Bu bebekler neden hep kıpırdar?! Bu enerji nerden geliyor?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve ToprakK tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ToprakK
  1. ToprakK

ToprakK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    15 aylık bir oğlum var, akıllara zarar!!! HİÇÇÇ durmuyor, ne enerji...

Daha 5buçuk aylıktı, gece bir bakarım karyolasının parmaklıklarına tutunarak ayağa kalkmış. Ödüm patladı. Şu an o karyolasına ( klasik bebek karyolası, parmaklıklı ve en yüksek konuma ayarlı) tırmanıyori en geç 2 haftaya kadar ordan da kaçmayı başaracak gibi geliyor bana, uyku uyuyamıyorum. Karyolanın bir tarafını söksem bu seferde uyanıp kalkıp gidecek, bende uyandığımda aklımı yitircem acaba nerde diye.

YAPMA, HAYIR gibi kelimeleri yap ve evet olarak algılıyor.
    TV sehpasının tepesinde, eline 3sünü aldığımız telefonu tvye çarpıyor, kabloları çekiyor...
    Cep telefonumu zaten parçaladı, ayda 1-2 tane de tv kumandası alıyoruz.

Gezmek filan da haram bize. uyudu uyandı yedi içti derken uyku saati yaklaşıyor. Çıksak hayatı zindan ediyor. Mümkün değil arabasında uyusun. Benim bildiğim çocuklar attaaa gittiklerinde temiz havanın da etkisiyle arabalarında sızıp kalırlar. Bizimki nerdeee, delirdikçe deliriyor

Eve misafir kabul etmek istemez oldum. En yakınlarımızı bile. Zaten ortada sehpa vs. kalmadı, hepsini daha 6 aylık emeklemeye başladığında kaldırdık. İnsanlara birşey ikram etmeye korkuyorum. Çok meraklı, hemen saldırıyor. Bu yüzden çok feci bir yanık kazası bile atlattık. Bozulan bozulsun umrumda değil ama kaç kez söylersem söyleyeyim bardaklarınıza dikkat edin diye, olmuyor. İlla ki bir kaza yaşanıyor. Koltuklarımı yıkatmaktan vazgeçtim artık :a015:

Sakinleştirici müzikler, ninniler yalan, bizde işe yaramıyor.

Klasik olan kap tabak vs. zaten hepsini salondan topluyorum, heryer kilit altında...

Alt değiştirirken 5 kez ayağa kalkıp annniii goo gooo (too=gogooo) gibi çileden çıkarmasına alıştım. Bu kadar sevimli olmasa vallahi çekilmez :)

Hep sakinleşir diye duyuyorum ama yavaş yavaş umudumu yitirmeye başladım. Tam aksine gittikçe daha da bir zor oluyor. Daha öğlen olmadan tüm enerimi tüketiyor.

NASIL OLCAK BU İŞ??? Aynı durumda olanlar varmı?

