Bronzlaşmaktan nefret ediyorum, tavsiyelere açığım

Konusu 'Güneş kremleri, bronzlaşma' forumundadır ve sinmar tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sinmar
  1. sinmar

sinmar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Herkese merhaba... Ben beyaz tenliyim ve bronzlaşmaktan nefret ediyorum, korunmak için de elimden geleni yapıyorum. Her yıl nisan ayından itibaren dışarı çıkarken açıkta kalan yerlerime 50 koruma faktörlü güneş kremi sürüyorum. Ayrıca bu sorun yüzünden tatile gitmek de istemiyorum hiç, tam 3 yıldır annemlerle beraber yazlığa gitmiyorum. Plajda asla güneşlenmememe ve o kadar korunmama rağmen, her gün sadece 15-20 dakikalığına denize girsem bile tatil dönüşünde mutlaka bir renk değişimi oluyor vücudumda. Hem de pahalı-ucuz demeden her marka güneş kremini denedim, ama çok da fazla korumuyorlar. Tatile gitmesem bile çok hafif bir koyulaşma oluyor, üffffff...

Gerçi biliyorum, herkes genellikle bronzlaşmak için çaba harcıyor, benim gibi olanını pek duymadım ama yine de sorayım; var mı bu konuda benim gibi düşünen ve bir çözüm yolu bulan??? zemuszemus

2. 6 Temmuz 2010
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    cnm ben gecen sene 50 faktorlu vıchy kullandım rengım bıle degısmeden eve geldım ...ama 2 gunluktu tatıl uzun sure kalınca renk degısımını onlemek mumkun degıl sanırım.

4. 6 Temmuz 2010
  5. sinmar

sinmar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    nix, çok teşekkür ederim... Sanırım kişiden kişiye değişiyor bu bronzlaşma durumu, Vichy'i denemiştim daha önce, diğerlerinden pek bir farkı olmadı benim açımdan, yine de çok sağol...

6. 6 Temmuz 2010
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Eskiden güneşin altından kimse kaçıramazdı beni,şimdilerde ise güneşe çıkaramıyorlar.Denizi çok seviyorum,gölgede oturyyorum,iyice kremlenip,ama beyaz tenli olduğum için denizde bile yanıyorum.Aslında güneş, dozunda olmak kaydıyla yararlı kemiklerimiz için.Ondan istifa ediyorum o kadar.boshayallersmile

8. 24 Temmuz 2010
  9. svb

svb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende beyaz tenliyim ama yazın güneşte kalan yerlerim hemen esmerlşiyo. ve o esmerlik bana yakışmıyo.kışın rengim tekrar açılıyo ama kollarımda tam açılma olmuyo bir de ensemde... bu konudan bende çok rahatsızım.

10. 24 Temmuz 2010
  11. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ben de çok bronzluk sevmem, güneşlenmem pek. Sürekli de 50 faktör krem kullanırım ama siz biraz fazla stres yapmışsınız galiba. O kadarlık renk değişimi evden çıkmasanız da olur. Bunun için bu kadar kısıtlamayın kendinizi. Tatilin tadını çıkarın. Ha bir de denize girmek için sabah 8-9 akşam 5-6 saatlerini seçerseniz daha az yanarsınız.

12. 29 Temmuz 2010
  13. hayalintakendisi

hayalintakendisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bronzluk sevmiyom haatta güneşlenmem ama ben denizde çok vakit geçirdiğm için yanıyom :çok üzgünüm:

14. 29 Temmuz 2010
  15. gamze_7

gamze_7 I close my eyes.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Yüzüme Roc 50 koruma faktorlu kremi uyguluyorum. Az da olsa bronzlaşıyorum malesef. Ben de senin gibi hiiiç sevmiyorum bronzlaşmayı. Ama malesef,cok kolay bronzlaşıyorum

16. 29 Temmuz 2010
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Ben de bronzluk sevmeyenlerdenim...
    Ama biraz yanıklık iyidir...
    Vichy tercihim 50 faktör...
    yerimseniben