Böyle olmak istemezdim..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve drsiest@ tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : drsiest@
  1. drsiest@

drsiest@ Guest

herkes kayınvalidesinden dert yanar ben de eşimin aileme tavrından rahatsızım..normalde de soğuktur fakat mesafeli davranmak için özel bi çaba harcadığını görüyorum.. annem benim her kötü günümde yanımdaydı, babam en zor günlerimizde destek olmaya çalıştı.. eşime bi gün kalbini kıracak bişey söylemediler, annemin eşimle yemek yemeğe, aynı odada oturmaya çekindiğini gördükçe sinirimden ölüyorum!!!
    bazen kayınvalidemle kayınpederimle kıyaslıyorum da asıl benim tavır almam lazımdı.. ama ben aman görsün bak bilsin böyle seviyorum diye hediyeler alıyorum kayınvalideme gece sohbetler ediyorum.. boşmuş meğer.. içimden gelen hayalettiğim davranışları yapamıyorum arkadaşlar.. benim aileme, anneme çok gördüğü güleryüzü ben neden heba edeyim ortada.. haksa hakedenin kim olduğunu o da biliyor.. mahcup oluyorum inanın.. bi gezmeye gidiyoruz arabada tek kelime konuşmuyor, birarada hiçbişey yapmak istemiyorum artık.. bayramdan bayrama mı görüşsünler naapsınlar bilmiyorum ki:)
    benim içimdeki sevgiyi öldürüyor, böyle olmak istemezdim ama iki çift güzel sözü annemden babamdan esirgedikçe benden de bişey beklemesin!!!! demi ama..

2. 6 Nisan 2009
  3. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Eşin genelde sessiz biri midir canım? Belki konuşmayı pek sevmiyordur yada yapısı öyledir fisfisfis

4. 6 Nisan 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    neden,eşinizi karşınıza alıp,bu soğukluğunu ve mesafeli davranmasının nedenini sormuyor ve rahatsızlığınızı belirtmiyorsunuz

6. 6 Nisan 2009
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    herşey karşılıklıdır güzelim. saygı görecekse önce saygı gösterecek. senden ailesine karşı nasıl saygılı davranmanı bekliyorsa önce kendisinin bunu yapması gerekiyor. kızmakta sinirlenmekte haklısın ama senin fark etmediğin birşey olmuştur belki aralarında. önce konuş istersen kocanla olmamış olsa keyfi bir tavır bile yapıyor olsa en azından neler hissettiğini bilerek düzeltmeye çalışır. suçlayıcı olmadan konuşman gerekiyor bence.

8. 6 Nisan 2009
  9. bir sorunmu yaşadılar yoksa eşinizin genel tavrı ,yapısı mı bu?
    çok samimi olması gerekmiyor ama nezaketen biraz samimiyet gösterebilir eşiniz..

10. 6 Nisan 2009
  11. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım aynı durum bende vardı bendeee esım gıtmek ıstemıyo dıye ısrar etmemıstımmm sonunda adam bayramlardada gıtmes olmustuu nerdeyse benıde yolamıyoduuuu en sonundaaa aılemle tartıstı esım ve aılesıı sımdı kokunden gorusmuyolarrr ne o aıleme gıdıyor nee ben onu aılesıne gıdıyorummm boyleleıkle ne otarafa ne butarafa o kendı aılesıne gıder ben kendı aıleme ama yınede esımle aramısda hala taraf tartısması bıtmıs deldır anlıycagınn ılımlı olmaya calıs ve asla esını senın aılenden kopartma cılveler yaparak aılene baglmaya calıss kavga ederek deıllllll ınanan ben o hataya dustum sen dusmeee benım gıbıo sonun olmasınnn tatlımı

Son düzenleme: 6 Nisan 2009
  12. 6 Nisan 2009
  13. yuzdeyuzakrep

yuzdeyuzakrep Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    seni dogurdukları için annenlere cepe almıs galiba
    zorlamı verdiler
    veya kötübi ailen var seni neden aldı o aileden kendisine yakıstırmıyorsa
    bide bu huyları var damat beylerin ve ailesinin alırlar kızı surat bi karıs
    evet kız anneleri aileleri iyidir bunu dile getirmene gerek yok hangi alile kızının güzel yuvasını bozmak isterki bunu ancak cahil şeytan kayınvalldeler düşünür bunu eşinde biliyo ama işte biyerde kıstırdılar herhal seninkiler töbe töbe ya
    tabiki bu davranısları seni eşinden sogutur nasıl sevebilirsinki
    erkekler egemen ilan ediyolar kendi kendilerini
    bence sende kendi ailesine öyle davran onlara sırıtmak zorunda değilsin senin aillenden değerlilermi bosver hiç bişey laik görme ve suratını as
    bırak o seninle konussun noldu napmaya calısıyosun desin sende sana benzemeye calısıyorum vardır bi hikmet kocamın yaptıgında dersin
    valla baktın adam olmuyo busekilde cekilmez be gülüm aileme kurban edderim elin oglunu helede değmiyosa

14. 6 Nisan 2009
  15. frezya_34

frezya_34 kimse vazgeçilmez değildr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bazı adamlar yapısı böyle oluyo sanırım
    benim babamda soğuk ve mesafelidir normalde
    ama bir araya gelincede öyle susup oturmaz konuşur yani
    bence sen bi eşinle konuş bakalım neymiş derdi bi öğren
    belki yapılan bişey hoşuna gitmemiştir
    belki bişeyler duymuştur olumsuz falan olabilir böyle şeyler
    böyle konuşmadan sormadan bilemezsin ama kendi kendine kuruntu yapma al karşına sakince konuş derim ben canım....

16. 6 Nisan 2009

17. waww isterseniz kezzap döksün kayınvalidesine kocasınıda boşasın . yangına körükle gidilirde benzinle gitmekte bu olsa gerek :1shok:

biraz daha yapıcı olamazmı sizcede eşiyle tatlı dille konuşamaz mı?

18. 6 Nisan 2009
  19. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar erkeklere bahanemı yokkkkk hersey onlar ıcın bahanee cock gırıp cıksın ıstememıss esı belkı ondan oyle yapıyodur