Bu gaz sancıları ne zaman azalır?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

2 Aralık 2009
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    53 günlük bir oğlum var. Gaz sancıları illallah ettirdi. Çok şükür kolik değil ama uyanık olduğu süre, sürekli ıkınmaları ve sızlamalarıyla geçiyor. Kendimi değil onu düşünüyorum zavallım çok ağrı çekiyor. Karnı acayip şiş. Artık 8 hafta oldu nerdeyse azalmaya başlaması lazım diye düşünüyorum ama hiç azalmıyor. Sab Simplex kullanıyorum o biraz rahatlatıyor sanırım ama kesin çözüm değil, yediklerime de dikkat ediyorum. 3 aylık olmasını dört gözle bekliyorum. Bazılarında 5-6 ay sürüyormuş öyle olmaz umarım.

Benimle aynı dertten muzdarip olanların deneyimlerine ihtiyacım var. Ne zaman azaldı? Ne zaman geçti?

2. 2 Aralık 2009
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Allah kolaylık versin öncelikle bende 5 aydan fazladır bu dertten muzdaribim aynı zamanda kolikti benim bebeğim hala çok net bi azalma yok kolik bitti çok şükür ama gaz hala devam ediyor sab simplex çözüm değil sadece rahatlatıcı oluyo ben dönüşümlü olarak zinco da kullanıyorum çok kızardım büyükler söyleyince işte çocuğa şunu verin bunu verin diye ama dinlediğimde farkı gördüm bana su verin diyen çok oldu bi ara verdim o rahatlıkta unuttuğum zaman oldu tekrar verdiğimde inanılmaz fark ettiriyo bazı bebeklerde su eksikliği olur deniyo doğruymuş benim bebeğim su eksikliği yaşıyor sanıyorum bu ara su kurtarıcım oldu tabi her bebekte su eksikliği olmuyo o yüzden vermek bazı bebeklerde daha çok gaz yapıyo yediklere dikkat etmekle artık hiç alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü ben gaz yapar denilen hiçbirşeyi yemiyorum hala bile yemiyorum ama ne fayda bakliyatlar,gazlı içecekler,çikolata,kabak,fasulye,kakaolu gıdalar,süt ve süt ürünleri ve aklıma gelmeyen daha nice şeyler yemiyorum ama bebeğimin aynı şekilde gazı oluyo bebeğimi yalnızca biraz rahatlatan su oldu anlayacağınız biraz uzun oldu ama bende bu konudan çok dertliyim umarım 3 ayda düzelir bebeğiniz

Son düzenleme: 2 Aralık 2009
  4. 2 Aralık 2009
  5. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Allah kolaylık versin canım benim kızımınki 6 ay sürdü şimdi bile geceleri uyanıyo gazdan bende sadece zinco kullandım bitkisel olduğu için bide rezene çayı verdim suda verdim günde bi iki kere

6. 2 Aralık 2009
  7. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5-6 ay mı??? Off ya...

8. 3 Aralık 2009
  9. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    doktorumuzun söylediğine göre % 90 3. ayın sonunda bitermiş gaz sorunu. sadece % 9 unda 6. aya kadar sürer diyor. umarım sizinki 3. ayda son bulur.

10. 5 Aralık 2009
  11. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğluşum 5 aylık, yeni yeni geçiyor gaz sancısı ama bu kez diş sıkıntısı başladı tam bebikim de biz de rahatladı derken.Bence çok takmamaya çalış ne kadar sürecegini, ben takıp sordum da ne olldu. Yeter ki saglıklı olsunlar, tek derdimiz gaz olsun, Allah'a şükredelim...

12. 5 Aralık 2009
  13. gulshenidil

gulshenidil düş hekimi !!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aynen zamanı takma kafana....bende kolikli bebek annesi olarak milletin ağzının içine bakardım 3 derler 4 derler geçmediği sürece bu zaman artarak devam eder...:)) 6 da geçiyor endişe etme...biz % 9 a giren cinstendik ama geçiyor bu seferde diş başlıyor arkadaşların dediği gibi...velhasıl bize uyku yok...sağlıklı olsunlar hepsi inşallah

14. 5 Aralık 2009
  15. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Haklısınız zamanı takmamak lazım ama çocuğun karnını gördükçe üzülüyorum nasıl şiş öyle... Millet dalga geçiyor babası gibi göbekli diye:)

16. 5 Aralık 2009
  17. SiremimS

SiremimS İremim~Eslemim Pro Üye

Beğenildi:
    1.279
    Ödül Puanları:
    213
    bnm kızım 1.5 ve 2 ay sürdü sonra çok şkr geçtiii.gerçekten zorr ilaçlarda bi yere kadar..

18. 5 Aralık 2009
  19. nadya222

nadya222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda 2 ay sürdü çok şükür geçti şimdide kaka problemi var 12 gündür kaka yapamıyo oğlum :KK43: