Bu gözlük herşeyi buluyor !!!

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Japon bilimadamları, ev içerisinde kaybedilen hertürlü eşyayı anında bulmaya yarayan sihirli bir gözlük geliştirdi.

Japon bilimadamları uzaktan kumada ile idare edilen ve ev içerisinde kaybedilen hertürlü eşyayı anında bulmaya yarayan sihirli bir gözlük geliştirdi.

'Smart Goggle' adı verilen gözlük, üzerine yerleştirilen kamera ile kaybolan anahtar cep telefonu gibi saatlerce arayıp bir türlü nereye koyduğumuzu bilemediğimiz her türlü aleti hemen bulmamızı yardımcı oluyor. Gözlüğü takan kişinin baktığı herşeyi kaydeden kamera ayrıca aletlerin isimlerini tek tek anons ederek hafızasına kaydediyor. Hafızaya kaydedilmiş olan bu eşyaların koybolması halinde arayan kişinin bu cisimlerin ismini sadece kameraya yerleştirilmiş olan mikrofona fısıldaması yeterli oluyor.

Japon bilimadamları tarafından bulunan sihirli gözlüğün, yeni objeleri tanıyan ve tanımlayan dünyadaki en gelişmiş yazılım olduğu düşünülüyor.

Model ürün, tanıtım için piyasaya çıkarılmış olmasına rağmen çok büyük ve ağır olduğu için günlük kullanım için ne kadar kullanışlı olacağı ise merak konusu. :1shok:

2. 28 Nisan 2008
  3. çaçaron

çaçaron Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hmm güzelmiş hemen bir tane almalıyım :KK70: ...........

4. 29 Nisan 2008
  5. Ardayasbu

Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    yaa benim gibi herşeyini bi yerlerde unutan biri için yapılmış bu cihaz.ayrıca almak için daha küçük boyutlarda olanının piyasaya çıkmasını bekleymeye gerek yok. yoksa o da kaybolur.ağır da olsa olur ben bunu istiyorum.:)))

6. 29 Nisan 2008
  7. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    önce uzun süre takıp kaydetmemiz mi gerekiyor yani eşyaların yerini... sihir bunun neresinde anlamadım şakkıdı