Böyle olan varmıı:?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve durubaby tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : durubaby
  1. durubaby

durubaby DURU Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar bir sorum olacak. 34 haftalık hamleyim bebeğim 3.200kg boyu 50 cm şuanda. sata göre ben 34 haftalığım ama bebeğim 36 haftalık görünüyor 2 hafta erken gidiyor. ölçümleride 36 haftalık bebek ölçümünde. normal doğum yapmak istiyorum ama çok kilolu olur da doğuramam diyede çok korkuyorum. varmı benim gibi olan aranızda yada sizce 4 kilodan fazla olurmu çok korkuyorum açıkcası mafoldumben

2. 25 Mart 2010
  3. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım maşallah bebişine :nazar:
    benimde bebeğimin aynen gelişimi 1-2 hafta önde diyor doktoru, pazartesi gidicez bakalım ne kadar oldu son durum.Bende normal doğum istiyorum ama iri bebeklerde çatı dar olursa riskli oluyor o nedenle malesef sezeyan olmak durumunda kalabiliriz...bende 4 kilo olucak diye korkuyorum açıkcası benim kızım olacak senin bebişin cinsiyeti ne?

4. 25 Mart 2010
  5. durubaby

durubaby DURU Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benimkide kızopuyorumnanaktan. bilinmemezlik ne kadar zormuşeyvahedigeldismile

6. 25 Mart 2010
  7. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sıkıntı bende de var bende 35 haftalık hamileyim 3.100 kg olmuş bebeğim
    ölçümlerde 1-2 hafta önden gidiyor. doktor böyle giderse 4'ü geçecek normal doğumu zorlaştırır dedi bende ne yapacağımı bilmiyorum nisan 8'e çatı muayenesi için randevu verdi bebek artık kilo almasa iyi olur dedi ama nasıl olacak bu. bu arada benimde kızım olcak...

8. 25 Mart 2010
  9. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar:yaşasın tontiş kızlarımız kaydirigubbakcemile3hihoyyyt
    evet canım gerçekten bilinmezlik zor bekliyoruz ne olacak diye ama hayırlısı olsun sağlıklı olsunlarda.
    kızlar bebişler böyle kilo alırken siz kaçar kilo aldınız? 36.haftamız ben şuana kadar 13 kilo aldım.geceleri uyumakta zorlanıyorum sırt ağrılarım var ve kaburgama baskı yapıyor e haliyle bu kadar tombik olunca sizde durum nasıl?

10. 25 Mart 2010
  11. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende de aynı durum söz konusu.36.haftadayım kızım 3kilo 250 gram olmuş.benim kız henüz ters duruyor daha dönmemiş.dönmezse normal doğumun imkanı yok dedi doktorum bense normal doğumu çok istiyorum.hayırlısı bakalım.bu arada ben 16 kilo aldım umarım bu kilolarımızı verebiliriz bayanlar..

12. 26 Mart 2010
  13. durubaby

durubaby DURU Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bana da 1 nisana çatı muaynesi günü verdi. çatı muaynesinden sonra çoğu kişinin doğurduğunu duydum :umursamaz: umarm böyle olmaz hayırlısıyla gelirlerolumunekankayizsmile
    ben 15 kilo aldım sırt ağrılarım dışında bir şikayetim yok çok şükürolumunekankayizsmile
    cnm bu haftadan sonra dönermi bilmem biraz zor gibi sanki. ben güveniyorum verebiliriz hain kilolarıolumunekankayizsmile

14. 26 Mart 2010
  15. ipekbocugu

ipekbocugu Yarınlar güzel olacak..:) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar bebişlerinize maşallah. Sezaryan öyle kötü bişey değil. Benim ikincide sezaryan olacak inşallah. Kilolu bebeklerde normal doğum zor oluyor diye biliyorum. Zayıf olacağına kilolu olsunlar varsın.

16. 26 Mart 2010
  17. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en çok kiloyu ben aldım sanırım şimdiden 20 kilo aldım :KK43: çok yemedim ama tatlıya fena düştüm... benim bebeğim döneli 1 ay oldu yatarken kolum bacağımın uyuşması dışında sıkıntım yok çok şükür hastane çantamıda hazırladım sabırsızlıkla bebeğimin gelmesini bekliyorum şimdi.

18. 26 Mart 2010
  19. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım seninle aramızda 1 gün var görünüyor,benim bebiş de henüz dönmedi bakalım hayırlısı

bizim hastane çantalarımızda hazırda bekliyor

çatı muayenesinden sonra hafif kanama oluyormuş galiba ve doğumu erken başlattığını bende duymuştum bu nedenle benim doktorum 38.haftada yapacak çatı muayenesini tırsıyorum hafiften (bir de normal doğum istiyorum düşünün artık)

sezeryanda da sonraki ağrılardan ve bebeğimle istediğim gibi ilgilenememekten korkuyorum normal olanlar çok memnun çünkü,bir de bebeğin karından pat diye çıkarılması yerine normal yolla gelmesi sağlığı için daha faydalı diye okumuştum,kilolarda çabuk gidiyor normal doğumda,doğal olan doğum normal sonuçta ama tabi şartlar uygun olmazsa yapacak bişey yok kesin normal doğum olacak diye hazırlamayalım en iyisi arkadaşlar kendimizi sonra sezeryan olursa kabullenmek daha zor olur
    hakkımızda hayırlısı inşallah sağlıkla ve kolay bir şekilde atlatırız,bebişlerimiz sağlıklı olsunda...
    doğum şekliniz netleşince haber verin.