Bu da dert mi demeyin :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Shurup tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Shurup
  1. Shurup

Shurup Guest

Kızlar 1 buçuk yıllık evliyim...Evliliğimin ilk 6 ayı vajinusmus denen hastalıkla uğraşmakla geçti.6 ay sonra ilaç ve doktor yardımıyla yendim çok şükür bu rahatsızlığı.

Eşimle cinsel yönden bir problemimiz kalmadı.Her şey yolunda,çok güzel gidiyordu.Ailesi dışında....Neyse bu başka bi sorun zaten de......

Asıl konu şu.Hamileyim ve 6 ıncı ayıma giriyorum.Özel bir şirkette çalışıyorum.İlk dönemlerim çok rahattı ama artık yavaş yavaş hamilelik rahatsızlıklarım başladı.Sırt ağrılarım,sürekli bi şişkinlik ve gaz hissi,sabah işe gelirken yolda durup durup dinlenmeler,nefes darlığı yaşamam gibi......

İşim rahat,ayrılmak istemiyorum ama vicdanım rahat değil.Sanki bebeğime yeterli olamıyorum gibi geliyor.Sabah çok erken evden çıkıyorum.Kahvaltımı da yapamıyorum çoğu zaman.İşlerim yoğun olduğunda akşam 10 dan önce evde olanıyorum.İş yerinde ne yiyebilirsem işte akşama kadar....Bebeğim vitaminsiz,sağlıksız kalıyor gibi geliyor hep.

Eşimin kazancı çok iyi çok şükür.Ama çok yoğun çalışıyor.Sabah 8 de evden çıkıyor,akşam kimi zaman 11 i buluyor gelmesi.Maddi anlamda bi sıkıntımız yok gibi.Evimiz kira ama.Eşim defalarca işten çık ve şu hamilelik dönemini evde rahat geçir desede,benim içim el vermiyor.

Yani garip bi duygu yaşadığım.Sanki ben evde olursam eşime haksızlık yapmış gibi hissediyorum kendimi.O gece gündüz çalışırken,ben öğlene kadar uyumakla gaddarlık yapmış olacağım gibime geliyor ona.İçim el vermiyor.

Kazandığım para atla deve değil,çok cüzi bi miktar ama yine de eve bi katkımın olduğunu hissetmek güzel bir duygu.

Zorlanıyorum doğru,özellikle sabahları işe gelirken ama çıkarsamda ne yapacağım bilmiyorum.Eşime çok üzülüyorum.Hakkını alıyor tamam bu yoğun çalışmanın ama sabah 8 de çıkıp gece 11 e kadar onu beklemek benim vicdanımı sızlatıyor.offffff

2. 6 Ocak 2009
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende şuan hamileyim ve çalışıyorum ama yakın zamanda işi birakıcam
    ama eğerki bebeğim haksızlık ettiğimi düşünecek olsaydım, gerektiği şekilde beslenmeme işim dolayısıyla dikkat edemicek olsaydım daha erken bırakırdım işi hiç düşünmezdim bile
    bu durumda eşini değil kendini ve bebeğini düşün
    maddi durumunuz da iyimiş ne diye eşine haksızlık ettiini düşünüyorsunkı
    sonuçta o erkek, ve onun görevi evi geçindirmek sen yeri gelir çalışırsın yeri gelir çalışmayabilirsin bu çok normal bence bu konuda yanlış düşünüyorsun
    hadi maddi durumunuz kötü olsa mecbur olsan çalışmaya biraz daha katlan derdim ama bu durumda hiç gereği yok hem kendine hem bebeğine eziyet ediyorsun
    hamilelikte yan gelip yatmak kadar güzel bişey yok zaten bu yan gelip yatmaları bebek olduktan sonra zor bulucaz o yüzden şimdiden iyi değerlendir derim. Helede ağrıların, nefes darılığı felan başladıysa hiç gerek yok

4. 6 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

arkadaşım öncelikle sağlıklı bir hamilelik dilerim sana sağlıkla al kucağına bebğini inş.
    sonra da nacizane fikirleririmi söylemek isterim..
    birincisi 2 hamilelik geçirdim ilk kızımda çalışmıyordum evimde çok sakin ve sağlıklı beslenerek geçiridiğim 9 ayın sonunda çok sağlıklı sakin ,akıllı bir kız çocuk sahibi oldum 12 yaşında ve hala sorunsuz bir çocuk..
    ikinci hamilelğimde çok stresli bir ev ve iş hayatım vardı (mecburdum çalışmaya ) ve sonucta doğduğu günden beri herşeyiyle sorunlu bir kız çocuğum var 8 yaşında şu an ama sorunları hiç değişmiyor hep huysuz hep mutsuz ..çevremden ve kendimden edindiğim bu tecrübeyle yola çıkarak sana diceğim tek şey işine en az 3 yıl ara vermen ..rahat bir hamilelik geçir sakin ol sağlıklı beslen ve gerekirse öğleye kadar yat çünki arıcaksın bu günlerini ..ev hanımı olan herkesi eşine haksızlık yapıyor diye düşünme bence.. sonrada bebeğini en az 3 yaşına kadar heranında yanında ol bu hem senin hem bebğin için çok önemli biişi..
    sağlıklı günler ..

