Boyun germe

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  7 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.644
  Beğenildi:
  5.180
  Ödül Puanları:
  438
  Boyun bölgesi gerek kilo alma ve verme ve gerekse zaman içinde yüz bölgesinden daha çabuk yaşlanan bir alandır. Bu bölgede sarkmaya neden olan cilt, kas ve cilt altı yağ dokusudur. Dolayısıyla bu üç yapı ayrı ayrı değerlendirilmelidir.

  Eğer kaslarda ve ciltte sarkma mevcutsa hindi boynu deformitesi gelişir. Bu durumda en etkili tedavi boyun kasının ortaya doğru toplanarak dikişlerle gergin hale getirilmesidir. Çene altından yapılan cilt kesisi ile kasa rahatlıkla ulaşılır ve bu işlem sonucunda çene altınızda kalan çizgi şeklinde bir iz olacaktır. Operasyon genel anestezi veya lokal anestezi ve sedasyon altında yapılabilir. Eğer deformite çok azsa cerrahi işlem yapılmaksızın botox yapılarak kaslar gevşetilebilir.Eğer boyunda aşırı yağlanmaya bağlı kalın boyun mevcutsa lokal liposuction yapılarak yağlar kolaylıkla uzaklaştırılabilir

  Eğer kas değil sadece ciltte bir sarkma mevcutsa fazla olan cilt her iki tafara doğru çekilerek kulak önü ve arkasına toplanıp fazlalıkları çıkartılabilir. Bu işlem genel anestezi altında 2-3 saat kadar sürer ve 1 hafta içinde günlük işinize dönebilirsiniz. Operasyon sonrası kulak önü ve arkasında çizgi şeklinde iziniz kalır. Yine sadece minimum sarkması olan kişilerde lokal anestezi veya sedasyon altında iple germe ve ataçlama tekniği ile boyun cildi gerilebilir. Bu işlemin sonucu 1-2 yıl kadar kalıcılığını korur..
  estetikbilgi.com
   
  Son düzenleme: 7 Nisan 2009
 2. 21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. hamurisi

  hamurisi Guest

  mayıs ayında artık boğa boynu gibi durmaya başladığından boynumu boyun askı yöntemiyle gerdireceğim..daha önce şakak askı yöntemiyle yüzümde başarılı bir sonuç elde ettiğime inanıyorum..umarım boyun askı da da güzel bi sonuç elde eder sizlerle paylaşırım..
   
 4. 21 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. designerseo

  designerseo Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76


  Slm.

  Sözünü ettiğiniz operasyonu oldunuz mu...ve daha öncekini kaça nerede yaptırdınız? Sonuçtan menunsunuz anladığım kadarıyla...Dışardan bakınca anlaşılıyo mu..bantlı dolaşmak zorunda kalıyormusunuz....En nihayetinde de maliyeti nedir acaba
  ?
   
 6. 30 Mayıs 2011
  Konu Sahibi : Elif
 7. aylaz

  aylaz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  146
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  estetik ameliyatın gereklisi ve gerkesizi var ancak bu gerekli olan bence