Bu da benim hikayem...

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve selvinn tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : selvinn
  1. selvinn

selvinn Guest

merhaba arkadaşlar...4 yıldır tedavi görüyorum,7 aşılama 3 tüpbebek denemesi yaptım ,sonuç negatif :KK43:(( öyle zor günler geçirdim ki...

Benimle beraber bu zor aşamaları yaşayan ,ne çok insan varmış ,başına gelmeyince anlamıyor insan..siteye üye olmadan önce elimden geldiği kadar bazı arkadaşlarımızın yaşadıkları bu zor anları okudukça,her arkadaşımın yaşadığı olaylara ağladım,hamile haberlerinde sevindim...sizlerin olumlu yada olumsuz tüm duygusal yaşantılarınıza ortak oldum..birbirimizi tanımasakta ,yaşadığımız duygusal süreç ,verilen destekler,moraller insanı bir nebzede olsa rahatlatıyor...

2003 yılında ,6 yıllık bir flört döneminden sonra eşimle evlendim..üniversiteyi birlikte okuduk,birbirimizi büyüttük :))) hala o benim çocuğum :)))kariyer ,mariyer derken,çocuk işini erteledik ( çoooooookkkkk büyük bir hata yapmışız da haberimiz yokmuş...hayatımızın en büyük pişmanlığı ) bir yıl bekledik,sonra tedavi süreci başladı..Allahımmm ne zor günlerdi..önce aşılamalar,iğneler,ilaçlar derken ,her aşılama bir umut..ama yookkk...aşılamadan sonuç almayınca ilk tüpbebek,ikinci ,üçüncü derken sonuç hep negatifff :)))

Hayatımda umutsuzluk,karamsarlık nedir bilmeyen ben,dört yıl kabuğuma çekildim..bebeği olan arkadaşlarımı ziyarete gidemedim,memlekete izne gitmek istemedim..gidiyorsun,senden çok çok sonra evlenmiş kişilerin çocukları olmuş,sohbet hep bebek ,çocuk ve doğum hikayeleri ,senin katılacağın ,konuşacağın tek kelime yok..bu ortamdan sonra geceleri sabahlara kadar ağlıyorsun..eşinde seninle birlikte..bu dönemde çok alıngan oluyor insan..herşeyden etkileniyor..insanların hakkı çocuklarından bahsetmek,onların en değerli varlıkları ama senin olmayınca için acıyor işte..bebek mağazalarının ,oyuncak dükkanlarının önünden geçince bile hala gözlerim dolu dolu oluyor..reklamlarda bile bir bebek görsem ,etkileniyorum..her ay istemesemde, adet günlerimde ağlıyorum..elimde olan bir şey değil bu ne yapayım..bu durumu yaşayan arkadaşlarım beni çok iyi anlar..

Bazen çok isyan ettim,doğurup sokaklara atanlara,öldürenlere,sokakta mendil sattıranlara..bir sürü çocuk doğurup sefil ve eğitimsiz bir hayat verenlere..bir tane de bana dedim bir tanede bana ...buna hakkım yok mu?? diye...

sonunda kabullendim..ne yapayım " EYLERSE MEVLAM GÜZEL EYLER "bana da kabullenmek düşer dedim..kabullenme sürecine alışmaya çalışıyorum..inşallah sabırla bu durumu atlatırım..

Çok zor ama ne yapayım kader işte,insan kaderini yaşarmış,dualarım sizinle,inşallah bu zor günlerin sonu selamet olur...güzel paylaşımlara,hayırlı haberlerle inşallah...:CüvCüv:

