Boyunda pişik olur mu?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, bebeğimin boynu sanırım pişik olmuş. Boyunda pişik olur mu ya, bilemiyorum. Kızarıklıklar vardı önce. Pişik kremi veya bebek yağı sürüyordum. Ancak şimdi derisi kalkmış, kıpkırmızı görünüyor. Zaten krem bir süre sonra kalıplaşmış gibi görünüyor boynunda. Islak mendille silmek, temizlemek istesem de bebişim buna izin vermiyor. Ben ne yapmalıyım sizce?

2. 21 Şubat 2010
  3. tazzie

tazzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım genelde küçük bebişlerde görülüyor. sakın ıslak mendille silme. kaynamış ılımış suyla ve pamukla temizle. ama sonra mutlaka kurula. daha sonra pişik kremini ince bir tabaka halinde sür. bi sabah bi akşam yapsan yeter sanırım. çok geçmiş olsun bebeğine.

4. 21 Şubat 2010
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun.benim kızda da olmuştu hatta kanama başlamıştı doktora götürmüştük.Doktor bir hafta boyunca ,günde iki kez boynunu dokundurarak silip,kuruladıktan sonra Locoid ve Canesten adlı kremleri karıştırıp sürmemizi istemişti.1 hafta sonra da sadece Locoid'i sürdük,geçti...

6. 21 Şubat 2010
  7. sekosum

sekosum sekoşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bebeğimdede olmuştu 2-3 aylıkken orayı mutlaka kuru tut ve diğer arkadaşlarında dediği gibi ıslak mendil sürme(dahada tahriş ediyo)oraya böle temiz beyaz biz bez parçasından uzun bi şerit kes boyunluk gibi ölo şekilde bağla ama çok sıkma.maksat o bölge bibirinin üstüne değmesin zaten boynu kısa olunca bebeklerin böle tahriş oluyo ben bu şekilde bi yöntem bulmuştum başka ne deniysem geçmedi.ara sıra o boyunluluğu değitir kötü duruyo ama ben takmayınca dahada kısarıp çizgi olan kat yerinden su çıkıyodu:KK43:

8. 21 Şubat 2010
  9. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oglumda olmuştu ilk zamanlar.pişik kremi sürüyordum tekrar oluyordu..sonra 3 güne bir banyo yaptırmaya başladım,her banyodan sonra da zeytinyağı sürüyorum boynuna, koltukaltlarına,bacaklarındaki bogum yerlerıne,pişik olabılecek heryere maşallah bi daha olmadı hiç..

10. 21 Şubat 2010
  11. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    ıslak mendil kullanma canım. bebişler oluyor o malesef. banyaodan sonra falan kesinlikle ıslak kalmasın. temiz ve yumuşak bir havlu ile devamlı kurula. o nemlilik nedeniyle pişik oluyor. ben pişik sorunu yaşamadım ama yaşarsak kullanmamız için fito verdi doktorumuz. çok iyi gelir demişti istersen dene canım.

12. 22 Şubat 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok çok çok teşekkür ederim. ya zor durumda kalınca hep yardım ediyorsunuz. Allah hepimize yardım etsin. insan yetiştirmek zor iş çünkü.

14. 22 Şubat 2010
  15. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de aynı sıkayetı yasadım once pısık zannettım sonra atopık dermatıt old. ogrendım....ıns senınkı pısıktır