bu fıkralarda benden

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve melisss tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : melisss
  1. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    Üç tane vampir (ingiliz vampir, fransız vampir ve vampir temel) bir uçağa binmiş seyahat ederler. aradan bir süre geçtikten sonra ingiliz vampir acıkır ve uçaktan ayrılarak aşağılara doğru süzülür. dolanır dolanır ve ağzı burnu kan içinde geri gelir. hemen sorarlar:

-eeee ne yaptın?
    -şu aşağıdaki arabayı gördünüz mü?
    -evet gördük
    -peki onun yanındaki çifti gördünüz mü?
    -evet gördük
    -peki onlardan erkek olanını gördünüz mü?
    -gördük
    -işte ben onun kanını içip geldim.
    Yolculuk devam eder. bir süre geçtikten sonra fransız vampir aralarından ayrılır. o da dolandıktan sonra geri gelir. onun da ağzı burnu kan içindedir. sorarlar:
    -ne yaptın?
    -şu aşağıdaki evi gördünüz mü?
    -gördük
    -onun yanındaki kütüğü gördünüz mü?
    -gördük
    -ya ona yaslanmış uyuyan adamı?
    -evet gördük
    -işte ben onun kanını içip geldim.
    Yolculuk yine devam eder. sıra vampir temel'e gelmiştir. uçaktan ayrılıp aşağılara doğru süzülür. bir süre sonra o da ağzı burnu kan içinde geri döner. sorarlar:
    -eeee sen kimin kanını içip geldin?
    -şu aşağıdaki gölü gördünüz mü?
    -gördük.
    -peki onun yanındaki ağacı?
    -evet gördük
    -ya onun yanındaki direği gördünüz mü?
    -tamam gördük
    -işte ben o direği görmedim...
    :roflol::roflol:

2. 10 Temmuz 2008
  3. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    ziraat mühendisi........
    Bankada çalışan Ziraat Mühendisi kredi için gittiği bir köyden dönerken, yolda arabası bozulmuş. Ne yapacağını düşünürken ileride bir kulübe görmüş. Kapıyı çalmış. Kapıyı genç ve çok güzel bir kadın açmış.

Adam “Ben Ziraat Mühendisiyim. Bankada çalışıyorum, arabam bozuldu. Bana yardımcı olabilir misiniz?”demiş.
    Kadın “Kocam askerde, bu gece burada kalabilirsiniz” demiş. Mühendis bey teşekkür edip, içeri girmiş.
    Kadın “Kocam askerde, benden bir isteğiniz var mı?
    “Mühendis “Zahmet olmazsa yiyecek bir şeyler verebilir misiniz?”
    Kadın yemek hazırlamış, yemekten sonra üzerindeki yeleği çıkararak “Kocam askerde, benden bir isteğiniz var mı?”
    Mühendis ” Zahmet olmazsa çay ”
    Kadın çay hazırlamış ve elbisesinin bir düğmesini açarak,”Kocam askerde, benden bir isteğiniz var mı?”
    Mühendis ” Zahmet olmazsa bir bardak su ” sorular ve istekler böyle devam etmiş.
    En sonunda kadın seksi geceliğini giymiş ve “Kocam askerde, benden bir isteğiniz var mı?”
    Mühendis “Yorucu bir gündü. Ben artık yatayım” demiş ve uyumuş.
    Sabah uyandığında, avluya çıkmış. Kadın tavuklara yem veriyor. Ancak bir tavuk 5 tane de horoz var.
    Mühendis bey şaşırmış. ” Hiçbir tavuğa 5 horoz olur mu?” diye sormuş kadına.”
    Kadın siz onlara bakmayın. Onların sadece bir tanesi gerçek horoz. Ötekiler Ziraat Mühendisi” demiş.

4. 10 Temmuz 2008
  5. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    padişahla vezir.....
    Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah vezire, \"En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!\" demiş. Vezir, \"Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun\" diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca Padişahla vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar: \"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?\"Çoban şaşırmış şaşırmasına da, soranlar da Padişahla vezir.-\"İneğim\" demiş.-\"Keçin mi büyük, öküzün mü?\"Çoban \"Öküzüm tabii\" deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana:-\"Söyle bakalım, Padişahın mı büyük, vezirin mi?\"Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş:\"Vallahi ben bu hayvanları tanımıyorum!\"

6. 10 Temmuz 2008
  7. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    Ingiltere ye gezmeye giden Temel taninmamak icin gördügü Türklere selam vermiyip selam da almiyormus...
    Fakat Türk´ün üstelik de hemsehrisinin biri Temel deki burnu görünce
    "Bu kesun lazdur" Demis ve pesine takilmis.
    Yanasip sormus Temel´e;
    "Kardasum sen laz musun?"
    Temel den cit yok...
    Adam yine sormus;
    Kardasum Laz musun?"
    Temel yine bakmamis adama.
    Adam israrla takip edip devamli"Kardasum laz musun" Diye sorunca Temel adama dönüp söyle demis;
    "Inciluzum Inciluz..."

8. 10 Temmuz 2008
  9. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    delikten bakan akıllılar........

