Bu hareketler belinizi inceltecek bayanlar

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve bebişim52 tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

6 Haziran 2010
    Konu Sahibi : bebişim52
  1. bebixsxim52

bebixsxim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Belinizi İnceltin!
    Bel bölgesi yağın en çok biriktiği kısımdır. Bel bölgesinin kalınlaşması, pek çok hastalığa davetiye çıkarır.

Belinizi İnceltin!
    Vücut tiplerinin elma ve armut diye isimlendirildiğini biliyorsunuz. Elma tipiyseniz, yağlar karın bölgesinde birikir. Armut tipiyseniz, üst bacak ve basen bölgesinde ağırlıklı toplanır.

Elma tiplerinin en büyük riski kalp ve damar hastalıklarıdır. Bu yüzden, mutlaka bel bölgenizi çalıştırarak incelmesini sağlamalısınız. İşte egzersizler:

Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Bir bacağınızı geriye yukarı doğru kaldırın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

Dik şekilde ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Belinizi sağa ve sola doğru, kollarınızı da aşağı yukarı hareket ettirin.

Bacaklarınızı dizlerinizden kırın. Kollarınızı yana doğru açın. Belleriniz ve bacaklarınız sabit olacak şekilde, gövdenizi sağa ve sola doğru çevirin.

Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Ayaklar yerde dururken, kalça ve belinizi havaya kaldırın.

Yere yatın. Sol ayağınız yere bassın. Sağ bacağınızı 90 derece kaldırın. Kalçanızı ve belinizi yerden kaldırın. Sadece sol bacağınız üzerinde durun. Aynı pozisyonu diğer bacakla da uygulayın.

Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Sırtınızdan hafifçe kalkarak, sağa ve sola doğru hareket edin.

Bacaklarınızı omuz hizasından biraz fazla açarak ayakta durun. Bacaklarınızı dizden kırarak eğilin ve kalkın.

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi bacağınızın üst kısmına koyun. Dizlerinizi kırıp aşağı doğru eğilin. Kalçanızı dışarı çıkarın.

Ayakta durun. Sol elinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun alt kısmı sabit dururken, üst kısmınızı belden sağa ve sola doğru hareket ettirin.
    :KK46::KK46:
  2. 6 Haziran 2010
  3. gurbik

gurbik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sıkılmasam yapardım :)
    tesekkürler :)yerimseniben
  4. 6 Haziran 2010
  5. bebixsxim52

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm valla iş zayıflamak olunca hevesleniyosun şöyle sesi bol olan bir şarkı dinlersen insan hemen hareketleniyor
  6. 6 Haziran 2010
  7. modemo

modemo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ayy böölede anlaşılmıyorki tatlım keşke foto filan koysaydın hareketlerin..
    mersi tatlım zahmet edip o kadar yazmışsın eline sağlık..
  8. 6 Haziran 2010
  9. bebixsxim52

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben kendim yazmadım cnm kopyala yapıştır yaptım kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
    birdeben bu hareketleri çok yapıyorum gerçekten faydası olduğuna inandığım için paylaşmak istedim eğer fotğraflarını bulabilirsem eklerim ama yazı olarakta gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.
    sağlıklı günler cnm. kaydirigubbakcemile2
  10. 13 Haziran 2010
  11. papatyam58

papatyam58 ŞipidikYüzenGurbaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bnları hergn mü yapmlyz birde ne kadr süre her harketi kaç kez tekrrlamalı
  12. 21 Haziran 2010
  13. PastelBoya

PastelBoya Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bazı hareketleri cogumuz yanlıs biliyoruz en basiti mekik hareketi bile duyduguma geri seri bir sekilde yapılmazmıs dogru nefes teknikleri ile yavas bir sekilde yapılmalıymıs .
  14. 5 Temmuz 2010
  15. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenileri:
    573
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    ben 5 dk 50 mekik çekiyorum .. ayna karşısına geçin göbeğinize bakarak zıplayın bakalım yağlarınız ne kadar... kasların üzerinde bulunn yağlar nasıl belli oluyor... günde 5 dk.
  16. 5 Temmuz 2010
  17. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenileri:
    573
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    ben şu adreste yapılan mekik hareketlerini yapıyorum 4 yer hareketi 12 defa yapılıyor.. bir de ayakta .. kalça sıkma hareketi... 5*12 = 60 haretketle kaslarını kuvvetlendirin...
    bende basen yok.. mütiş karın var.. göbek maşallah oturunca fırlıyor... kursak felaket.... :D düşük bel panrolonlar yüzünden:KK43:(
    karın kaslarını dinlendirmek için kalkıca zıplayacaksınız... acı duymazsınız...http://video.ivillage.mynet.com/video/601037
  18. 7 Haziran 2011
  19. bebixsxim52

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende mekik çekiyorum 40 tane 5 er 5 er tam 8 harekette 40 ı tamamlıyorum...
    ayrıyetende toplamda yarım saati bulan hareketler yapıyorum dans ediyorummm..
    mekik çekmeye başladıktan sonra karnım filan yumuşacık oldu