Boynumda kitle..

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve sezen yxixldxixz tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sezen yxixldxixz
  1. sezen yxixldxixz

sezen yxixldxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar..cuma günü boynumun sağ tarafında bir kitle farkettim iyice şişti ,doktora gittim ultrason istedi.ayrıca bademciklerimde yokbenim ve kulağımdada iltihap çıkmadı.böyle bişi yaşayan varmı ?belkide strestendir yakın zamanda ananemi kaybettim ve beni çok etkiledi..:çok üzgünüm:

2. 7 Şubat 2009
  3. nazeyuma

nazeyuma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun. benimde seneler önce boynumda sol tarafta elimin altında kayabilen bir kitle oluştu zaman zaman ağrı yapıyordu. doktora gittiğimde sordum boynu zorlamadan kaynaklanan küçük bir yağ bezesi olabilir önemli bişey değil dedi. valla bir zararı da olmadı şimdiye kadar.

4. 7 Şubat 2009
  5. bir_umut

bir_umut Guest

Öncelikle sabırlar diliyorum canım. Ben de yıllar önce böyle bir beze farkettim elimin altında kayıyordu dokununca. Doktor zamanla geçer demişti ve geçti de. Bence soğukkanlıca doktorunun dediklerini yap ve bekle canım Eminm korkulacak bir şey yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

6. 11 Mart 2009
  7. EU1

EU1 Guest

Başın saolsun canım Allah sabırlar versin. benim de birkaç gündür boynumda gırtlağımın sol yanında ağrıyan beze gibi bişey var. fındık büyüklüğünde elime geliyor. boynumu sola çevirirken de ağrı yapıyor. ben yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum. boyun egzersizleri de yapıyorum. boynumu zorlamış olabilirim. bir arkadaşa da doktor öyle bişey demiş zaten. ben de bayağı rahatladım bunu okuyunca. herkese acil şifalar diliyorum.

8. 20 Mart 2009
  9. hanedan_34

hanedan_34 dertler derya olmuş bende Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merak ettim öncelikle geçmiş olsun doktora gittinmi benim arkadaşında böyle bir sorunu var şu anda nasılsın.

10. 20 Mart 2009
  11. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    Buna benzer bişey bende yaşadım...
    7-8 yaşlarımda minik bişey belirmişti boynumda ben büyüdükçe oda büyüdü..
    Yumurta sarısı kadar olmuştu...Çok doktorlara gittik kimi doktor dişlerimden kaynaklandığını söyledi..Dışlerimi kontrol ettirdik geçmedi...Çok kötü bir görüntü olmuştu artık.Kulak burun boğaza gittik kitle oluşmuş ameliyat dedi doktor..
    12 yaşımda ameliyat olmuştum o kitleden dolayı..Hemen derinin altındaydı...Yumuşak bişey.Ağrısı falan yoktu zaten...Ameliyattan sonra gösterdiler bana domatesin damarları gibi bişeydi kırmızıya yakın bir renkte test için ankara ya gönderdiler çok şükür bişey çıkmadı.çok şükür bir daha da birşey çıkmadı.
    ınş.seninkide zararsız bişeydir ve biran önce geçer...

12. 20 Mart 2009
  13. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    benimde son 2-3 seneye kadar sağ tarafımda 2 tane nohut kadar beze vardı .zaman zaman kaybolup tekrar cıkıyodu..dr a gittim yağ bezesi hiç bi zararı yok dedi...2-3 senedirde hiç yok kayboldu...

14. 20 Mart 2009
  15. sebnemselayfurkan

sebnemselayfurkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Peki nu tür şeyler için hangi bölüme gitmek gerekiyor. Benimde boynumda var. biri nohut, biri fındık kadar. Akşamları sertleşiyor sanki. Acı yok .Bugünde sağda farkettim. 2 side arkaya doğru.

Haftaya gitsem iyi olacak.

16. 20 Mart 2009
  17. roShum

roShum aay bi hoşuum;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sezenyıldız geçmş olsun cnm,sen iyi bi tetkik yaptır ,dr.git,burada fikirler farklıdır herkesin hastalık çeşidi farklıdır,sana bi örnek vereyim tabii seninle benzerliği yok,benim geçirmiş olduğumuz trafik kazasından dolayı yıllardır bonumda rahatsızlığım var bunu bilen komşum da yaklaşık 2 yıldır bana sorar tarif et bendekine benziyomu der kıyaslar ve dr.gitmezdi ,tabii ben sürekli dr.giderim, onun durumuyla tam zıt,bu yıl dayanamadı dr.gitti ve bambaşka çok ciddi bi durumla karşılaştı ,herkese sorupta canını sıkacak durumlardan uzak durmalısın sen kendine ii bak yeter,rabbim hayırlısını ve acil şifa versin cnm...

18. 20 Mart 2009
  19. roShum

roShum aay bi hoşuum;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ne demek gitsem iyi olacak bence geciktirme cnm,biliyosun erken tedavi en basit hastalıkta bile çok önemli,beyin cerrahiye gitmelisin diye biliyorum üsteki yazımı oku tabi hastalığını kıyaslamadan kadın 2 yıl gecikti düşün ihmal yüzünden ,en azından baktır ne olduğunu öğren derim,rabbim hepimize hastalığında hayırlısını versin cnm ,sevgiler...