bu durumda eltimin düğününe gideyim mi ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve firildakmerdane tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

4 Ekim 2010
    Konu Sahibi : firildakmerdane
  1. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    selam..

benim büyük eltimin nikahında eltimin kızkardeşinin kaynanasıyla ufak bir tartışma yaşadık..aslında tartışmada değil o takı takmak için öne geçmek istedi bende biz takımızı takabilirmiyiz diye biraz sert çıkıştım oda tabii dedi..sen yeme içme bunu kaynıma ve eltime yeiştir..kaynımda eşimi yalnız yakalamış olayı anlatmış ve özürdilesin demiş..tabii ben özür falan dilemedim..zaten özürdileyecek birşey yapmadım..neyse şimdi onların düğünleri var bize çok yakın kaynım aradı bizi davet etti..yalnız ben gidip gitmeme konusunda kararsızım..eşimde sürekli o tarafı koruyor..zaten hiç benim yanımda olmadıki...yok kadıncağız kırılmış,yok sadece gönlünü almak için özürdilememi istemişler..ya bilmiyorum ne yapsam eşimin hiç benden yana olmamasına çok içerleniyorum..ben olsam eşimin yerinde asla laf söyletmem kimseye..ne yapayım gideyim mi düğüne yoksa gitmeyeyim mi..keşke ne olursa olsun beni destekleyen..hep arkamda olan,güvenebildiğim,o varken bana kimse birşey diyemez diyebileceğim bir eşim olsaydı...:eek:lmaz:

2. 4 Ekim 2010
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    erkekler böyle canım ya biçok arkadaşımızdan duyuyoruz bunu
    karısını korumak yerine karşı tarafı tutuyolar
    bu olayda sende biraz gereksiz davranmışsın
    ama bence senin sorunun bu diil eşinin bu konudaki tutumu
    bende olsam özür dilemezdim
    belki şöyle olabilirdi kadın kimseye ağız açmazdı da beni gördüğünde tavırlı konuşrdu bende alındı heralde diyip kusura bakmayın o günkü hareketimdn dolayı derdim
    ama burda bunu diccek bi durum yok artık kadının yaptığı doğru diil
    eşine tmm de kapat konuyu elalem için tartışmayın

4. 4 Ekim 2010
  5. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    düğün aralığı insanda oluyor böyle gereksiz davranışlar..o günün stresi falan filan..ama bunun bu kadar büyütülmesi sorun..kaynıma bak hemen karısının tarafını nasıl koruyor..aynı şey benim başıma gelecekte eşim eltimden özürdilemesini isteyecek..sadece rüyamda görürüm..ki kaynanam kaynım eşimin yanında bana herşeyi derlerde ağzını bıçak açmaz..ben anladımki çok değersizmişim..eltimin ablasının kaynanası içinde beni kırıyorsa gerçekten çok değersizmişim...

6. 4 Ekim 2010
  7. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eşin düzgün konuşmasını bilen bi insansa bunu ona açıkça söyle beni düşünmüyorsan kendini düşün senin karına laf ediliyor sende ses çıkarmıyorsun de
    ama höt höt bi adamsa hiçbişe deme ne alakası var cümlesiyle başlayıp saçmaspan cevaplar verir, tartışmaya değmez, tamam tamam deyip olayı kapatman ve keyfine bakman gerekir

8. 4 Ekim 2010
  9. kasiope

kasiope kalbimin komutanı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

10. 4 Ekim 2010
  11. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Tamamda seninde biraz kabahatin var
    sert cikistim yazmissin sende nerde hatalisin
    biliyorsun ,gidip baskalarina atlatmasindaki neden
    ortada ...

esinle bu yüzden kavgaya girme suratta yapma
    madem bir hata yaptin özür dile eger senden yascada yasliysa
    zaten sorun olmaz...

Bazen biraz alttan almamiz gerekiyor
    yoksa olaylar büyüyor...

12. 4 Ekim 2010
  13. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Bencede yaşça büyük bir insana sert çıkınca öyle bir ortamda kırılmış olması normal
    Uygun bir dille kusura bakmayın biraz gergindim falan de konu kapansın
    Kangırene döner yoksa mevzu

14. 4 Ekim 2010
  15. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Uygun olmayan bir dawranışta bulunmuşsunuz , sonuçta bunun sonuçlarını yaşıyorsunuz .
    Giderseniz , sanırım olay büyümeyecek . Gitmezseniz bu durum uzun yıllar canınızı sıkabilir ...

16. 4 Ekim 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.075
    Ödül Puanları:
    463
    eltilerinden birinin kızkardeşinin kaynanası.... dıdının dıdısının dıdısı... insan tarif ederken bile yoruluyo bekafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
    ne kadar büyütülmüş, dallanmış budaklanmış bu konuya, kadın yememiş içmemiş kaynına yetiştirmiş o da kalkmış eşine yetiştirmiş, bu ne yaw, bi tane olgun insan yok mu bunların arasında
    hayır ben olsam herhalde tanıyamam bile eltilerimden birinin kızkardeşinin kaynanası kim?
    olabilir takı sırası sende mi olmalı, ondamı, basit bi sıra uyarısı bu kadar sülaleye yayırlı mı, olay olur mu yawakannehir
    eşinede aşk olsun yani, dıdının dıdısının dıdısı yok özür dilicen yok bilmem ne
    hayır zaten olay bu mevzudan çıkmış şuan senin bozulduğun konu sana özür dile falan demeleri değil, bu kadar saçma bi konuda bile eşinin senden yana olmayışı, hatta diğerlerien hak vermesi, senin derdin bu şimdi değil mi, yoksa derdin özür dilesem mi dilemesem mi deği
    dileme özür falan kardeşim, eltilerinden birinin kızkardeşinin kaynanasının düğününede bi bahaneyle gitmeyiver, başım arıyo, belim tutuldu falan filan de

Son düzenleme: 4 Ekim 2010
  18. 4 Ekim 2010
  19. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence git çünkü gitmezsen haklıyken haksız konuma düşersin git gir eşinin koluna herkese gülücük at öpüş konuş hiç bişey olmamış gibi devam et o kadınlarda konuş ters gitme çünkü dıdsının dısı kadın 1. derece bişey yok yani zaten düğünde cenazede görüşüceksin sıklıkla o nedenle hiç bişey olamış gibi davran konuyu açarsada ben size şakayla karışık takıldım herhalde ogün başka bişeye kırgındınız bende tuz biber oldum üstüne falan de olay büyürse çünkü eşinle aran açılacak iyice