bu ayda bebek yok stres en büyük düşmanımız diyenler buraya...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve la gatta tarafından 19 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : la gatta
  1. la gatta

la gatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben her adetten sonra o kadar çok umutlanıyorum ki günler geçmek bilmiyor. Sürekli aklım yumurtlama günümde, başka hiç bir şey düşünemez oluyorum. Bütün gün masamda bana bakan masa takvimimi işaretliyor, her gün tekrar tekrar tahmini yumurtlama günüme denk gelen günü bulmak için sayıyorum. Kendimi dinliyor ağrım sancım var mı, acaba yumurtlamışmıyım diye meraklanıyorum. Yumurtladığımı düşündüğüm günlerde de acaba kaçırdım mı diye endişe ediyorum. Sonra bitmek bilmeyen günlerin ikinci bölümü başlıyor. Adet günüme yaklaştıkça heyecanlanıyorum. Aklımdan 1 an çıkmıyor... Acaba hamile miyim? İdrar testinde ne zaman çıkar ki acaba? Yaptırsam mı? Kan testi kesin doğru yanıtı verir. Acaba bu kramp yerleşme nedeniyle mi? Sorular Sorular... Günler geçmek bilmiyor. Sonunda dayanamıyorsun ve idrar testi yapıyorsun, daha adetine var. Eyvah ikinci çizgi yok... Dikkatli bak belki siliktir, görmüyorsundur, gözlerin şaşı oluyor... Hayır yok. Ama hemen üzülmüyorum. Zaten daha erken. Aradan 1 gün daha geçiyor ve dayanamayıp kan testi yaptırıyorsun. İçinden gelen " hamile olabilirsin" sesi seni kemiriyor. Tahlil sonucunun çıkacağı saate kadar beklemek başka bir ölüm. Zaman duruyor, saniyeler akmıyor... Sonuç negatif. Aman allah bu ay da olmadı. Ama neden? nerde hata yaptım...Ertesi sabah adet oluveriyorsun... Umutlar ertesi aya kalıyor. Bir stres yumağı daha... Acaba nerde hata yapıyorum... Bu kadar stres yapmak başta yumurtlama fonksiyonlarımızı, eşimizle ilişkilerimizi herşeyimizi etkiliyor... En büyük düşman stres diyenler ama yinede kafaya takmadan edemeyenlerdenseniz buraya...

2. 19 Temmuz 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Hala anlamış değilim şu stres denen meret yumurtalıkları etkiliyo çocugun olmamasına neden oluyoda,yahu şu şakır şakır doğuran kadınların hiçmi stresi olmuyo hiçmi bişeyi kafaya takmıyorlar bunlar hep mutlu olan insanlarmı?:dilcikar::dilcikar:

4. 19 Temmuz 2008
  5. yaxgxmurNAZ

yaxgxmurNAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bende 1 sene boyuna sizlerin yaşadıklarınızı yaşadım her adetim yaklaştığında stres heycan basıyodu ama olmuydu ve bizim sorunumuzda yoktu sadee bende 4 m kist vardı oda hamileliğe engel değildi zaten. ilaç kullandım her ay dr muayenesi fln..... geçen ay herşeyi kendi haline bırakmaya karar verdim kendi kendimi tedavi ettim ilaç kullanmadım dr muayenesine gitmedim ve muize gibi 1 aylık hamile olduğumu öğrendim bi kaç gün önce...her şey allahın takdiri ne verirse hayırlısını veriyor emin olun...sizde deneyin inşallah faydasını göreceksiniz...

6. 19 Temmuz 2008
  7. la gatta

la gatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yağmurnaz bende de 4 m kist var. Doktor doğum kontrol hapı kullanalım istersen dedi. Pek hevesli olmadığımı görünce "tamam bir kaç ay böyle devam et, bu hamileliğe engel değil.İnşallah önümüzdeki ay hamile kalırsın" dedi. Bende şuanda hiç birşey yapmıyorum. Ama bu ay kanamam şiddetli oldu. Ağrı yoktu ama bayaa yağun adet gördüm. Şimdi acaba kist büyür mü diye endişe ediyorum. SEnce hap kullanmalı mıyım?

8. 19 Temmuz 2008
  9. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    olay budur hepimizin durumunu tam anlamıyla yazmışsın cnm daha ne olsun...ama şu stres denen meretten uzak durmalıyız aklımızı başka şeylere yönlendirmemiz lazım en basiti kitap okuyun dala dala zamanın geçmesine yardımcı olacaktır:)

10. 19 Temmuz 2008
  11. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Tamamiyle bende 1 senedir her ay bunları yaşıyorum,en sinir olduğum şeyde adet olduğum ilk gün o ay içinde kesin hamileyim diye düşündüğüm ve hamileyimdir diye yapmadığım şeyler aklıma geliyor ve buna gıcık oluyorum:kızgın: Stres başa bela gerçekten bununla başa çıkmanın formülünü bilen varsa yazsın da kurtulalım yaww...

12. 19 Temmuz 2008
  13. la gatta

la gatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bu ay masa takvimimi çekmeceme kitlemeye karar verdim. Bakmicam. Ne zaman yumurtlayıp ne zaman adet göreceğim diye düşünmek yok. Bide haftasonu evde oturmayacağım çıkıp dolaşacağım. İzin alabilseydim tatile de çıkabilirdim ne biliim bikaç gün kurulu düzenden uzak olmak da iyi gelebilir. Evet evet gün saymak yok. Olursa olur kısmet... En azından bu ay için böyle deneyeyimCADIARZU

14. 19 Temmuz 2008
  15. xmoye_x

xmoye_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuyu açtığın için ilk önce tşkkr. :1hug: cnm tamamen benim düşündüklerimi yazmışsın senağlama bu stresten nasıl kurtuluruz bilmiorum stres yapıpta kurtulan ve hamile kalanlar bize yardımcı olsunlar önerilerde bulunsunlar lütfenn...umudumu hiç yitirmiorum hep bu ay kesin olcak gözüyle bakıorum sonuç hüsran oluyoo senağlama allahım en kısa zamanda bizimde yüzümüzü güldürsünnn kafamçokkarıştı

16. 19 Temmuz 2008
  17. ESMA-AYÇA

ESMA-AYÇA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ancak bu kadar güzel anlatılabılırdi yaşanılanlar...1 yıldır aynı şeylerı yasıyorum..adetım 5 gün gecıktı...bugün test yaptım..tek çizgi maalesef..ama hala adet olmadım...önümüzdekı hafta bellı olacak ne oldugu..hala içimde umut var...bu ay oldu galiba dıyorum...hayırlısı...

18. 19 Temmuz 2008
  19. Fatosygt

Fatosygt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende aynı duygular icindeyim RABBİM TEZ ZAMANDA SEVİNDİRSİN BİZİ................