Bu annem yok mu...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve nemida tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ya şu anda o kadar sinirliyim ki yazarken ellerim titriyor... Sorunum ise pekçoklarınızın yerlere göklere sığdıramadığı anneler.. Kendi annem... Hiçbir zaman iyi olmadık hatta neymiş beni sezeryanla doğurmuşta "senin yüzünden beni kestiler" derdi.
    Doğurmasaymışsın keşke...

Benim de hatalarım olmuştur ama önümdeki örnek model kim.. tabiki kendisi. Çok afedersiniz 4 ayaklının önüne yemek atar gibi önüme yemek koyar, bir kez olsun bir sıkıntın var mı diye sormaz ondan sonra ters davranınca da suçlu ben olurdum. Babamla yıllardır ayrılar ben çok küçüktüm ayrıldıklarında ama benim için görüştüler bir süre, ve babamı sevmiyor bunu biliyorum. Ve beni sürekli babama benzetir. devamlı aynı babana çekmişsin der, elinin tersiyle iter.

Evlendim inanın evlendikten 2 sene sonra psikolojim düzeldi benim. Şimdi başka bir şehirde yaşıyor ama geçen bayramda onu ziyarete gittiğimizde bana secret adlı bir kitap var bilenleriniz bilir, onu metetmeye başladı ben de o kitabı biliyorum ancak bu tip şeyleri tasvip etmiyorum safsata olduğunu söyledim diye bana çok kızdı ve geçen bayramdan beri anormal soğuk. Telefon açıyorum nasılsın diyorum "iyiyim" diyor sonrası sessizlik.. Bana sen nasılsın diye sormuyor. Demin gene aradım, bu sefer "nlp diye birşey çıkmış git araştır sen normal değilsin belki iyi gelir bilinçaltın temizlenir" falan gibi birşeyler söyledi ben de bunun yeni birşey olmadığından bahsettim sen nerden biliyorsun dedi bu zaten bizim yaşadığımız yerde uzun zamandır vardı dedim, bana hala yok diyor birşeyden anladığın yok dedi ben de "madem anlamıyorum sen de anlatma o zaman bak tatsızlık çıkıyor" dediğim için bana "sen asabisin sinirimi bozma benim!" diye bağırarak telefonu yüzüme kapattı...ne diyebilirdim ki başka.. bundan daha normal birşey varmı bir insan birşeyden anlamıyorsa sen de anlatmassın ne var bunda..

Benim asıl gocunduğum onun bana böyle yapması haddinden fazla sert ve sıfır tolerans ve hoşgörü ile, otoriter tavırlarla büyütmeye çalışması ve hala son derece sevgisiz ve yabanci davranması değil aslında... Eskiden bana neden sevgi göstermiyor diye üzülürdüm ama artık pek önemsemiyorum...
    Asıl canımı acıtan şey onun bu davranışları yüzünden benim ödemek zorunda kaldığım bedeller. Anlatması zor pekçoğunuzun anlaması da zor... Ama bir çocuğun ve ya bir gencin sevgiyi evinin dışında aramaya itilmesi kadar yıkıcı bir durum olamaz. Okullarda yanlış arkadaşlıklar yüzünden gördüğüm zararlar, sömürüye dayalı ilişkiler...hayatta sahipsiz ve savumasız bırakılma, akrabaların yanında sığıntı gibi sevgi arama... bir akraba bana bir konuda yardım etti diye kıyameti koparmalar...daha neler neler...

gerçekten çok yaramaz bir çocuk olurdum da bütün o dayakları hakaretleri ve cezaları hakederdim, ama tam aksine çok sessiz ve sakin bir çocuktum. Ergenlikte ise çok mutsuz ve saygısız. Bu saygısızlık annemi iyice çileden çıkarırdı. Ama bir defa saçını okşamadığı bir çocuktan ileride hele o dönemde saygı duymasını beklenemez... Şimdi ise annedir diyorum elimden geldiği kadar ağzımı açmamaya gayret gösteriyorum zaten uzaktayız birbirimizden ama en ufak bir sürtüşme aylar sürüyor gene duymadığım hakaret kalmıyor ben de sinirime hakim olamıyorum açıkçası belki daha duyarsız olmalı bana yapılan hakaretler karşısında sessiz kalmalıyım. ama ben ortamı yumuşatmaya çalıştıkça iş daha da sarpa sarıyor çünkü beni gene babama benzetiyor ve iyice sinirleniyor. Cevap versem sen de anlamıyorsun bir halttan desem daha mı iyi o zaman kavga kıyamet kopuyor....Ne yapayım ki...

Neyse yazdım biraz rahatladım. Eğer sabır gösterip okuduysanız vaktinizi aldım, özür dilerim. Bu derdin dermanı ancak karatoprak...ne yapalım çekiyoruz. birimizden birimiz ölene kadar da çekeceğiz, annedir sonuçta.