2. 30 Ağustos 2009
  3. erkder

erkder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tek farkımız 8 senelik evli olmam, 6 yıldır tedavi görmem ve üç tüp bebekten iki defa hamile kalıp düşükle sonuçlanması. siz hep negatif sonuç aldığınızı yazmışsınız. peki hiçbir genetik test yapıldı mı? bu tür durumlarda bildiğim kadarıyla bir takım testler uygulanıyor.
    size söylemek istediğim, bu durumu acayip halde kafaya takmışsınız. hayatınıza yön vermeye başlamış artık. kısıtlamalar, engellemeler, insanlardan uzaklaşmalar, memlekete gitmek istememeler devreye girmiş. yapmayın. lütfen yapmayın. beyniniz bu şekildeyken hiçbir sorununuz olmasa dahi hamile kalamazsınız zaten. kendinizi rahatlatmanız gerek. bu sorunun tek sizde olmadığının farkına varmışsınız. ben memlekete gittim. komşu geldi yine konuştu. yıllardır aynı şeyi yapıyordu. her gidişimde "daha niye bekliyorsunuz" bir laf edeyim de artık sormasın yormasın kendini diye düşünürken "biz de istiyoruz ama olmuyor napalım" dedim. arsız arsız "e gidin koydurun o zaman" dedi. biz sanki bu kadar düşünemiyoruz. 70 yaşında bir kadın bunu yapan. görmüş geçirmiş ama cahil. yani yapacak bişey yok. güldüm sadece kendi kendime. üzüldüm mü? hayır kesinlikle. ve size daha komiğini söyleyim mi? bu teyzemiz bu yaşına kadar 3 evlilik geçirmiş ve kendisinin de çocuğu olmamış. :)) kimseden anlayış beklemeyin. başına gelmiş biri bile bizi anlamıyorsa başına gelmeyenler hiç anlamaz. o yüzden bu kişilerin sizi üzmesine izin vermeyin. yani alışın. çok zor evet ama alışın. emin olun 8 sene bitmedi bu laflar sözler. bitmeyecek te.
    dünyanın sonu değil. eşlerimiz yanımızda ve çok şükür anlayışlı insanlar. burda ne hikayeler var. hamile kalamadıkları için ilk darbeyi eşlerinden yiyorlar. rabbim verirse sevineceğiz, vermezse kabuğumuza çekilmeyeceğiz. elinize bir kutu çikolata alıp arabanıza binin ve arka mahallelerdeki çocuklar oynarken birer birer verin onlara. sonra 100 metre ilerdekilere gidin verin. o sevinçleri size teşekkür etmeleri o kadar rahatlatıcı oluyorki...
    inancınızı hiçbir zaman yitirmeyin. elbetteki bir gün bizim de olacak bebeklerimiz. rabbim hayırlısını versin size, bana, herkese...
    az önce dediğim gibi lütfen kendinizi bu kadar kasmayın. bizlerin içinde allah sevgisi allah korkusu var. her zor anlarınızda ona sığının. başımıza gelen bu durumun (kötü durum demek istemiyorum) ondan geldiğinin bir kez daha farkına varın. çünkü bunu malesef çok sık unutuyoruz.
    herşey gönlünüzce olsun...

4. 30 Ağustos 2009
  5. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar inanın çok duygulandım yazdıklarınıza
    inşallah allahım sizlerinde hepimizin gönlüne göre verir. her şerde bir hayır vardır demekten başka bir yol yok erkdercim seni çok takdir ettim düşünme şekline imrendim inşallahhh allahım hepimizin yüzünü hayırlısıyla güldürür.

6. 30 Ağustos 2009
  7. erkder

erkder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım.

8. 30 Ağustos 2009
  9. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Allah hepımızın hakkında hayırlısını versın, çok dogru bırsey yapmıssınız..
    Allaha tevekkel olup, onun takdırırını kabul etmek gerekıyor.. ınsallah Allah gonlunuze gore verır..
    Bu guzel duyguları tum ısteyenlere yasatır umarım... dualarım sızınle..

10. 30 Ağustos 2009
  11. selvinn

selvinn Guest

çiçekcik ve charm çok teşekkür ederim...

erkdercim...

sabahın beşinde yazınca ve tüm forumları ve herkesin hayat hikayesini okuyunca çok duygulandım..ne yaşamlar var..allahıma şükür ,beterin beteri var..bunu her zaman düşünürüm..

