BU diyaloglar sizi gülmekten kırıp geçirecek...

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  6 Şubat 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 1. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  --------------------------------------------------------------------------------

  Santrali arayan bir vatandaş, "Semiha Yankı Havalimanı'nın telefonunu alabilir miyi?" diye sordu. (Sabiha Gökçen Havalimanı demek istiyor)

  ''Diyarbakır uçağında yer olmadığı cevabı alan vatandaş görevliye, "O zaman beni yedek kulübesine yazar mısınız?"

  Santrali arayan bir kadın, "Orası İç hatlar mı. Bant kaydı mı, yoksa gerçek misiniz" diye sorunca görevli, "Gerçeğim hanımefendi, gerçek" diye karşılık verdi.
  Kadın da bunun üzerine "İyi o zaman size iyi günler" deyip telefonu kapatır.

  ''Danışmayı arayan bir vatandaş, İstanbul'a son uçağın kaçta olduğunu sordu. Görevli de şahsın nereden aradığını sorunca vatandaş, "Buradan" dedi. "Orası neresi beyefendi?" diye tekrar soran görevli bu kez "Şehir içi" karşılığını aldı. İyice şaşırıp "Neresi neresi?" diye tekrar sordu. Vatandaş nihayet Erzurum'dan aradığını söylemeyi başarabildi.''

  Çin'e gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Trabzonlu bir yolcu, uçağa bineceği son kontrol noktasında bir bankanın reklam afişinde kemençe resmi ve "Trabzon" yazısını görünce görevliye, "Bu kapıdan sadece Trabzonlular mı geçiyor?" diye sorar.

  Rezervasyon görevlisi telefondaki kişiye, bilet işlemi için çocuğunun ismini sorar. Vatandaş, Mustafa İbrahim Süheyl İsabeyoğlu olduğunu söyleyip devam etti: ''Hayvan babası böyle bir isim vermiş. Sanki Arap şeyhi ufacık çocuk. Ben dayısıyım. Affedersin yani hanımefendi.''

  Telefonla arayan kişi görevliden, ''Bizans class'a rezervasyon yaptırmak istiyorum lütfen" diye talepte bulundu. (Business class demek istiyor)

  Havayolu şirketi çalışanı "İyi günler hanımefendi. Denizli'ye uçuşunuz var mı?" diye soran vatandaşa, "Evet beyefendi, yarın sabah saat 07.45'de uçuyoruz" der.
  Meraklı vatandaş bunun üzerine "Öyle mi, peki Denizli'de havalimanı var mı?" deyince, görevli cevabı yapıştırır: "Hayır beyefendi suya iniyoruz''

  Adana uçağında hostes, oturacağı koltuğu bir türlü bulamayan bir yolcuya kaç numarada oturduğunu sorunca, aldığı cevap, "Sanayi Mahallesi 14" olur.

  Bir kadın telefonla ulaştığı havayolu çalışanından İzmir'e iki tane 9 YTL'lik indirimli bilet ister. İzmir için kampanyalı biletlerin tamamen satıldığını öğrenen kadın, "Adana'ya olsun o zaman" der. Görevli bu kez de, "Üzgünüm, Adana için indirim biletleri de bitti" deyince kadın "Kızım indirimli bilet nereye varsa ver. Şu kadını ölmeden bir uçağa bindireyim" karşılığını verir.

  İndirimli bilet almak isteyen bir vatandaşa görevli nereye ve hangi tarihte uçacaklarını soruncu aldığı cevap; "Hiç fark etmez. Çoluk çocuk uçak görsün" olur.