Bu çocuk ne zaman uyuyacak??

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4 aylık olana kadar gecede sadece 1 ya da 2 kere uyanan oğlum 2 aydır gündüz melek gece şeytana dönüştü:) 2,5 aylıkkenden beri dişleri kaşınıyor. Artık hat safhaya ulaştı, gün içinde elinin ağzında olmadığı bir an bile yok. Sanırım ondan. Dişleri çıkınca rahatlayacak da uyuyacak mı onu da bilmiyorum:KK43: Gece uyanıyor, emziriyorum ayağımda sallıyorum tam yatağına koyuyorum ben de uykuya dalmak üzereyken başlıyor ağlamaya... Napıcamı şaşırdım. Zombi gibi dolaşıyorum evin içinde. Off ya....
    Dişlerinden mi dersiniz? Dişten dolayı huzursuzluk yaşayan bebişlerin anneleri, diş çıkarınca rahat bir nefes aldınız mı paylaşır mısınız?

2. 22 Mart 2010
  3. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım aynı sorun bende de var. Benim kızımında 2,5 aylıktan beri dişleri kaşınıp salyası akıyor. Ama diş miş yok. Bende aynı durumdan doğduğundan beri şikayetçiyim. ılk 2 ay çok kötüydü uyku konusunda. 3 ve 4. aylar nispeten iyiydi.. Son2-3 aydır aklımı yemek üzereyim bittim çünkü... Saat başı, yarımsaatte bir sürekli ağlıyor ve sadece memede duruyor bi eli de yakamda.. Diş çıkma belirtisi salya ve kaşınma dışında yok. Yani kabarma, beyazlama yok.. Ben huy edindi diyorum artık..

4. 22 Mart 2010
  5. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    malesef düzelmiyo diş çıkınca çünkü o dişlerin devamı geliyo 1 tane çıkınca bitse keşke bizimde 4 4,5 aylıktan beri uykusuzluk tam gaz devam malesef :KK43:

6. 22 Mart 2010
  7. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Nakredusa sen izmitte nerde oturuyorsun? Bayağı görüştük seninle farklı konularda. Bu arada ben de düzeleceğine inananlardan değilim. Huy demekki diyorum. Dişe bağlardım eskiden ama artık bağlamıyorum. Benm kızı biz hep akşamları yatırmadan evvel yıkarız buna rağmen rahat bi uyku uyumaz...

8. 22 Mart 2010
  9. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben kuruçeşmedeyim :) ya biraz huy birazda diş bazı çocukta çok huzursuzluk yapıyo bazısında ateş hastalık önemli olan biraz daha büyüdükten sonra kalıcı olmasın bu huysuzluk ben artık alıştım ara ara deliriyorum ama elden bişey gelmiyo sizde alışırsınız en yakın zamanda inşallah yoksa tahammülü çok zor oluyo büyüyecek geçecek diye düşünün ara ara düzelir gibi oluyo tam umutlanıyorum yeniden geri dönüyo efsane onun için artık bütün dişler çıkana kadar ümidim yok düzelmesine dair

10. 22 Mart 2010
  11. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sizin dişiiz çıktı mı? bizim henüz yok dişimiz.

12. 22 Mart 2010
  13. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bizim 8 dişimiz var yakında 9 da gelir büyük ihtimalle

14. 22 Mart 2010
  15. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Diş çıkarken nerden çıkacaksa ordaki damak kabaracak mı? Nasıl anlıcaz dişin geldiğini.. Salya ve ısırmaları biliyoruz onlar 4 aydır var. Emerken ısıracaklar mı acaba? Senin ki emiyor mu? Ben bu gece uykularının emme güdüsünün fazlalığından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu haldeyken biz bunları nasıl emmekten bıraktıracaz?..

16. 22 Mart 2010
  17. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evet orası kabarıp beyazlıyo ama şöylebişeyde var kabardı beyazladı diye hemen çıkacak diye bişeyde yok köpek dişlerinin olduğu yer 2 aya yakındır bembeyaz kabarık ama hala çıkmadı mesela ben ilk çıktığında anlamadım elimi ısırınca anladım :) evet emiyo ve malesef ısırıyo bazen iyice uzadı dişler emerken geçiriyo sanki etime bazen öyle acıtıyo evet emmek uykuları mahvediyo malesef ne zaman emmeleri biter o zaman düzene girer heralde ama nasıl bırakırlar onu bilmiyorum

18. 22 Mart 2010
  19. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ıçime su serptiniz valla:))) Bizimki seviyor uykuyu uyanınca kızıp ağlıyor.... Gazlı zamanlarında bile bu kadar sık uyanmazdı. Gece 21.30 da uyuyup 4 e kadar deliksiz uyurdu. Ah ah nerde o günler....
    Uyanınca emip hemen uyusa ona da razıyım istediği kadar uyansın ama emip yine uyumayınca napıcamı şaşırıyorum. Bazen 2 saat ayakta kalıyoruz. Önümüzdeki ay işe başlıcam Allah yardımcımız olsun....