böyle düsünen dostlarımıza

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve janet tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : janet
  1. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Etrafıma bakıyorum, çoğu insan arayış peşinde. Bazısı dost, bazısı arkadaş, bazısı da sevgili arıyor.
    Yaşamak demek sadece maddiyatla alakalı değil insanların maneviyata o kadar çok ihtiyacı oluyor ki para pul bir hiç geliyor insana.

Arkadaşla konuştum bugün insanlarda nefret ettiğini, insanları sevmediğini söyledi. Acaba insanlar bunu hakediyormu...
    Evet hakediyor dedim. Çünkü bazen insan o kadar bunalıyorki yaşama sevincinin mutluluğunu yok ediyor.
    Kendisine karşı yapılan haksızlıklar ve sevgisiz hareketler, çıkar ilişkileri kişiyi çileden çıkartıyor.
    Buna hak verdim.
    Daha sonra bana en çok sevdiği dostum dediği kişiden nefret ettiğini , onu görmek istemediğini gerekirse bir kalemde silebileceğini söyledi.

Ne kadar kötü değilmi; dostluklar bile gerekirse bir kalemde silinebiliyor. Bu kadar kolaymı? Tabiiki kolay. düşünce evrimini tamamlayamamış, günlük yaşayan insanlar için kolay..

İşte bu düşünme yeteneğinin kazanamamış insanlar toplumda bulundukça ve tesadüfende size isabet edince herkesin öyle olduğunu düşünüyorsunuz.

Öyle olduğunsa şüphem yok.
    Çoğu insan günlük yaşıyor.
    Birbirleri ile hayatın güzelliklerini paylaşmıyor.. üzüntülerini..sevinçlerini ve sevgileri...
    alıntıdır

2. 4 Aralık 2008
  3. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ilk ben yazayım dedim bence siz ne verirseniz onu alıyorsunuz gercek dostluklar hala var
    herkes dost olmaz bence oda ilk günden kendini belli ediyor zaten konusması tavırları haraketleri ve yapmacıklıgı ile
    gercek dost iyi günde kötü günde her an yanında olan insan ve bence günümüzde ne kadar cıkarlar önde gelsede arkadasını kendinden önce düsünen kisiler var
    herkesin böyle dosları olması dilegiyle

4. 4 Aralık 2008
  5. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bende eski dostumdan nefret ediyorum.Etmemeye çalıştım ama son yaptığı çirkinlikler beni bu noktaya getirdi benneyaptımki Ama bütün insanlar öyle değil az da olsa bu dünyada hala saf ve temiz insanlar da var. Bu yüzden bütün insanlardan nefret etmek yanlış .

6. 4 Aralık 2008
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ablam ne kadarda doğru yazmışsın...
    şahsen ben dostumun kötü günümde yanımda olmasını isterim iyi günümde değil...
    öyle bakarsak iyi günde herkes birbirinin yanın da...önemli olan kötü gün dostudur...
    ben şahsen hiç kimseye güvenmem...ailem eşim dışında...öyle bi zamandayız ki herkes birbirinin kuyusunu kazmaya başlamış...

8. 4 Aralık 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Bence iyi dost kötü gün dostu olmamali iyi günümdede yanimda olmali ki bileyim benim kötü günümde oh oh demiycegini.

10. 4 Aralık 2008
  11. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    çok güsel ve doğru bi yazı tşkler

12. 5 Aralık 2008
  13. tuse

tuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    artik dostluklar bence cikara dayaniyor.eskidenmis o dostluklar komsuluklar arkadasliklar.tabiki istisnalarda var ama zamanimizda cok azinlikda kaldilar.insanlari artik taniyamiyosun,bircogu ikiyüzlü.artik dostluklar yok denecek kadar az cünkü halk olarak kimseye güvenemiyoruz.düsünsenize insana en büyük kötülükler dost bildiginizden geliyo yada en yakin akrabalardan.zaman o kadar kötüki kime inanacagimizi bilemez olduk.herkes birbirinin acigini yakalamak istiyor.böyle birdünyada yasiyoruz artik

