bu çocugu hiç bi okul kabul etmiyo ne yapacam ben

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve julyan tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : julyan
  1. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya oglum 1. sınıfa başladı fakat çocuk yürüyen canavar ilk günden okulda kavga dövüş bi çocugun burnunu kırmış müdür çagırtı olmaz böle bu çocukla başa çıkamıyoz hergün olay hergün dövüş neyse haftaya baktım olmuyoır kaydını başka bi okula alacam diger okul çocugun marifetlerini sıralamış benim oglanın ana sınıfı ögretmenide oglumu ballandırmış okul oglumu almak istemedi zar zor ikna etim ama şart koştular en ufak olayında atarım diye ya ben ne yapacam bu çocuk daha 6.5 yaşında milletin bu kadar gözünü korkutmuş ne yapımda ogluma yola getireyim lütfen akıl verin çıldıracamdelikafaduldendelikafadulden

2. 17 Ekim 2009
  3. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bi çocuk psikiyatrına götürün

4. 17 Ekim 2009
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    6.5 yaş erken olabilirmi...

6. 17 Ekim 2009
  7. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    önce uzman bir pedagog a gidin.eğer hiperaktivite tanısı konarsa özel eğitim le ilköğretimi desteklemeniz gerekecektir.hiperkativite olmasa bile cocuk psikyatr ı sizinle ve cocuğunuzla görüşmeler yaparak saldırgan tavırlardan vazgeciricektir.hatta öğretmeniyle bile görüşmek isteyebilir.ama uzman desteği şart.

8. 17 Ekim 2009
  9. TheShe

TheShe Guest

Belirtmeden geçemedim, kendi çocuğunuzdan sürekli "bu çocuk" diye bahsetmeniz çok tuhaf geldi.

10. 17 Ekim 2009
  11. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    bu çocuk demenize bende çok şaşrdm
    dr götürün neden bu yaşta bukadar hırçın kavgacı onu araştırsınlar

12. 17 Ekim 2009
  13. daphnis35

daphnis35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Açıkçası ben de "bu çocuk "tanımlamasını duyunca başka bir çocuktan bahsettiğinizi düşündüm.Bahsettiğiniz davranışlar özz. bu yaşta çok sık rastlanan türden değil.Benim de bu özz. gösteren öğrencim var halen sınıfımda.Onun tanısı 4 yaşında konulmuş.Hiperaktivite,iki yıl önce de epilepsi tanısı koyuldu.Tabii ki bence sizin sorununuz çocuğunuzun herhangi bir okula kabul edilmesi veya edilmemesi olmamalı.Öncelikle çocuğunuzda bu yaşta bu kadar üst boyutlara ulaşan şiddet eğiliminin nedenleri araştırılmalı.Bunun için arkadaşların dediği gibi çocuk psk. gidebilirsiniz.Okul rehber öğretmeni ile görüşün.Size RAM'dan yani Rehberlik Araştırma Merkezi'nden randevu alsın.Ram'da yapılacak görüşme ve taramalar sonucunda sizi gerekli yere gönderirler.Eğer bir tanı koyulursa yani böyle bir durum varsa zaten onlar yönlendiriyor.Hastaneler veya okula destek anlamında Özel Eğitim merkezleri.Mutlaka uzman yardımıyla hareket edin.Okul değiştirmek asla çözüm değil.

14. 17 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

merhaba..

kesinlikle bi uzmandan destek almanızı tavsiye ediorum size. problem ilerlemiş gibi duruyor..
    ayrıca ev içersinde uygulamanızda yarar olcak bikaç önerim olucak size..

öncelikle çocuğunuzdan bahsederken "bu çocuk" demekten sakının, annelerin babaların kendileri hakkındaki düşünceleri ve bunları dile getiriş şekilleri çocuklar için çok çok önemlidir.. a.s

ayrıca çocuğunuzun yanında onun yaramazlıklarından, öğretmenlerini ve arkadaşlarını nası bezdirdiğinden bahsetmeyin, bu tür konuşmalar onların bu olumsuz hareketlerini devam ettirici nitelikte görev alırlar.. daha çok bugün arkadaşlarıyla güzel oyun oynarsa ona hediye alıcam yada en sevdiği kurabiyeyi yapıcam gibi olumlu davranışlara yönlendirici konuşmalar yapın.. yada çok küçükte olsa güzel bi davranışta bulunduğunda onu hemen ödüllendirin aferin deyin öpün vs..

umarım kısa zamanda çözersiniz bu sorunu.. a.s.

16. 18 Ekim 2009
  17. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    anneye çok görmeyelim oda bunalımdan söylüyodur bu çocuk demesini oğlum diyebilirdi ama okadar moralmen çökmüşki nasıl zaptediyo evde çocuğunu kimbilir ne problemler çıkarıyodur çocuğun olduğu evde bulunduğu ortam nasıl uzman çocuk psikoloğuna getirin

18. 20 Ekim 2009
  19. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    yorumlarınıza tşk ederim zaten pisikolaga götürdüm hiç bişi yok sadece sınır tanımıyor canının istedigini yapıyor yani anlıcanız şımarık bi çocukmuş yani aşırısı bu çocuk derken yanlış anlaşılmasın evde 5 çocugum var agız alışkanlıgıgı artı aralarında kalınca o bu şu sen diye isimleri bile çogu zaman karıştırıyorum eee bi düşünün 4 okula gidiyor biri 19 aylık bebek artık ne halde oldugumu gelinde düşünün pisikologumuz kitap tavsiye etti aldık ama yazan yazar benim çocukları görüp tanımadan yazmış bu kitabı çocugunuza sınır koyun adlı bi kitap yazarı robertj.mackenzıe aynı konularda 2 kitap daha okudum yok yok ne yapsam olmuyo sinir hapı kulanmaya başladım allah sonumu hayır etsin valla çıldıracam