Bu hafta mı anne olmalıyım? Fikriniz nedir?

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve cy2006 tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : cy2006
  1. cy2006

cy2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Degerli arkadaslar, :içelim:

Kırk haftayı tamamladım ve 30 Kasımda bekledigim bebegim bugun itibari ile Aralık bebegi oldu.. mirmirmirmir

Doktorum, son iki kontrolumde bebisimin NSTde kalp ritmini inceleyip, "galiba oglun uyuyor diyerek" NSTyi tekrarlattı. İkinci NST'ye baktıgında ise herseyin yolunda oldugunu soyledi.. :uhm:

Bugunku kontrolde, oglusumun kilosu 4000 gr, boyu 51 cm. (eger olcumler dogru ise..). :nazar:

Persembe gunu tekrar kontrole gidecegim.Bu arada bebek hareketlerini ozenle takip etmem ve dinlenmem gerekiyormus. Doktorum ustune basa basa vurguladı.. CADIARZU

Simdi benim aklıma takılan su: :uhm:
    Doktorum bayramda sehir dısında olacagından Persembe gunu muhtemelen bana suni sancı ile dogum onerecek ve eger basarılı olmazsak da sezeryan teklif edecek.. :kahve:

Oysa ben normal dogum yapmak istiyorum.. :CüvCüv:

Eger ona hayır dersem ve dogumum kendiliginden baslar ve bayramda gerceklesirse (ki buyuk olasılıkla oyle olacak, bayramdan sonrayı da beklerse oglum sanırım bıyıklarıyla dogar (!) kafamçokkarıştı ), hic tanımadıgım nobetci herhangi bir doktor dogumuma girecek ve bu durumda da normal dogum yapacagımın garantisi yok ustelik..

Ne yapmalıyım bilemiyorum..

Siz olsanız ne yapardınız? :uhm:

2. 1 Aralık 2008
  3. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    bence nöbetçi doktorun kim olduğunu öğren ve cok da dert etmeyip normal doğumla doğurmayı bekle derim ben...
    benim de cumaya kadar 40. haftam doluyor.
    eğer gelmezse benim kızım,ben de tatile kalıcam ve aynı durum benim için de gecerli olucak..
    ben doktor meselesini takmıyorum bu yüzden..
    sezeryan olucağıma,hastaneye ve diğer doktorlarına da güvenmenin iyi olacağını düşünüp öle yapıyorum şakkıdı

4. 1 Aralık 2008
  5. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.494
    Ödül Puanları:
    188
    ölçümlere göre bebeğin kilosu da boyu da gayet iyi görünüyor. 40 haftayı da tamamlamışsın. bebeğin kendiliğinden doğması en güzeli tabiki ama içerde fazla durması bana çok da doğru gelmiyor.. daha doğrusu ben dayanamam öyle bir duruma.. her an bebeğin hareketlerini takip etmek bünyede stres yaratır. bir saat hareket etmese "noldu, neden hareket etmiyor, amniyon sıvısı mı bitti, yeri mi kalmadı vıdı vıdı vıdı, kendimi harab ederim.

40 haftan tamamlandığına göre suni sancı olayı bana mantıklı geliyor. benim eltimin yanlış hatırlamıyorsam suyu gelmişti, doğum başlamıştı ama hiç sancısı olmadığı için suni sancıyla 2 saatte doğum yaptı.. suni sancı o kadar da kötü bişey değilmiş gibi geliyor bana.

6. 1 Aralık 2008
  7. cy2006

cy2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Tesekkurler ilgin icin.. Haklısın, sezeryan benim icin de biraz endise verici, normal dogumu beklemek daha makul belki de.. Bununla beraber nobetci dr hergun farklı.. Ve bebisle ilgili olumsuz bir durum olması halinde, "hadi sezeryana" diyebilir :tomato: Offf offffffffffffffffffffffffffff laelaelaelaelae

İkimiz icinde hakkımızda hayırlısı olur insallah. Bebislerimizi sağ-salim kucaklarımıza alırız.. Sen kararını vermissin,ne guzel.. :nazar:

Dilerim ben de sizlerin yardımı ile bir karar veririmmm a.s.

