Btn ablalarmdan yardm istiyorum

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve angel0 tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : angel0
  1. angel0

angel0 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    SELAM
    Ben 23 yaşında bir ailenin tek çocuğuyum.Annem ve babam ömürlerinin yarısından fazlasını izmirde geçirmiş,modern görüşlü solcu insanlar.Beni ellerinden gelen herşeyi yaparak özel unv. de okuttular ve bu eylülde inşallah hukuk fakültesinden mezun olmuş olucam.Ve konuya girmek gerekirse,kısacası unv.den tanıştığım,4 senedir birlikte olduğum bir erkek arkadaşım var.

SORUN ŞU Kİ,onun ailesi kapalı görüşlü,öyle ki sülalesinde 1 tane açık yok,bayanların çalışması onlara ters,gelinler kayınbabalarıyla aynı sofrada yemek yemez,hatta çoğu zaman ayrı odalarda otururlarmış.Ve tabiki alacakları gelin kapalı olmalı.Babası senede 1 kere hacca 2 sefer ümreye giden biri,kız kardeşleri ilk okul,orta okul ve lise mezunu,abileri açık öğretim mezunu ve toplam 7 kardeş olmakla birlikte Diyarbakırlılar.

Erkek arkadaşımsa Bilgisayar mühendisliğini bitirdi ve unv.de okumanın vermiş oldugu bazı şeylerle ve benim çabalarımla benim çalışmama sıcak bakmakta ama kapalılık konusunda taviz vermemekte.Bana karşı son derece iyi ve anlayışlı,4 senelik okul hayatımda başım her sıkıştığında yanımda oldu,yeri geldi beni üzen arkadaşlarını
    karşısına aldı,beni çok fazla sevdiğini,benim üzülmeme dayanamadığını,sen gül ben başka hiç birşey istemiyorum dediğini söyleyebilirim.Hatta onun sevgisinin benim sevgimden daha büyük olduğunuda itiraf edebilirim.Bende onu çok seviyorum ve yakın zamanda evlenmeyi düşünüyoruz ama gelecek beni korkutuyor..

Ayşe Armanı okuyan varsa geçenlerde benim durumumda olan bir kız 'Karşı mahalleden birini sevdim' diye bir yazı yazmış..Bende aynı durumdayım..iki ayrı kültürden gelen ve biri solcu bir ailenin kızı diğeri ise sağcı bir ailenin oğlu.Evlenirsek mutlu olabilir miyiz?Ben onun hayatına alışabilir miyim?Böyle evlilik yapmış ablalarım var mı aranızda?LÜTFEN bana yardımcı olun.

2. 31 Temmuz 2009
  3. monamonalisa

monamonalisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    En azından erkek arkadaşın aile ortamını saklamamış senden.Tamamen zıtsınız ve onlarda çok sıkı taviz vermeyen kişiler anladığım kadarıyla.Aşk, sevgi çok önemli ama evlendikten sonra herşey o kadar değişiyorki...Bana göre olamayacağı belli ama asıl önemli olan bunu yapabilirmisin ve ne kadar sürdürebilirsin?Ailen ne der bu duruma?Erkekler şimdi canım der evlendikten sonra çıksın canına dönebilir.Senin kararın, eğitimli, 23 yaşında genç bir hanımsın.Göze alıyorsan evlen...

4. 31 Temmuz 2009
  5. dicerr

dicerr Guest

tam da benım en yakın arkadasımın durumundasın..onlada ıse erkek karsıdan bırını sevdı..dayanamadılar ayrıldılar..su an cok pişman ıkısıde ..
    ıkınızde aklı basında ınsanlarsınız ..eger devlete gırersenız tayındı suydu buydu derken aılelerle cok bır arada olmazsınız haa oldugunuzda da sen kaynvalıdenlere gıttıgınde daha bır usturuplu gıyınırsın..hukukcuymussun meslegım geregı kapanmam zor dersın olur bıter...erkek arkadasının ses cıkaracagını zannetmıorum okuldayken kapalı degıldın sonucta degıl mı ??

sende sevıorsan ve bız bu zorlukların ustesınden gelebılırız dıyorsan devam et..kardeslerının okumamaış olması sorun mu kı??bnce burda en buyuk sorunu senın aılen cıkarır ...ama tek kızlarısın uzmek ıstemezler ..rahat ol gunu gelmeden dusunme boyle ıcını karartırsın ..bence ayrılmayın denemeden pes etmeyın ...bı tanısılsın ıstensın bı bakın durumlara

6. 31 Temmuz 2009
  7. Gamzei

Gamzei Guest

senin ailen ne düşünüyor peki?
    durumu bu kadar net olarak biliyolar mı?