14. 5 Aralık 2008
  15. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Son zamanlarda bende kabuğuma çekilmiş durumdayım.
    Allah eksik etmesin yeteri kadar dostum arkadaşım var ama-kaçar oldum hepsinden maalesef.
    Hepsinde bir sızlanma bir şikayet - hiç bir şeyden memnun değiller. Dinleye dinleye dert küpü
    oldum-doldum taştım. Hep negatif düşünceler - hep felaket senaryoları -sıkıldım artık yeteeeer.
    Mutsuzluk-parasızlık-hastalık ve kilo. Başka konu yoook. Bitkin-bezgin-yorgun insanlar
    görmek istemiyorum. Biraz da hayatın güzelliklerini görmek ve pozitif olmak gerekmez mi?
    Elbette sıkıntılar paylaşılacak belki çözümler aranacak ama paylaşılacak güzellikler de olmalı.
    Sahip olduklarımızla mutlu olmayı beceremezsek sıkıntı peşimizi bırakmaz.
    Çokça iyi günler - küçük zorluklar paylaşabileceğimiz dostlarımızı ve arkadaşlarımızı Allah
    başımızdan eksik etmesin.:enbuyukkk:

16. 5 Aralık 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hic bir dostlugun bir ömür baki kalabilecegine inanmiyorum....Herkezin dertleri problemleri sorunlari kendine öyle yetiyorki birde onun bunun derdinle tasasinla ugrasacak hali yok kimsenin....:nazar:

Eskidendi o, gecimin daha kolay oldugu zamandi, insanlarin daha saf ve temiz kalpli oldugu zamandi, hatirin huturun sayildigi zamandi, simdi nerde???:kahve:

Millet selam vermeye korkar oldu, gelirde bir bardak cayini icmek istersin, yada bir derdini problemini anlatmak istersin diye, dostluk komsuluk, akrabalik diye birsey yok artik....
    Haksizda degiller bir yandan, elini veriyorsun kolunu almak istiyorlar, canim diyorsun canin ciksin diyorlar, ekmegini yeyip cayini icen gidip arkandan dedikodunu yapiyor
    Yedigin kaziklar sayisi artikca kendini geriye cekiyorsun ve dostluga olan inancinida kaybediyorsun iste...:nazar:

Ninem hep söyle der: Sen cocuklarin kocan ve ailen gerisi bos kizima.s

18. 5 Aralık 2008
  19. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    konu insan ilişkileri ise artık insanlara güvenmek ve gerçekten dost olduğu kanısına varmak uzun zaman alıyor...yaptığım iş dolayısı ile insanların binbir türlü yüzünü görüyorum.üç kuruş para vermemek için binbir takla atanlar mı dersiniz...yalanlar mı dersiniz..ama sıra kendi işlerini yaptırmaya gelince o hallerinden eser kalmıyor..o yüzden bende insanlardan nefret eder haline geliyorum bazen ve çok üzülüyorum bu kadar mı ya diye...artık herkes kendi çıkarları doğrultusunda birileri ile dostluk kurmaya çalışıyor.sözüm böyle olanlara yani benim gördüklerime tabiki...böyle gördükçe çevremdeki sevdiğim insanlara daha bir güvenle sarılıyorum onların gerçekten beni sevdiklerini ve inandıklarını bildiğim için bana gösterdikelri için...şimdiden doğmamış çocuğuma üzülüyorum...hayatta onu bekleyen zorluklar için..eskiden söz senetmiş şimdi ise istersen senet sepet yap ama adam yine yolunu buluyor...her geçen gün birşeyeler daha da zorlaşıyor.kimseden hatır için bişey isteyemez hale geliyoruz...allah sonumuzu hayır etsin..........