2. 17 Ağustos 2009
  3. ferhunde06

ferhunde06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ah canım sanki beni anlatıyosun..Benim 2 çocuğum var..Oğlum 9,5 kızım 4 yaşında..Allah uzun ve sağlıklı ömürler versin öncelikle yavrularımıza..Evime misafir geliyo inan sırf çocuklarımdan dolayı istemiyorum..Oysa misafiri çok severim..Oğlum misafirin gelmesini fırsat bilerek nasıl olsa annemin işi var ne yapsam bana kızmaya vakti yok diye düşünerek benim misafir yokken yapma dediğim veya bak oğlum misafir gelince şunları isteme benden dediğim ne varsa istiyor ve yapıyor..Kızım ise ayrı bir alem...O tam bir yaramaz..Aşırı tatlıya düşkün...Mesela misafir gelince herkese tabak hazırlıyorum çocuklarda dahil..Misafirlere ne ikram edersem çocuklarada aynısını veriyorum..Ama kızım kendi tabağındaki tatlıyı ve sevdiği başka ne varsa onları bitiriyor..Sonra aynılarından bir daha istiyor..Zaten ben misafir gelmeden önce çocuklarımın karnını doyurmuş oluyorum..Eğer istediğini vermezsem misafirlerin tabağındakini istiyor..Vermezsem ısrarla ağlıyor ve sizi çileden çıkarana kadar istemeye devam ediyor..Dışarı gezmeye gidiyoruz herkesin çocuğuna bakıyorum anneleri çağırınca geliyor veya yapma denileni azda olsa dinliyorlar..Ama benim çocuklarım kıpır kıpır enerji dolu..Gittiğim ne gezmelerden ne marketlerden ne tatilden hiçbişi anlamıyorum..Devamlı çocuklarımı uyarmaktan, dur oğlum yapma kızım demekten inan yoruldum..ıyiliklede yanaşsam anlamıyorlar..Evden dışarı çıkmak istemiyorum kızım yolda elimi bırakıyor devamlı onu gözetliyorum..Yok yola çıkacak yok düşecek diye sürekli tedirgin halde yürüyorum...Alışverişe gidiyoruz psikolojik baskı altında alışveriş yapıyorum..Bir an önce alacaklarımı alayımda eve döneyim diye..Eve giriyoruz yok kapıyı ben açcam yok poşeti ben tutcam..istekleri hiç bitmiyo ve sürekli ağlıyo..2 kardeş sürekli tartışma halindeler..Birini tutsam öbürü alınıyo iyilikle konuşsam oda 5 dk. sürüyo 6. dakka tekrar kavgalar başlıyor..Ben hep şunu söylüyorum..Annelerin hakkı ödenmez ama yaramaz çocukların annelerinin hakkı hiiiç ödenmez..Tek umudum var inş. ilerde düzelecekler diyorum ama insanda çektiğini biliyor..Allah sabır versin hepimize...

4. 19 Ağustos 2009
  5. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben yazsam ancak bu kadar yazardım
    barıştan bahsediyorsun sandım:)

bizimki marifetlerine hergün bir yenisini ekliyor. bu aralar favori eğlencesi mutfak ve salondaki masaların sandalyelerinin üzerine çıkıp masaya çıkıp oturmak. onu öyle görünce yüreğime inecek sanıyorum. indiriyorum kıyametler kopuyor.

bende ne yapacağımı bilmiyorum. şeytan diyor bırak kreşe başla işe tekrar ama kıyamıyorum işte.

6. 8 Eylül 2009
  7. ece73

ece73 uzman öğretmen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    çocuklarınız yaşlarına göre yapmaları gerekenleri yapıyorlar onlar çok normal.asıl hiç hareket etmeden köşe yastığı gibi bi köşede dursaydı problem vardı.her şeyi keşfediyor,öğreniyor ve anlamaya çalışıyorlar.kasları ve beyni hopla,koş,zıpla hareket et diyor.sağlıklı çocuğum var diye şükredip sabırla bu dönemi geçireceksiniz.tabi güvenlik önlemlerini alarak.evde onlara oyun alanları yaratabilirsiniz mesela haftada 1-2 akşam yere minder yada yatak atarak takla turnuvası düzenleyebilir,veya komando gibi sürünme ve yuvarlanma alanı oluşturup oyunlar üretebilirsiniz.böylelikle hem enerjilerini harcarlar hemde ailecek eğlenceli zaman geçirip güzel anılar oluşturursunuz belleklerinde.
    sevgilerimle...

8. 14 Eylül 2009
  9. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yanii....doktor doktor gezip acaba benim çocuğumda bi sorun mu var diye uykusuz kalıp ağlamaktansa bu daha iyi bence..bi de işin bu tarafından bbakın...çocuk bu öğrenmek isticek merak etcek....

10. 25 Eylül 2009
  11. CaNeM

CaNeM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorunları bende yaşıyorum ya artı benim oğlum kafasınıda vuruyor duvara yapma oğlum acır diyorum yok dinlemiyor yapma dedikce daha hızlı vuruyor bi sorunmu var diye korkuyorum valla

12. 25 Eylül 2009
  13. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bu yüzden ikinci çocuk yapmıycam,özellikle ferhundenin yazdıklarını okurken o anları yaşadım sanki.

14. 25 Eylül 2009
  15. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum henüz 3 ayını bitirdi daha anakucağında çarpınmaktan helak oluyor hatta yanlardaki ayar butonlarına ellerini vurmaktan ayaklarıyla çarpınmaktan morardı geçenlerde çürümüş gibi sanki ama hiç ağlamadı sanki acıyı da hıssetmiyo ,yazdıklarınızı okudukça daha bi korkuyorum allah kolaylık versin..