8. 31 Temmuz 2009
  9. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ailesiyle aynı şehirdemi yaşıyorsunuz?
    eger ayrı şehirlerdeyseniz pek sorun olmaz diye düşünüyorum senede bir defa görürsün sende araya mesafe koyarsın..

10. 31 Temmuz 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    çok zor . ailelerde, bir evlilikte çok önemli... hele arkadaşın o kültürden geldiği için ,ilerde ailesine karşı gelemeyip sana baskı yapabilecektir. senin ailenle onların ailesinin farklılıkları ,onların asla yakın olamamalarına ,sebep olacaktır. davul bile dengi dengine. kültür farkı yaşam farkı ,değerler ,çok önemli bir ilişkide.
    bak sana kapalılık konusunda taviz vermiyorsa bu demektir ki baskı başlamış şimdiden bu konuda. bence iyi düşün. bu ilişkinin geleceği parlak görünmedi bana...

12. 31 Temmuz 2009
  13. gamorra

gamorra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Şimdi baştan sona kadar okurken en son cümlen bütün konuyu yok ederek o cümleyle yorum yapmama sebep oluyor..cümlen de şu '' Ben onun hayatına alışabilir miyim ?''

Birincisi neden onun hayatına alışmak zorundasın insanlar evlendikleri için kendi yaşam şartlarını biçimlerini çevrelerini ailevi tarzlarını kişisel kimliklerini yok saymak zorunda deillerdir..Senin ailen eş adayının solcu,kendi görüşlerinde,kendi yaşam stillerinde birisi olması için zorluyor mu ki senin eş olarak seçeceğin insanın ailesi sende böyle bir kriter arasın ? Ayrıca insanlar evlendikleri zaman onun hayatı değil BıZıM HAYATIMIZ devreye girer..Sen hemşerimsin izmirde büyümüşsün etmişsin ekonomik olarak ayaklarını yere sağlam basmış okumuş avukat olmuşsun ve onun hayatını yaşamaktan bahsediyorsun..Hiç sağlıklı bulmadım açık söyleyeyim,geleceğini iyi görmüyorum.Ablalarım demişsin 30 yaşındayım beni de bir ablan olarak görürsen sana naçizane önerim çok çok iyi düşünmek ve ailenle bu konuyu çok iyi konuşmanı tavsiye etmek olacak.Bence ailen bu konuda sana çok iyi tavsiyeler verecektir göz ardı etme lütfen.sonra çok üzülürsün canım kardeşim.

14. 31 Temmuz 2009
  15. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    sana katılıyorum arkadaşım evlenince herşey değişiyor ve insanlar ne kadar eğitimli olurlarsa olsunlar örf-adet geleneklerinden vazgeçemiyorlar ,senin ailen ne diyor bu duruma bence çok iyi düşün...

16. 31 Temmuz 2009
  17. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Ben sahsen senin yerinde olsaydim evlenmezdim.
    Zira daha yeni meslegini eline alacaksin, bir bunun tadini cikar bence, hemen nedir öyle evlilik.
    Yasinda cok genc daha 23.
    Gencligini yasa, mesleginde ilerle, ayaklarinin üstünde dur bakalim bir müddet. Bunun güzelligini yasa bence.
    Sonrada hayat tarzi sana ve senin ailene uyan bir insanla evlen bence. En mantiklisi bu.
    Neden hayati kendine zorlastiriyorsun, bunu anlamadim?

18. 31 Temmuz 2009
  19. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    bu senin sorunun değil erkek arkadaşının sorunu. sen kendini kabul ettiremezsin, ancak erkek arkadaşın seni ailesine kabul ettirir. al karşına konuş, sen bunu yapabilecek bi adam mısın de. yaparsa amenna. ama kapalı kızla evlenmek isteyip açık kızlara yanaşan erkekleri hiç ama hiç anlamıyorum bunu da diyeyim.