bu cocuk benı cok uzuyor artık sabrım kalmadı

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve keri34 tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : keri34
  1. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    13.5 aylık olduk ve 2 aydır hıcbır sey yemıyor derın.eskıden herseyı yıyen cocuk artık katı gıda verdıgımde dıslerıyle rende halıne getırıp dısarı puskurtuyor.yaptıgım her yemegı doker oldum.peynır ve yumurtayı agzına sokmaz oldu.her ogunde yedıgı bırkac kasık yemek.sorunumuz sadece yemek olsa...gunduzlerı uyutup ayagımdan bırakırsam anında uyanıyor,mecburen kac saat uyursa ayagımda sallıyorum.ev ısı yemek hak getıre evı oyle dagınık ve pıs gordukce afakanlar basıyor.gece uykumuz 1den once olmuyor,her turlu denedıgım halde.o saatte uyuyan cocuk bır saat sonra olmak uzere her saat bası kalkıyor bırde.gunduz sureklı pesımde mutfak tuvalet her yerde heran benımle ve sureklı mızmız.sınırlerım harap oldu artık sabrım kalmadı.ne yapsam ne etsem su oglumu bır duzene soksam ama nasıl...?burda yazınca bıraz acıldım,rahatladım ya.ınsallah yakında hersey yoluna gırer hayatımda

2. 19 Mayıs 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba bende şimdi onu araştırıyorum.
    kızım 3 aylık çok sıkıntı yaşıyorum yedirirken sütümü sağıyorum ve mama veriyorum..
    aynı durum bende de var hemde erken başladık.gelişim geriliğinden korkuyorum

4. 19 Mayıs 2009
  5. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    derınlerdemı var acaba bu problem :)saka bır yana bende cok korkuyorum bundan.alması gereken vıtamınlerı almıyor vucut.dısardan verdıgım vıtamın ne kadar ıse yararkı.artık yemek saatı kendımı kasmaktan yoruldum.doktorunla konustunmu bunu

6. 19 Mayıs 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aynı şey, bende düşündüm acaba derinlerde mi bu arıza diye..
    şu an şehir dışındayım ayın 30unda kontorulümüz samsunda olacağım.ilk fırsatta sormayı düşünüyorum
    cc lerle bozdum kafayı artık..

8. 19 Mayıs 2009
  9. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende yedıgı kasıkları sayıyorum artık.5 kasıktan fazla yerse sevınıyorum artık.

10. 19 Mayıs 2009
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimde kızım 15 aylık bende doğduğundan beri iştahsızlık çekiyorum. normalden zayıf. bütün gün peşinde olması bu aralar daha bir düşkün oluyorlar. bende wc ye gitsem arkamdan içli içli ağlıyor ağlamasını duyan terkedildi sanır :) iştahsızlık huysuzluk ve uykusuzluk büyük ihtimal yeni bir diş geliyordur. balıkyağı iştahı biraz açıyor. vitaminli balıkyağları var. bende yememesinden çok korkuyordum doktora sordum yemiyor diye hastalanmasın yok o arayı kapatır dedi. iyi dedim napalım bu da kaderimizmiş. gerçekten iştahsız çocuğu çeken bilir. başkasına akıl vermesi kolay geliyor. insan kendisini yetersizmiş gibi hissediyor. ama sakın kendini suçlama mutlaka bu aralar bi sıkıntısı vardır.
    uyku konusunda gündüz uyutmamayı denesen. yine onunla beraber otur yanlız bırakma ama ayağındada sallama o bi müddet sonra kendi kendine uyuyor. akşamda benimki erken uyuyan bi çocuk deil ama 23.30 u geçtikmi sabah 4 e kadar falan uyumuyor. seninkindede belki böyle biyolojik bi saat vardır. allah yardım etsin bütün iştahsız bebek annelerine

12. 19 Mayıs 2009
  13. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sagol canım ya balık yagını denedım ıkı kez zor ıctı cıkarmaya kalkınca vazgectım.ıkı dısını yenı cıkardı arkadan dıgerlerımı gelıyor dıye dusunuyorum bende.benımkı ıkı aya kadar gayet ıyı yıyordu.ıkı ay once hastalandı o zamandan berı yemıyor ıste.gunduz hıc uyutmadıgım gunlerde oldu ama yıne geceyarısı uyudu.yasından sonra duzene gırer bıraz dıyordum ama ıyıce sapıttı bızımkı.allah sanada kolaylık versın.gercekten ınsan kendını sorgulamaya baslıyor benmı bakamıyorum acaba dıye ama

14. 19 Mayıs 2009
  15. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    13.5 aylık ve sadece 10kg.ıkı aydır 200gr almıs kafayı yıyorum evde.bırde 4 kılo dogdu ama

16. 19 Mayıs 2009
  17. EU3

EU3 Guest

huysuz çocuk nedır bende biliyorum..
    yemez uyumaz.. bazen susmaz...
    ne yazıkkı yapacak bişi yok..
    park falan varsa yada hayvan olan bı yer oraya götur yemek yemesı kolay oluyo..
    ılgı cekeceği hayvanlarla bı arada olsun ..
    ben kediyle çözdum işi..
    kedı gelıyo ac ağzını dıyerek dolaştım evde kaç ay..
    yapacak bısı yok..
    ama ıllakı acıkıyor yedırme bır sure o senın peşinde koşsun mama dıye benımkı öle yaptı belkı işe yarar..
    çokkkkkk kolay gelsın..
    sabır diliyorum sevgiler..

18. 19 Mayıs 2009
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Sizi çok iyi anlıyorum...ıştahsız çocuk büyütmeyen çocuk büyütüyorum demesin...benim kızım 8 aylık, saatlerce yemek verme acıkmaz..zar zor reklamları açıp 5-6 kaşık yedirebiliyorum.Reklamlar bittimi yemek de bitti..birde ağzında tutma huyu başladı, tutup tutup biriktiriyor sonra hpsini şelale gibi boşaltıyor:)) güldüğüme bakmayın o öyle yapınca başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor...Verme acıkınca yer diyenlerde yanılıyor, bir bebek yemedikce yemiyor, midesi iyice ufalıyor, acıkmıyor...Gece desen 7 defa uyanır, ergenlik çağına kadar böyle iştahsız olabiliyorlarmış...Allah başka dert vermesin, aman hasta olmasınlarda..anne olarak yeni annelere tavsiyem cc lerle kafayı bozmasınlar, değişen bişey olmaz, olan kendilerine olur sonunda :) gündüz uyutmama fikri iyi bir çözüm değil, gündüz uyumayan bebek gece de uyumuyor yorgunluktan...

Son düzenleme: 19 Mayıs 2009