Bu yaşadıklarım bir-iki ayöncesine kadar böyleydi..şimdi daha iyiyim..evet yine etkileniyorum ,bazen gözlerim dolu dolu oluyor ama eskisi kadar yoğun yaşamıyorum bu duygusal çöküntüyü..önceden daha çocuk düşünmüyoruz derken şimdi patlak davul gibi kim sorsa başımdan geçenleri anlatıyorum..önceleri çokkk şeyden kaçtım,çok kabuğuma çekildim..ama baktım bu ben değilim..hayat dolu ,cıvıl cıvıl ,bir günü yalnız geçmeyen ben aylarca iş ve ev arasında mekik dokudum..baktım kendime zarar veriyorum ve eşime de..ne yapalım bu benim kaderim dedim ve bununla başa çıkmalıyım..hadi dedim eşime al yıllık iznini deliler gibi gezelim..gezdik tozduk,türkiyenin üçte ikisini gezmişiz..:))) sonra ben ayrı tatil yaptım,bir ay memleket,güney derken baktım ki hayat çok kısa takmaya asla değmez,eski günlerime döndüm..tabii yine de arasıra aklıma geliyor,üzülüyorum ama kendimi paralayacak kadar değil...kabus dolu,çok sıkıntılı günler yaşadım...ama herşey çocuk değil,artık bunu kabullendim..evet bu konu üzerine bir de eşimden destek görmeseydim bu daha yıkım olurdu..çok şükür allah bu günlerimizi artmasın...

desteğin için çok teşekkür ederim canım..bu son durumumum,artık böyle,hayatımın geri kalan kısmını stresle değil,mutlulukla geçirmek istiyorum..çok yol katettim,olumlu yönde ,artık üzülmek istemiyorum..ne yapayım kader diyorum..olursa olur,rabbim kısmet ederse eder,olmazsa dünyanın sonu değil..mesleğim icabı zaten çocukların içindeyim,onların mutluluğu bana hayat katıyor...çok bunaldığımda alıyorum makinamı fotoğraf çekiyorum,bu hobim beni çok rahatlatıyor...bazen iyi bazen kötü pastalar yapıyorum ( her ne kadar sevmesemde yemesini ) vs..vs.. oylanıyorum işte ...

Ama tek birşey beni dah çok rahatlatıyor " umut et ama bu umuda hayatını bağlama ,hayat es geçilmeyecek kadar güzel ".....

bu arada tüm kromozom,gen vs.vs testlerimi yaptım,hiççç bişiii yok...eşimde ben de çok sağlıklıyız...ben de FMF ( akdeniz ateşi hastalığı )var..ama bu da sorun teşkil etmiyor ,gen ve kromozom testlerini bu nedenle yaptırmıştım..geriye tek birşey kalıyor TAKMAMAK...

teşekkür ederim arkadaşım..

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ağustos 2009
  12. 30 Ağustos 2009
  13. selvinn

selvinn Guest

erkder bu arad sen bu testleri yaptırdın mı ,neden düşükle sonuçlanıyor ,mikroların ???

14. 30 Ağustos 2009
  15. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım Allahtan ümit kesilmez. ümit olmasa insan yaşayamaz. snei çok iyi anlayabiliyorum. sadece 3 ay oldu ama şimdiden moralim çok bozuk. Allah isteyen herkese versin inşallah.

16. 30 Ağustos 2009
  17. selvinn

selvinn Guest

aminnnnnn
    inşallah canım..allah kimseyi aratmasın,umudunu kesme ,moralini bozma,herşeyi oluruna bırak,stres baş düşman ,olumsuz düşünme ,elinden geleni yap,gerisini tevekkül et..allah gönlüne göre versin...

18. 30 Ağustos 2009
  19. erkder

erkder Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet selvincim bak bu düşüncelerin seni amacına daha hızlı ulaştıracak. çok ama çok yakınım tam 12 yıl uğraştı ama olmadı. tamam dedi, buraya kadar, artık uğraşmayacağım. ve 6 ay sonra hamile olduğunu öğrendi. psikoloji ne kadar önemli görüyorsun değil mi? canım ben genetik test yaptırdım herhangi bir sorun çıkmadı. ikinci düşükten sonra kromozomlara bakalım dedi doktorum. karyotip tayini diye bir test. şu sıralar çok yoğunum. bayramdan sonra gidip onu da yaptıracağım. bakalım ne çıkacak. bu arada çok gezen bir insan olduğunu yazmışsın. foça'ya da beklerim. :)