Akıl hastanesine yeni atanan doktor, koridorlarda dolaşırken birde bakmış, otuz kırk kadar hasta sıraya girmişler, bir kapıdali delikten içeri bakıyorlar, sırası geçen tekrar sıraya geçiyormuş. Bunun ne olduğunu merak eden doktor delikten bakmaya çalışınca, deliler buna engel olup,
    - Sıraya geç hemşerim, bak biz sabahtan beri sıramızı bekliyoruz, diye adamı terslemişler. Çaresiz sıraya geçen doktor, onbeş yirmi dakika bekledikten sonra sıra kendisine gelince, delikten içeri bakmış fakat birşey görememiş. Bu arada arkada sırasını bekleyenler,
    - Hadi kardeşim, işimiz gücümüz var seni mi bekleyeceğiz, diyerek doktoru kenara iteklemişler. Baktığından birşey anlamayan doktor tekrar sıraya geçmiş, sıra kendisine gelince yine bir şey görememiş, arkasındakiler itekleyip kenara atmışlar. Bunun üzerine genç doktor hastalara,
    - Arkadaşlar iki defa baktığım halde hiçbir şey göremedim, neden acaba ? diye sorunca, hastalardan biri :
    - Doktorcuğum, sen iki defa bakıp birşey görememişsin, biz senelerden beri baktığımız halde hiçbir şey göremiyoruz, diye cevap vermiş.

10. 10 Temmuz 2008
  11. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    bir deli öbür deliye.....
    Bir deli başka bir deliye, “Dün gece rüyamda yürürken ayağıma çivi battı,” dedi.
    Öteki deli atıldı: “Niçin çıplak ayakla yatıyorsun? Ayakkabınla yatsana!”

12. 10 Temmuz 2008
  13. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    son diş.......
    Sokakta karşılaşan iki cimri arasında:
    “Üzgün görünüyorsun, neyin var?”
    “Sorma, canım çok sıkılıyor.”
    “Neden?”
    “Tarağımın bir dişini kırdım da...”
    “Aman canım, tarağın bir dişi kırıldı diye insan bu kadar üzülür mü hiç?”
    “Evet ama, kırılan tarağın son dişiydi...”

14. 10 Temmuz 2008
  15. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    pastacı......

Hagop ile Eleni evlenmisler ve cicim aylari bittikten sonra Hagop eve gelip koltuguna kurulur kurulmaz, gazeteyi yuzune cekip Eleni'yle hic ilgilenmez olmus.

Gunlerden bir gun Eleni Hagop'tan ilgi beklentisi ile;

-Bre Hagoppp! Mutfagin penceresi bozuldu, yaparsinnn?..

Hagop , gazeteyi yuzunden indirmis, gayet sinirli bir sekilde;
    -'Niye, ben pencereciii ...?'

Ertesi gun Eleni yine ilgi gormek umuduyla,

-'Bre Hagoppp, mutfakin muslugu bozuldu yaparsiinnn ...?
    -'Niye ben muslukciii...?'

Bir sonraki gun
    -'Bre Hagoppp, tuvaletin sifoni bozuldu, yaparsiinn ...?
    -'Niye ben pokcii...?

Ertesi gun eve gelen Hagop bi bakar hersey tamir edilmis !

-' Kuzum Eleni bunlari sen yaptinn..?'
    -' Yoo...'
    -' Ee kim yapti peki ?'

-'Bilirsin, kapici Abdurrezzak'in bende gozi vardir, yaparsin? dedim, o da
    dedi 'yapar im, ama bi sartla..'

Hagop merak icinde sorar,

-'Neymis ..?'
    -'Ee, dedi bana, ya benimle yatarsin, yada bi pasta yaparsin !!!'

Hagop rahatlar,
    -' Peki kuzum, ne pastasi yaptin?'

Eleni sinirlenir;

-'Niye ben pastaciii ...?
    :roflol::roflol::roflol::roflol:

16. 10 Temmuz 2008
  17. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    varmı aramızda akıllı deliler?......
    Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!

18. 10 Temmuz 2008
  19. melisss

melisss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    283
    Ödül Puanları:
    123
    uçak......
    Temel ile Dursun ayı avı için bir uçak kiralarlar ve uçsuz bucaksız ormana doğru yola çıkarlar. Av çok iyi gider ve altı tane ayı avlarlar. Kamp yaptıkları yere avların taşınmasından sonra pilotla aralarında pazarlık başlar:
    -Bu altı ayıyı da uçağa alamam. Olanaksız birşey. Uçağın kapasitesi belli.
    -Bunları burada bırakamayız pilotcuğum, avlayana kadar neler çektik.
    -Temel Bey size söyledim. En fazla dört tanesini alabilirim.ikisini bırakmanız lazım.
    -Biz önceki sene de geldik. Yine altı ayı vurmustuk ve pilot o zaman hiç itiraz etmedi. Uçak da aynı modeldi üstelik.

Sonuçta pilot baskıya boyun eğer ve uçak havalanır. Ama tam vadi üzerinden geçerken uçakta çatırtılar duyulur ve uçak ormanın üzerine düşer. Tesadüfen
    ağacın üzerine düşerek asılı kalan Temel bir başka ağaca takılan Dursun'a seslenir.
    -Ula Dursun, burası yabancı gelmiyor, önceki sene de mi uçak bu bölgede düşmüştü??