6. 6 Ocak 2009
  7. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Doktorun bu konuda ne diyor?.Belli kan testleri sonucunda ve bebeğin ölçümlerinde vitaminsiz kalıp kalmadığı ortaya çıkacaktır ..
    Bence eğerki doktorun müsade ediyorsa çalışmalısın.. Ama yediklerine dikkat edip kendini fazla yormadan. Sonuçta iki canlısın çevrendekilerde bu konuda anlayışlı olmalılar.Eğerki böyle bir ortam yoksa, maddi açıdanda çalışmanı gerektiren bir durum olmadığı için çalışmazsın..

Son düzenleme: 6 Ocak 2009
  8. 6 Ocak 2009
  9. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bana kalsa maddi durumunuz da rahat, eşinde sıkıntı yaşamayacığınızı düşünüyorsa ayrıl derim. Tabi çalışma hayatına alışmış, işini seven biriysen sonra işine geri dönme şansın yoksa biraz daha düşün derim. Sağlıklı beslenme konusuna gelince sabah evden çok erken ayrıldığını yazmışsın. O zaman akşamdan bişeyler hazırlayabilirsin cnm. İşyerinde de ara öğünleri ve öğle yemeğini aksatmak yok. Bunlara uyacaksan olur. Yoksa benden izin çıkmazz....

10. 6 Ocak 2009
  11. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Allah sağlıkla tamamına erdirsin öncelikle.. Benim anlamadığım gece 10 lara kadar yoğun bir şekilde çalışıp cüzi bir miktar aldığınız işin hangi kısmı size rahat geliyor? yengecburcu nun dediği gibi stresli hamilelik geçirenlerin bebekleri de daha huzursuz oluyor.. Eğer eşiniz için ççalışmamanız problem değilse hiç düşünmeyin derim. Hem neden eşinize haksızlık edeceksinizki. O çalışıp evin ihtiyaçlarını karşılarken siz de onun iş yaşamı dışındaki hayatını paylaşıyorsunuz yemek, temizlik eşlik vs.. Hiç öyle düşünmeyin. Bende kızıma hamileyken ayrıldım çok stresli bir işim vardı. Sonra o 3 yaşına gelince tekrar çalışmaya başladım. Unutmayın 3-5 daha azına yeniden iş bulabilirsiniz ama bebişinizden çaldığınız zamanları yeniden yakalayamazsınız. O yüzden maddi anlamda çok zorluk çekmeyecekseniz eşinizi dinleyip iş hayatınıza ara verin derim..

12. 6 Ocak 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    hamileliğini ilk çalışarak geçiren siz değilsiniz sonuçta...
    bunun için bebeğinize karşı kendinizi suçlu hissetmeyin ama
    madem bir bebek büütüyorsunuz içinizde,ona ne şartta olursa olsun bakmak zorundasınız...
    çünkü sizin yediklerinizle besleniyor...
    işiniz madem rahat bence çalışmaya devam edin,ama yemek saatlerinizi aksatmadan...
    şuan hamilelik psikolojisiyle fazlaca duygusal düşünebiliyor insan...
    hiçbirşeyi takmayın,inanın çalışarak bu dönemi geçirmek daha zevkli oluyor...
    sevgiler...

14. 6 Ocak 2009
  15. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    böyle düşünme canım bence, sen bebeğinizi taşıyorsun besliyorsun tabiki dinlenceksin, yatcaksın öğlene değil akşama kadar da yatabilirsin, hamilelik süper günler bence keyfini çıkar, hoş ben çıkaramadım 37. haftaya kadar çalıştım doğum izni almaya gittim doğurdum şaka gibi.. onun için yat keyif yap derim ben, hem bebek doğunca hiç dinlenemiyor insan, uykusuz geceler sürekli bi koşuşturma, bu günlerinin değerini bil:)

(ama dersen ki evde sıkılırım, doğum izni almana bi ay kalmış sen bilirsin)

16. 6 Ocak 2009
  17. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    iyi de madem maddi bir sıkıntı yok
    en azından hamileyken bari çalışmayın
    niye kendinizi bukadar kasıyorsunuz anlamadım
    keyfi birşey değil ki...dinlenin evinizde zaten 3 ay kalmış doğuma
    canına kastın mı var allah aşkına evinde hamileliğin keyfini çıkar
    her koşulda eşin sana bakmak zorunda hiç çalışmayan bayanlarda var
    onlarda evde çalışıyorlar bir bayann çalışması zaten çok zor hem ev işi
    hem işyeri,hem de eve çok geç geliyormuşşunuz üstelik hamilelik ben sizin yerinizde
    olsam bu hamile halimle bir dakka bile durmazdım o işyerinde..

18. 6 Ocak 2009
  19. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence 7.ayınızdan sonra işten dogum ıznıne ayrılmanız en mantıklısı.
    dogum ıznınız bıttıgınde bebegınız kollarınızdayken
    ucretsız ızın alabılır, yada ısı bırakmanız en mantıklısı olur.
    haaa ben ısımı sevıyorum dogum ıznımı doguma yakın kullanıp
    3,5 ayımı dolu dolu bebegımle yasıycam dıyorsanız.
    sabahları kendınıze sandviç tarzı bol vıtamınlı ekmeler hazırlayın
    çantanıza mevsım meyvelerınden atın.
    ama şunu belırteyım
    bı bebege belirli bi yaşa kadar annesının bakmasının yerını hiç bişey tutmaz bence.

suan hamıle degılım
    işim, maaşım ve çalışma saatlerım iyi olmasa
    hamıle kaldıgımda dogum izninden sonra asla işime dönmezdım.
    bebeğime kendım bakardımgamyoncuiremsugamyoncuiremsu