Böyle bit gördünüzmü? Ne yapacagımı şaşırdımmm ne olur yardım.

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve banueralp tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : banueralp
  1. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok fenayım. ne yapacagımı şaşırdım açıkçası. kızımda bundan 1 hafta önce tesadüfen saçında sirke gördüm. hemen bitlendigini anladım. eczaneye gittim koşa koşa bir ilaç verdi. eşim ve bende dahil olmak üzere kullandık. çok etkilidir dedi zaten 15 dk yeterlidir. çarşaf nevresim yorgan herşeyi değiştirdim yıkadım. ve herşeye çok dikkat ediyorum. yanlız bitler açık renk ve yapışıyor kene gibi. eczacı bitler çeşit çeşittir bit bu dedi. ilacı kullanın yeter. neyse. 4 gündür yok. ama bugün bir de baktım kirpiklerinde sirke var. zorla aldım elime çıtladı. ne yapacagımı şaşırdım. diplerinde de birkaç tane bit var. arkadaşlar kirpikte sirke bit olurmu yaaa. hiç bir şekilde çıkaramadım kirpiklerinden. hemen bit ilacı sürdük gene saçlarımıza. tekrardan dezenfekte olduk yanii. tekrar temizliğe giriştim. ama bu kirpiktekileri nasıl çıkarıcaz. anlayamadım. böyle birşey başına gelen varmı. bebe şampuanıyla bolca yıkadık ovaladık ama kirpik yani alamıyorsun birde dipleri. offf ne yapacagım nedir bu yaa

2. 27 Temmuz 2010
  3. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ay cok zor bir durum ya ilk defa duydum sac neysede kirpikde bit olurmu yahu bir yasima daha girdim ne yapilir bende bilmiyorumki

4. 27 Temmuz 2010
  5. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ay sorma yaaa ğrenç birde çıkaramıyorsun. eee ilaçda süremiyoruz. görüyoruz ve alamıyoruz şok olduk annem kayınvalidem herkes görmedik diyor böle bişey. onlarda şaştı kaldı. ama bit yani . görmesinde bi sorun yok kızarıklık batma felanda yok diyor kızım ama yanii sirkeler ve bitler yapışık diplerde iğrenç bişey of allahım ne olur bir bilen olsun

6. 27 Temmuz 2010
  7. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ya bence sen onu al hemen yarın bi cildiyeye götür.belki onlar temizlerler

8. 27 Temmuz 2010
  9. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya bir doktora gitseniz belki o bir cozum yolu gosterir yani bu goz bolgesi cok hassas ne yapilabilir ki

10. 27 Temmuz 2010
  11. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    canım saçına ilacı sürdükten sonra ince bir tarakla taramanı öneririm.kirpikte hiç duymamıştım ilginç..ama kirpikte öyle çok çok yoktur sanırım.onları kendin çeksen elinle:uhm:saçıda ilaçladıktan sonra incecik tarakla tarasan..

12. 27 Temmuz 2010
  13. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    saçta şu anklamadı zaten çok şükür yok. ama kirpiklerde var. çekilmiyor öyle zorki arkadaşım inanılmaz bişey 2 tane biti alabildim kirpiginden ama 3 saatimi aldı. çünkü dibe yapışık. ama daha var.saçlarında hiç kalmadı. ama kirpikte var. internette araştırdımda olabiliyormuş bazen. vaselin sürün diyor kirpiklere pamukla

14. 27 Temmuz 2010
  15. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çıldırıcam ne olur bir bilen çıksın. heralde kirpikte ne kadar kalabilirlerkii anlamadımm,,

16. 27 Temmuz 2010
  17. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    acaba vaselin onların yapışmamasınımı saglıyor anlamadımkiii. kayıyolar tutunamıyorlarmı ki

18. 27 Temmuz 2010
  19. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.871
    Ödül Puanları:
    463
    galiba kızınızdaki "kirpik biti" denen durum. google'a yazdığınızda çıkıyor birkaç sonuç.. sanırım göz doktoru ilgileniyormuş..

çok geçmiş olsun..