bu derdin bir çözümü var mı acaba...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve noralliya tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : noralliya
  1. noralliya

noralliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgilimle 6 ay önce tanıştık. 2 ay sonra aileleri tanıştırıp, nişanlanmaya karar verdik. Bu yaz da düğün yapmayı planlıyorduk. Şu anda öğrenci olduğum için özellikle annem çok karşı çıktı. Bir şekilde ikna etmeyi başardım.
    Bu sırada biz tanışmadan önce sevgilimin kardeşi, sevgilimi bir işe girmesi için ikna etmiş ve büyük miktarda sermaye almış benimkinden. Ve o işi batırdı :1shok: Normal bir mebla olsa Allah Kerim derim ama miktar da çok büyük. Ve biz şuanda dımdızlak ortada kaldık. Hevesimiz, umutlarımız kursağımızda kaldı. Hatta geleceğimiz bile görünmüyor senağlama Ne yapacağımı bilmiyorum. Annemi bile neredeyse karşıma almıştım ama şuanda nişanlanamadık bile. O kadar mutsuzum ki... Ne yapıcaz? Nasıl kavuşucaz sevgilimle? Bir yuvamız olacak mı? Çok korkuyorum, mutsuzum. Bir de işin kötüsü sevgilimin kardeşi hala işleri kötüleştiriyor. Onun yaptığı borçların (beraber iş yaptıkları için) sevgilim derdini çekiyor. Ben de çalışıp sevgilime maddi destek olsam diyorum ama onların ailevi borçlarına karışmamalıyım diye düşünüyorum. Hepimiz bu kardeşe mi çalışıcaz :bbo:

2. 20 Nisan 2009
  3. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım gerçekten üzüldüm. Ama inan herşey sonunda olacağına varıyor. Birincisi daha tanışalı 6 ay olmuş, boşver sen en iyisi para işlerine karışma. Birincisi sevgilin ve ailesi çok iyi biri bile olsa belki gurur meselesi yaparlar ikincisi belki de daha tam tanıyamamışsındır boşuna paranı kaptırmış olursun üçüncüsü parayı batırana ödül vermek olur bu yaptığın. Bunu yapmak yerine çalışıp sen biraz biraz para biriktirip bir kenara koyup evlilik için yatırım yapabilirsin.
    Ve herşeyde bir hayır vardır derler belki de bu kadar erken evlenmenin kötü bir tarafı olacaktı. Bilemezsinki... Hem böyle olunca ailenin de gönlü olmuş olur. Herkesin içine siner, geç olsun güç olmasın bence. Ayrıca zaten birbirinizi seviyorsanız sonuçta evlenirsiniz değil mi? Acele etme. Emin ol herşey daha iyi rayına oturacaktır...

4. 20 Nisan 2009
  5. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    niye evlenmek için bu kadar acele ettiğinizi anlamadım
    bir sene erteleseniz biraz düze çıktıktan sonra evlenseniz olmaz mı
    şart mı bu yaz evlenmek

6. 20 Nisan 2009
  7. baharsev

baharsev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede evliliği erteletin sonra pişman olursunuz tabi bu benim düşüncem .işler bir rayına otursun ondan sanra herşey olur Allahın izniyle .azıcık sabredin.
    ben sevgilime kavuşmak için 5 sene bekledim.(beklenen gün gelecekse çekilen acılar kutsaldır)..
    ama para işine karışma derim.:1no2:

8. 20 Nisan 2009
  9. noralliya

noralliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Evet ben de düşündüm bunu. Şimdi para biriktirip onlara versem sanki yaptıkları şeyi ödüllendirmiş gibi olacak. O kadar aptal harcamalar yapmışlar ki... Ama sevdiğimin sıkılmasına dayanamıyorum. Çok üzülüyorum. Borç derdi Allah korusun insanları intihara bile sürüklüyor. Bir sene içinde filan dertleri hafifler diye küçük bir umudum olsa, sabrederim ama korkuyorum, ya düzelemezlerse diye...
    Birbirimizi sevdiğimize çok inanıyorum, sevgimize güveniyorum. Bu yüzden inşallah elbet evleniriz, bu duygu biraz beni rahatlatıyor ama nasıl sorusunu düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum.

10. 20 Nisan 2009
  11. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Evlenmek için acele etmeyin,işler toparlansın biraz,bekleyin..
    Annenin itirazında da varmış bir hikmet demekki..
    Katkıda bulunma konusuna karışmasan daha iyi olur...

Beklerken yüzük takıp bekleyebilirsiniz...
    Bu da fazla bir maddi külfet getirmez.(gayet mütevazi bir nişan olabilir)

12. 20 Nisan 2009
  13. noralliya

noralliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Sevgililik süresi belki eğlenceli ama bir o kadar da zor. Evlilik olmayınca tam olarak birbirinin hayatlarına dahil olamadıkları için insanların ilişkileri yıpranıyor. Ben de sevgilim de böyle düşündük. İstedik ki ilişkimizin resmiyeti olsun, kurumsallaşsın. Ailece, hatta sülalece ilişkimiz tanınsın. Böyleyken o kadar havada ki

14. 20 Nisan 2009
  15. noralliya

noralliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

5 sene... Zor olmadı mı? Ne biliyim 5 senede insan kaç kere ayrılığın eşiğinden dönmüştür kim bilir :KK43:(((

16. 20 Nisan 2009
  17. noralliya

noralliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet yüzük bir nebze bizi rahatlatır. Galiba öyle yapıcaz. Gerçi onu bile hemen takamayız çünkü sevgilim ve ailesi öyle sıkıntılı ki bu işlere bile moralleri yok. Durumlar kötü olunca anneme karşı bu ilişkiyi de savunamıyorum. Annem çok soğuk bakıyor bu duruma. Bana destek olacağına o kadar yabancı davranıyor ki.. Kızına mı kıyamıyor, evlendirmek istemiyor anlamıyorum ki. Onu da anlamıyorum

18. 20 Nisan 2009
  19. EU3

EU3 Guest

allah yardımcınız olsun böyle krizin küresel olduğu bı dönemde inşallah düzelir işler..allah yuva kuranı ve iş kuranı darda bırakmaz hayırlısıyla düzelir.