Bronşitle başa çıkmayı başaranlar var mı?

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve seyhanaydogdu tarafından 1 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1 Ocak 2008
    Konu Sahibi : seyhanaydogdu
  1. seyhanaydogdu

seyhanaydogdu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğlum geçen sene bronşit oldu.duyduğum her şeyi denedim.ayda iki kere antibiyotik kullanıyoruz ama çok zararlı olduğunu biliyorum eğer bildiğiniz farklı yöntemler varsa paylaşırsanız sevinirim.selemlar.:nazar:

2. 1 Ocak 2008
  3. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım benim iki oglumda bronşit bizde antibiyotikleri kullanıp duruyorduk ayda iki şişe bitiyodu ama öksürük hiç gecmiyordu bebişini başka bir doktora götür alarji testi yapsınlar bizimkiler alerjik bronşit çıktılar fıs fıslarımız var onları kullanıyoruz sürekli kontrol altındayız çok şükür biraz rahat ettik yoksaki iki günün biri doktorlardaydık

4. 2 Ocak 2008
  5. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlumda malesef bronşit geçirdi 8 aylıkken ve biz hastenede yattık 15 gün kadar bu hastene dönemi bize çok iyi geldi gerçekten dokturumuz çok iyiydi başka bir doktor olsa bize antibiyotık verip gönderirdi bu kesin.Ve çocuğum o günden sonra az hasta oldu ve gelip geçiciydi.Yanlız şunu unutmamak lazım gerçektende bronşite yakalanmış bir çocuğu iyi korumak gerekli yoksa sürekli bu hastalık nükseder.Biz yoğurtu çok veriyorduk birde közlenmiş patates ayrıca ballı turp suyu çok iyi geliyor bunudu tavsıye edebilirim.Çocuğu terletmemek üşütmemek en önemli kural.Ayrıca biz sardunya yağından yapılan bir bağışık güçlendirici ilaç kullandık onunda faydası çok oldu

6. 2 Ocak 2008
  7. seyhanaydogdu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar.allerji testi yaptırdık,normal değerlerde olduğunu söylediler.hep kontrol ediyorum ama okulda koruyamıyo kendini sanırım,ballı turpu deniycem.hoşçakalın

8. 3 Ocak 2008
  9. halley

halley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    369
    Ödül Puanları:
    93
    benimde bebişim şimdi 7 aylık yaklaşık 4 ay önce üşüttük o gün bu gündür sık sık hastalık tekrarlıyor dr enfeksiyon vucuda bir kez yerleştimi ara ara tekrarlar dedi şimdi yine hasta ilaçların yanı sıra doğal yöntemler kullanıyorum bitki çayı ve balla soğanla bayağı rahatlıyor

10. 3 Ocak 2008
  11. seyhanaydogdu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım geçmiş olsun daha çok küçük kıyamam.allah şifa versin,herkesin evladına.

12. 3 Ocak 2008
  13. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    benimkilerde 1 yaşlarında bronşite yakalandılar başlangıç dedi doktorlar antibiyotik verdiler kullandım ama
    ondan hariçinde gece sütlerine bıldırçın yumurtası katıp verdim
    birkaç ay devam ettim ve yok oldular bronşitleri
    dr demedi bıldırçın yumurtası ver diye köylerde büyüklerimizden duyduklarımdan bi deneyim dedim ve sonuç olumlu çıktı iyleştiler
    arada veririm

14. 4 Ocak 2008
  15. xsxeydaeray

xsxeydaeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar benimde kızım bronşit iki senedir
    aynı zamanda geniz eti var çok doktorlara götürdüm en son profesöre gittik buronşit üzerine üstüne yok benim kızım çok antibiyotik içmişti kesinlikle karşı sadece fısfısları var onlarla tedavi ediyoruz şimdi daha iyi tavsiye ederim

16. 4 Ocak 2008
  17. neseyilmaz

neseyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ballla soganın tarifi nedir kızm bir türlü iyileşemedi lütfen...

18. 4 Ocak 2008
  19. neseyilmaz

neseyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında bazen ilim bazen bilim diyorum ben bıldırcın yumurtasını duydum amakızm 11 aylık agır gelirmi ve nasıl vericem bronşiti atlatır gibi olduk şimdi burun akıyor napıcagımı bilmiyorum cok terliyor degiştiriyorum yün atlet dediler aldım tulum dediler aldım onu bunu hep yaptım ama defnem hala hasta iyi bir doktor bulmam lazım ilk önce doktorumuzada alıştık ayrılmakda zor ilaçlı tedaviye karşı ama aksıne kızma bir fiil ilac dayıyoz tezgahta ilac dolu napa bilirim arkadaşlar benmi bakamıyorum psikolojisine girdim.