik testlerle anlarsın. bende sorun varmış kanı cıvıtmak için iğne yapıyoruz kanımın ne kadar cıvıdığını görmek için PT , APTT ,FıBRONOJEN gibi basit testlerle takip ediyoruz.genetik testi 2 kez düşük yapanlara uygulanıyor. DERYAHMET canım inşallah iyi haberlerle dönerim

10. 4 Şubat 2010
  11. nexsxemi istiyorum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haymatlos canım ben güneydoğunun küçük bir ilçesinde görev yapıyorum.gebelik dolayısıyla tatile bile gidemedim. burdaki devlet hastanesini anlatmama gerek yok herhalde.ben kendim tahlillerimi yaptırıp doktoruma telefonla haber verip ona göre iğnelerimi oluyorum. ama haklısın böyle bir durum olduğunu belirtmeleri lazımdı

12. 4 Şubat 2010
  13. uykucuprenses

uykucuprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    neşemi istiyorum......selam arkadaşım........inşallah sağlıkla,sıhhatle yavrunu kucağına alırsın.........yazını okurken ilgimi çekti.....bendede kan pıhtılaşması çıktı....bu denememde bende iğne kullanıcam.....senin iğnenin adı ne? yanında coraspirin kullanıyormusun????

14. 4 Şubat 2010
  15. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de kan pihtilasmasi gibi bir sorunum var ..

Fraxiparin 0,4 ml igne kullaniyorum . Tedavide oldugum dönemde ..

Claxine adli ilaclarda üretim hatasi oldugu iddia edilyorr ..

Doktorunuza danismanizi tavsiye ederim.

16. 5 Şubat 2010
  17. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bu testin adi kardiyovasküler risk panelimi arkadaslar.bende iki düsükten sonra bu testi istedi doktorum.sonuç hala çikmadi.çok korkuyorum bisey çikicak diye.

18. 5 Şubat 2010
  19. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allah hepimize meleklerimzi kucağımıza almayı nasip etsin