Sevgiyle..

8. 1 Aralık 2008
  9. cy2006

cy2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hımmm,
    Guzel bir haber! a.s
    Yani hic sancı yokken bile suni sancı ile 2 saatte dogum yapılabiliyor demek.. Genellikle olumsuz tecrubeleri okumustum suni sancı ile ilgili.. fisfisfis
    Suni sancıya ragmen dogum yapamayıp sezeryane girenler vs..

Stres konusunda sana katılıyorum.. a.s
    Son bir kac gecedir, uykum surekli dogum ruyaları ile bolunuyor.. Ve gun icerisinde bir yandan dogum oncesi hazırlıklarımı tamamlamaya calısıyor, bir yandan da "Allah Allah, en son ne zaman hareket etmistin sen oglum" deyip bazen dakikalarca stres yasıyorum..

Dur bakalım ne olacak.. :uhm:

Katkın için tesekkür ederim a.s.

10. 1 Aralık 2008
  11. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım biraz daha beklerse askere karnından göndercen sanırım...şaka bi yana valla 4 kilo bence azımsanmayacak kadar iri bi bebek valla bende sunisancıdan çok korkuom ablam çok zorlanmıstı.herkesin bünyesi farklıdır ama ne bileyim suni sancı zorla çıkartmak için uğraşmak bebeği.bide saatlerce sancı çekip sezeryan olmakta var ben olsaydım bayramı beklemezdim hazır drumda burdayken ve gününde fazlasıyla tamam bi şekilde doğurtmasını isterdim hakkınızda hayırlısı olsun..

12. 1 Aralık 2008
  13. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde cuma günü 40 haftam doluyor ama ben perşembeye kadar gelmezse sezeryan olacağım. çünkü doktorum çatı muanesinde kesin normal doğuma uygunsun demedi yani suni sancı ile o riske girmiyeceğim. ayrıca 40 haftadan sonra arkadaşında dediği gibi sitresten başka bişey olmucak ve bayram olması kötü bi şans bizler için bide anne karnında kakalarını yapma olasığı var bence 40 haftan dolduysa suni sancı ile doğurabilirsin. en azından doktorun başında olur için rahat olur

14. 1 Aralık 2008
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ben de senin yerinde oldum ve suni sancıyı bekledim olmadı ve sezeryanla oldum
    ki korktuğum gibi olmadı sezeryan insanın psikolojisi bozulur ya hareketlerini beklemekle
    bana doktor bir kere söledi de stresten sürekli oynayan çocuk oynamaz oldu eve geldiğimde
    ben beklememen taraftarıyım ama yine de sen bilirsin

16. 1 Aralık 2008
  17. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bhk ile aynı durumdayız. ben inşallah cumaya kadar doğurmazsam bekliyeceğim. doktorum c.tesi izne ayrılıyor ama onun yoklugunda başka bir doktor daha ayarladı yedek olarak.. bayramda olursa o doktor refakat edicek ama benim doktorum da periyodik olarak su kontrolünün yapılmasını tembihledi.. inşallah normal olanı bekliyeceğim ben de.. ama nasipte ne varsa o olacak sonuçta. hakkımızda hangisi hayırlı ise o olsun. ben sonuna kadar normal doğurmayı beklemeyi düşünüyorum..

18. 1 Aralık 2008
  19. ademel

ademel mutluluğun doruk larında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım suni sancı beni çok korkutuyor niye bilmem hep kötü örnek gördüğümden belki de
    dr un da tam net bişey dememiş daha öneride bulunmamış
    belki seni güvendiği birine emanet eder
    normali beklemeni ister
    burda öyle yapıyorlar en azından

bebeğin gününü de doldurmuş
    içerde çok beklemesi her zaman iyi olmaz kilosu oldukça iyi normalde zorlana da bilirsin
    hayırlısı olsun hakkında ama suni sancıyı çekip bir de sezeryan omaktan diek sezeryan ol
    eğerki dr un sezeryana alalım derse
    bayramda da bebeğin yanında olur
    stres olmazsın