Bu anlayışsız patronlardan nefret ediyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve vefasiz_ tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : vefasiz_
  1. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 2 çocuk bakıyorum biri engelli otistik engelli birisi normal çocuk temizlik yapmıyorum yemek yapmıyorum sadece ortalığı toparlıyorum çocukların yemeklerini yediriyorum ikisi ikiz 9 yaşındalar engelli olan giziksel ihtiyaçlarını gideremiyor poposuna kakasına kadar siliyorum yemek yediriyorum üstünü giydiriyorum çalışmaya başlayalı 1 sene 2 ay oldu normalde kendi özel okul öğretmeni gibi evdede ders yaptırıyorum çocuğu bir saat götünün üstüne oturtamassınız okadar ağır bir çocuk çocuğu yola getirdim resmen oturuyo kalkıyor önceden komut almayan çocuk otur kalktan anlamayan çocuk hepsinden anlıyor artık yani emeğimin karşılığını alamıyorum ilk 700 bekliyordum iş için abimin sevgilisi felan götürdüklerinde 700 bekliyorduk 550 dediler neyse işim olmadığı için razı oldum okul başlarsa arttıracaklarını söylediler çocuk çok ağır bir çocuk birde normal cocuğun onun kıskanması onada ilgi göstermemi istermesi dahada yükümü ağırlaştırıyor sonra okul açıldı adam fikrimi sormadan 600 dedi her 6 ayda bir 50 -50 artacak dedi ben sesimi çıkarmadım ama zoruma gitti şimdi ise 650 oldu ama ya kafama dank dedi bugün konuştum verdiğim emeği nasıl görmezler diye söyledim 800 istedim 800 aşağı çalışmam yoksa işçinizi bulun dedim sizce bu maaş çokmu bana bir akıl verin

2. 13 Eylül 2010
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bence az bile..
    2 çocuk ve biri engelli.
    insanlar nerdeyse boğaz tokluğuna çalıştıracaklar

4. 13 Eylül 2010
  5. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya lütfen bana akıl verin abime demişlerki 800 kadar adam olur demişler bugün kadına diyorumki 800 kadar adam olur demişsiniz eşiniz bana ilk 700 beklerken 550 verdi dedim bana demesinmi biz bu engelliler üzerine okumuş olup tayini çıkmayan birini arıyorduk demesinlermi demesinmi ya bu bana yapılmış hakaret resmen beni cahil durumuna düşürdü inana biliyormusunz bire bir okuldaki öğretmeninin verdiği hergün evde uyguluyorum çocuğa öğretmenindende iyi uyguluyorum çocuğun öğretmeni bile kızım sen bu mesleğe geç kesinlikle sen çok başarılısın bile dedi bunlar bana hakaret ediyor verdiğim emeği görmüyor bende 800den aşağı çalışmam dedim 800 vermiyorsanız işçinizi bulmaya başlayın size 15 gün müsama gösterrim dedim ama kadının söylediklerinden dolayı zoruma gitti cahil durumuna düştüm inana biliyormusun gelen gideni aratırmış görecem

6. 13 Eylül 2010
  7. Bonbonito

Bonbonito Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Çalışıp da emeğinin karşılığını alamamak çok kötü bir şey gerçekten. Bence hafiften başka işlere bakmaya başla ya da konuş senin istediğini versinler. Vermeliler de aslında çünkü bu konularda herkese de güvenilmez hem birbirinize de alışmışsınızdır. Senin işten ayrılmanı isteyeceklerini sanmıyorum.

8. 13 Eylül 2010
  9. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya söylenmez ama arkadaşlar çocuğun kakasına kadar siliyorum yemeğini yediriyorum normal okuluna götürüyorum özel okuluna gidiyorum hep bir koşuşturma içerisindeyim hiç oturmuyorum ya zayıfladım birde oda yetmiyor engelli çocuk ne dur demekten anlıyor ne yapma demekten anlıyor psikolojimi bile bozuyor bir zamandan sonra çocuk normal olanının hiçbir yüklüğü olmayacak dediler tek bu engelli olanla ilgileneceksin dediler ama öyle olmadı normal olan beni sıkıyo benle ilgilenmiyorsun diye ona engelli olandan daha fazla ilgi gösteriyorum bu benim hakkımmı ya sinirden çıldırcam referansım var çıksam 700 bir çocuğa güzel biryere görerim ocak ayında çıkacaktım ama çıkmadım çocuğa üzüldüm ama dayanamıyorum artık

10. 13 Eylül 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    biraz terslesmissiniz sanirim karsilikli, parayi verseler bile huzurunuz olcak mi orda?

ama hakkinizi aramakla iyi etmissiniz. yaptiginiz isin karsiligini alamadiktan sonra neye yarar kazanilan?

12. 13 Eylül 2010
  13. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar her tarafta duyuyorum bakıcı bunumuzu çaldı bakıcı paramızı çaldı üstelik bakıcı olarak eve almışlar bayanı ertesi gün ev bomboş düşünün benim önüme para korlar almazdım o derece düşünün tenezzül etmem helaldır haramdır olmaz öylesi şeyler bana ters çocuklara harcıyorum kendime bile o parayla bişi almıyorum

14. 13 Eylül 2010
  15. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    cikin o zaman bence, cunku sizi bu kadar bezdirdikten sonra parayi verseler bile ise olan hevesiniz kacmis gibi. ayrica sanki akillarinca engellinin yaninda engelsizi de kakalamislar gibi. normalde engelsize baksaniz en az 500 alirdiniz. ikisine 650! herkes cok akilli masallah!

16. 13 Eylül 2010
  17. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok buraya sinirlendiğim gibi konuşmadım bayana daha nazik konuştum referansımı yıkıp geçmem onlar benim ekmek yediğim yer nekadarda olsa bir başra işe girsem orayı referans gösterecem burda sinirliyim öyle çarpıtıyorum

18. 13 Eylül 2010
  19. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    resmen sizi kullanıyorlar yok böyle şey bunlar 650 ye olacak işler değil....
    800 deyin ya verirsiniz yada çıkarım..