2. 22 Aralık 2008
  3. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ya. Yaşadıklarına çok üzüldüm. Ama madem evlendin ve başka bir şehirdesin. Bu kadar karamsar olma. Bence sen annene hala değer veriyorsunki bak dayanamayıp arıyosun kızgınlığın geçtiği zaman. Boşver canım. Annen o sonuçta. Onun da hayatı kolay olmamış anladığım kadarıyla. Her insanın hayatın adaletsizliğine verdiği tepki farklıdır. Anneni de agresif ve katı yapmış. Annenle iletişimine zaman ver, emek göster. Kaybedeceğin bişey yok. Bence annen de seni seviyor. İyi şanslar....

4. 22 Aralık 2008
  5. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bazı anneler sevgileri gösteremzler,
    ne hoş görü ne sevgi belirtisi olmaz,
    disiplin ve otorite ile büyütürler çocuklarını,
    belki sizin annenizde sizi içinden çok seviyordur,
    ama belli edemiyordur,
    bu insanın yapısında vardır:nazar:
    onun yapısıda bu dur belkiii:nazar:

6. 22 Aralık 2008
  7. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım annenın sana davranısları bır anne degılde sankı senınle yarıs ıcerısınde olan bırıymıs gıbı geldı bana cok sasırtıcı gercekten
    annenın kısılık bozuklugu gıbı bır sorunu olabılırmı daha once psıkolojık yardım aldımı acaba
    sana nasıl davranırsa davransın senın sabretmen ve karsı gelmemen cok guzel
    cunku annenın rızasını ve duasını almak cok onemlı ınsallah annenızde zamanla yaptıgı yanlısların farkına varır zaten uzakmıssınızda bı sekılde huyuna gıdıp hosgormek en guzelı dıye dusunuyorum

8. 22 Aralık 2008
  9. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl<bı yasam tarzı bu nasıl bır anne sevfaktı bu zaten dısarda cocuklar kapkacı tınercı kundakcuılık yapıyorsa kımın yuzunden acbaaa coık merak edıyorummmm

10. 22 Aralık 2008
  11. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Evet içinde bir yerlerde seviyor bunu da biliyorum, ama artık yaş 30 lara dayanınca insan karşisındakinin içindekini bilmekten çok nasıl bir tepki gördüğü ile ilgilenmeye başlıyor. Dua alabildiğimi sanmıyorum ama her gün beddua alıyordum bir ara. En azından bu olmuıyordur herhalde artık...

Daha önce birkaç kez psikoloğa götürdük. Sonuçta psikologla konuştuğu zaman herşey güllük gülistanlık ama tedavi bittiği zaman herşey eskiye dönüyor. Bir de psikolog değil de psikiyatristti gittiği onlr terapi yapmıyor pek daha çok ilaç yazıp gönderiyor. Ama bunun sürekli olabilmesi için herhalde hayat boyu gitmesi lazım. Zaten yıllar oldu artık gitmiyor. Gitmesini söylediğimde kızıyor.

Neyseki başka şehirdeyiz zaten kendimi toparlayabilmemde bunun etkisi büyük oldu. Ama insanın annesi dünyanın öbür ucunda bile olsa insanı gene de çok etkiliyor. Tabi ki yakın mesafede olmaya benzemiyor. Çok şükür.

Bazen sanki Allah bana yardım etmişte, eşim gibi birisini karşıma çıkarmış diyorum. Hayatımda onun kadar sabırlı birini daha görmedim...

12. 22 Aralık 2008
  13. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    canım bu kadar karamsa
    zamanında görmediğin sevgiyi ilgiyi
    sen cocuklarına gösterirsin a.s.

senin annendir huyu buysa cekmek zorundasın
    sen evladısın biraz alttan al
    ve gecmişini fazka düşünüp kafana takma
    geleceğe bak yerimseniben

14. 22 Aralık 2008
  15. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    çok zor durumunuz. allah sabır versin gerçekten.
    ama en azından artık eskisine nazaran daha iyisinizdir.
    en azından eviniz barkınız ayrı.

acaba annenize babanızı anımsatıyorsunuz ve o yüzden mi böyle davranıyor.
    tabi ki bu bir sinirsel rahatsızlıkdır zaten
    psikolojik yardım diycem ama muhtemelen anneniz kendinde bir rahatsızlık görmediğinden bunu kabul etmez.

üzgünüm ama galiba bu şekilde devam edecek ilişkiniz.
    eminim ki çok yıpratıcıdır ama aklıma da başka birşey gelmiyor maalesef.

16. 22 Aralık 2008
  17. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım inşallah eşinle çok hemde çok mutlu olursun...

18. 22 Aralık 2008
  19. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eskiden bunları anlayamıyordum ama şimdi farkediyorum ki çocuklar aslında yoğurulmamış hamurlar. Tabi ki kabahat işleyecek hata yapacak kırıp dökecek. Dövmek terbiye vermek değil, bu tinerci çocuklar da ailelerin hatası. Aslında çoğu aile de çocuğunun başına gelenlerden habersiz oluyor. Doğudaki küçük köylerden topluyorlar çocukları, ailelerine çalıştıklarını söylüyorlar ailelerde olan bitenden habersiz... Tabi böyle olmayanlar da var elbet.

Ama dışarısı özellikle genç bir kız için çok ama çok tehlikeli. Çok şükür Allah korudu diyorum karşıma çok kötü insanlar çıkmadı ama gene de çok acılar çektim ve zararlar gördüm. Bu da bence yeterli...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.