Bu Gün Bebekler İçin Ne Pişirdik?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve estel tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : estel
  1. estel

estel Guest

selam arkadaşlar...

evet farkındayım ek gıda topiğimiz var ama hem çok altlarda kalıyor hemde artık ek gıda olmaktan çıktı öğüne geçti çocuklarımızın besinleri..

ben hergün düşünüp yeni yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorum ( her ne kadar minik adamım yemesede) ama pişirdiklerimiz hakkında eskisi kadar paylaşımda bulunmuyoruz..

üşenmeyelim hergün neler pişirdik bugünkü mönü ne yazalım..

hatta isteyen kendi için oluşturduğu mönüleride yazsın fikir edinelim çünkü yemeği pişirmekten daha zor ne yapsam diye düşünmesi..

bool bool paylaşım yapalım burdan..

a.s.a.s.

2. 15 Ekim 2009
  3. estel

estel Guest

ilki benden gelsin ben bugün öğlen kıymalı patates yemeği yediricem inşallah..

akşamda ya su böreği (dr. su böreğinin çok sağlıklı besin değerinin çok yüksek olduğunu söylemişti) yanına ayran yada sebze çorbası...

kendimiz için daha düşünmedim ama dışarı çıkabiliriz bu akşam sanırım dışarda hallederiz...

4. 15 Ekim 2009
  5. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    benim daha bebegim dogmadi ama dün eltimin oglu icin güzel bi yemek yaptik
    1 patates 1 minik sogan 1 havuc azcik brokoli bir parca tavuk eti beraber kaynadiktan sonra icine cok az tereyagi ekleyip sonrada birkac yaprak ispanak attik baglayici olsun diye de bebek icin özel olan irmiklerden ekledik 1 kasik, robottan gecirdik sahane lezzetli oldu benim bile canim cekti
    bu tarifi gecengün ahmet maranki vermisti denedik gercekten icindeki malzemeleri degistirip hergün degisik yemekler yapilabilir

6. 15 Ekim 2009
  7. estel

estel Guest

azıcık alsaydın hamilesin ya canın çekmesin :))

bende bunu yapıyodun içinede ya irmik ya bulgur koyuyorum..bulgur yedirince nedense çok mutlu oluyorum çok sağlıklı bişey yapmışım gibi geliyor:) zaten kendiside çok seviyor..

8. 15 Ekim 2009
  9. yasmin.28

yasmin.28 Onun için yaşıyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ben de dün akşam sulu köfte yaptım.Oğlum köfteyi seviyo.Mantar sote ve ıspanak da var.Yanına da makarna yapayım akşam.Kocişin mesaisi akşam başlıyo.Evde Anıl ve ben varım.O yüzden çok ahım şahım bişi düşünmüyorum.Eğer Anılı erken yatırırsam prenses tatlısı yapacam.cokacimcoook

10. 15 Ekim 2009
  11. yasmin.28

yasmin.28 Onun için yaşıyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ya özel irmik mi?Diğeriyle farkı ne?

12. 15 Ekim 2009
  13. estel

estel Guest

bende dün fırında makarna aypmıştım çook severim fırında makarnayı hele kremalı olursa ama krema koyamıyorum malum kilo durumları..

oğlumda nasıl açtı ağzını makarnaya..ağzını nadir açtığı zamanlardan biri:)

amwayın makarnasını kulanan var mı çok kaliteli durum buğrayından yapılıyomuş benim tontiş sevdi ondan mı alsamki..

14. 15 Ekim 2009
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    ben almadim karnim cok toktukaydirigubbakcemile3 ama oglumuz afiyetle yedi demekki güzeldi:lepi:
    süper fikir icine ince bulgurda eklenebilir bir kasik...bende kizim büyüyünce insallah ek gidalarini evde kendim pisiricem kavanoz mamasi igrenc gelio bana almak istemiyorum:eek:lmaz:

tam farkini bilmiyorum ama besin degerleri farkli bi irmik bu bebek gida reyonunda satiliyo...hatta üstünde de bebek resmi var

16. 15 Ekim 2009
  17. estel

estel Guest

evet canım bulgurda çok yüksek b vitamini var hatta bize okulda depresyon riski taşıyanların bol bol bulgur yemesi gerektiği öğretilmişti..

benimde en favori yemeğimdir bugur..

18. 15 Ekim 2009
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    benim şu anda ocakta bir parça but pişiyo ,suyuyla çorba yapıcamda butu da ayrı yediririm heralde ,
    akşama bi fikrim yok ,akşamları pek bişey yemiyo bu kız yaa ..o yüzden bende normal yemek yapıyorum,yerse şansıma ..