bu ay tüp bebek uygulanacak

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve 3simay tarafından 27 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Ekim 2007
    Konu Sahibi : 3simay
  1. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.selam arkadaşlar ben yeni üyenizim.5 yıllık evliyim uzun tedavilerden sonra doğal yollarla hamile kalamayacağım anlaşıldı ve işte tüp bebek maratonu başladı.:çok üzgünüm:aslında eşimde problem yoktu ve bendede sadece pkos (polikistik over sendromu) vardı ama yinede bir bebeğimiz olamadı.
    şimdi meraktan ölücem tedaviler nasıl olacak ,yumurta toplama ve transferi nasıl olacak en önemlisi sonuca ulaşabilecekmiyiz?hepsi kafamda dönüp duruyor çok karışığım çooook

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Temmuz 2009
  2. 27 Ekim 2007
  3. ece-bebek

ece-bebek Guest

canım bende senin gibi aynı durumdayım bende polikistik over var ve adet olamıyorum ben tüp bebek yaptırdım ama olmadı senağlama ama inşallah senin olur canım bak canım insan çok bunalıyor o tedavi aşamalarından seni anlayabiliyorum ama tamamen farklı şeyler yapmaya çalış tedavi esnasında kendini ona odaklama yumurta toplama işlemi yapılınca bana narkoz verdiler ve ben bişey duymadım ve transferdede öyle kötü bir acı yok yani muayene oluyosun gibi düşünürsen problem yaşamıyosun yani tabiki sen bide sonuca ulaşabilecekmiyim diyosun ama bence bunu düşünme canım çünkü kafan karma karışık oluyor o zaman ben yaşadığım için sana yardımcı olmak istedim gerçi hiç kolay değil düşünmemek ama yapmaya çalış canım çünkü sonra hayal kırıklığı çok kötü bişey bende tüp bebekte birinci tahlilimde gebelik çıktı ama sonra tahlil seviyesi düşmeye başladı ve bebek te düştü kendiliğinden yani sen bunları kafana takma gerçi herkeste farklı herkesin kaderi ayrı canım ama sormak istediğin bişey varsa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım eğer girebiliyosan devamlı bu siteye devamlı gir mesela tedavi esnasında çok büyük moral olabilir senin için çünkü burda herkes birbirine yardımcı olmak istiyor inan inşallah bebişimizi bizde bigün kucağımıza alırız herşeyin hayırlısını iste canım :1hug::teselli::teselli::enbuyukkk::nazar:

4. 27 Ekim 2007
  5. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler ece bebek yazdıkların moral verici.bende 3 aşılama geçirdim birinde hamile kaldım ama senin sonun gibi bebeği kaybettim.ıvf ye başlayana kadar çook tedavi gördüm.
    bize söylenen sebebi bilinmeyen %20 lik infertilite içinde olduğumuz.

6. 27 Ekim 2007
  7. ece-bebek

ece-bebek Guest

evet canım bende aynı durumdayım inşallah olur diyorum sana senin için dualar edicem kız bak yaza bende gidecem inşallah ikinci tüp bebek için sende o zaman bana dua edrsin ok canım moralini yüksek tut

8. 27 Ekim 2007
  9. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ececim sen ıvf ni hangi ilde yaptırıyorsun?ben izmirdeyim ve kent hastanesini tercih ettim.

10. 27 Ekim 2007
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    simaycim kacinci asilamanda hamile kaldin ben bu ay 3. yu olucam ilk ikisi olmamisti!!!!senağlama

12. 27 Ekim 2007
  13. Morgxuxl

Morgxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    allahım en kısa zamanda hepimizin yüzünü güldürsün arkadaşlar

14. 27 Ekim 2007
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    amiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn insallahhhhhhhhhhhh

16. 27 Ekim 2007
  17. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mehaycım ben 2. aşılamada hamile kalmıştım ama gebeliğin devamı gelmedi.
    benim kendi düşüncem 1. aşılamadan sonraki aşılamalar sadece vakit kaybı ayrıca aşılama için aldığım ilçlar sonrası over hiperstimulasyonu gelişti son aşılamamda bu yüzden iptal oldu.şimdiye kadar ıvf yi deneseydim daha iyi olurdu.en azından ıvf tedavisi sırasında ohss olsaydım yumurtaları dondurup sonraki bir ayda uygulatabilirdim diye düşünüyorum.
    sen yinede umudunu yitirme bu işler birazda ALLAHın nasip etmesiyle oluyor.yerimseniben

18. 28 Ekim 2007
  19. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçmiş olsun diyorum.Ben tüp bebk hemşiresiyim ve rahat olamanı tavsiye ediyorum.Polikistik overli olmanın yararları ve zararları var tüp bebek için.Tedaviye başladığın günden itibaren hergün karın çevreni ölç ayrıca hergün düzenli kilo takibi yap.Eğer bu değerlerde anormal bir artış olursa doktoruna haber ver.Bu takibi transferden 15 gün sonrasına kadar devam ettir.Birde aşılamanın dünyada ki başarı oranı %10-15 kadar.Ama tüp bebek özellikle Türkiyede %50 -60 civarında.Anlıyacağın başarı şansın çok yüksek.
    Birde unutma bizler vesileyiz.H,ç stres yapma.Rahat olmaya çalış canım.
    Tekrar geçmiş olsun.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.