Bu iş yerinde kafayı yiyeceğim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mlkhkn tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mlkhkn
  1. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim tırlattım tırlatıcam...Yaklaşık 1,5 yıldır evimin çok yakınında bir şirkette çalışıyorum..Bugüne kadar burada bir çok sıkıntı yaşadım..ama sabretmek zorundaydım.Hem evime yakındı hemde borçlarım vardı taksite girmiştim.Düşününki nişan günümde bile çalıştım burda 1de nişanım olacaktı ben 12,30 da ancak çıkabilmiştim.Patronumu anlatabilecek bir kelime bulamıyorum.Bazen bir melek bazen tam bir şeytan..Burada olduğum süreç içerisinde burdan kaç eleman geldi geçti sayısını ben unuttum.Herkes gitti sorunlar bana kaldı.2 defa istifa ettim dilekçemi kabul etmedi yerime eleman bulmadı.son 6 aydan beride şirkette küçülme başladı.iyice küçüldük.20lerden 5 kişiye düştük.3 ay öncede buraya bir muhasebeci başladı aynı odadayız malesef..Ne yakki hiç anlaşamadım her gün tartışıyordu benimle..Bende işini yapıyor diye sessiz kalıyordum.Birde patronun gözdesiydi kredi kartını kullandırttı patrona borçlar vardı ödenecek.son 6 aydır maaşımı 2 taksitte alıyorum aile geçim indirimini hiç almadım.burada maddi yaşadığım sıkıntı bir yana manevi olarrak çöktüm artık ya.her gün kavga.bu muh.arkadaşla şimdi ters düştüler.görseniz hergün kavga ediyolar.bizde burda 5 kişiyiz yani ister istemez huzursuzlanıyorum.geriliyorum.insanlar sürekli ah edip duruyor.Bir adım ilerlemiyoruz sürekli geriliyoruz.her şey o kdadar berbat ki.Çantamı alıp çıkıcam ama paramı ödemeyecek.İçerideki 2 aylık maaşım var.Ssk aile geçim indirimim var tazminatım var.Bunların arasında kafayı yiycem.İş bakıyorum o da yok.Korkunç bir ortam.hangi sıkıntıyı anlatsam size az gelir.iinanın anlatsam bu kadar mı dersiniz inanın öyle bilmiyorum böyle başka yer var mıdır ama gidenlerin arkasından hakaretler iftiralar dedikodu,parasını vermez,göndermek istediğini psikolojik baskı yapar.Zaten battı ben buna dava açsam neyini alıcam ki.En çokta bana güveniyomuş herkesin işi üstümde.Kapansada kurtulsak kızlar vallahi kafayı yiycem çok mutsuzum burada.her gün acaba bugün ne olacak diye geliyorum ya.izin sorun yemek sorun maaş sorun birde huzursuzluk.artık çekilecek yanı kalmadı..Hele bu kıza da artık tahammülüm kalmadı ya.

2. 2 Şubat 2009
  3. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım artık işin maddi boyutundan öte duygusal boyutu var...
    siz çok bunalmış ve psikolojiniz gerilmiş. size tavsiyem ordan çıkın.
    çalışmanın bir anlamı yok.
    muhakkak size uygun bir işyeri vardır.

4. 2 Şubat 2009
  5. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canım ben de çıkmak istiyorum burada artık kalmak istemiyorum zaten bu ortamda bende verimli olamam.Ama nasıl çıkıcam ya bu adam bırakmıyor önceki denemelrimden ve gidenlerden biliyorum paralarını vermiyor.Benim şu an paraya ihtiyacım var.İyilikle olmuyor kötülükle olmuyor maaşımı istiyorum para yok kzım biraz daha sabert kızım.Ama en ufak işle ilgili bir sorun olsun kıyamet kopuyor.Demiyorki bu elemanlarımda kötü günümde beni idare ediyor bende anlyışlı olayım o da yok.

6. 2 Şubat 2009
  7. DENXIXZDXIXR

DENXIXZDXIXR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence önce paranı kurtarmaya bak.
    piyasada malum ama yinede
    çaktırmadan iş aramaya devam et
    ve iş bulursan ordan hızla uzaklaş.....

kendini bukadar üzmeye gerenk yok derim ben....

8. 2 Şubat 2009
  9. kirmizibalik

kirmizibalik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seni o kadar iyi anlıyorum ki. bundan önceki iş yerimde en az senin sorunların kadar sorun yaşadım.hala daha nefret ediyorum ordan.sabahları işe gitmek işkence gibi geliyordu.onlara ettiğim bedduayı kimse kimseye etmemiştir herhalde.ama sen içini ferah tut elinden geldiğince iyi yap işini çünkü zamanı gelince hakettiği şey seni kendiliğinden buluyor.hiç olmayacak bir zamanda aklıma bile gelmeyen bir yerden iş teklifi aldım.şu an allaha şükür çok mutluyum rahatım maaşım hepsi çok iyi.sabret yeter ki hepsi geçecek bir gün.hakkettiğin rahatı bulacağından eminim ben.en önemlisi çok yıpratmamaya çalış kendini çünkü senden gidenler ne yazık ki geri gelmiyor.

10. 2 Şubat 2009
  11. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    insanın çalıştığı ortamda huzurlu olması gerçekten çok önemli.
    yoksa insanın psikolojisi altüst oluyor.
    çünkü evlerimizden çok işyerlerimizde zaman geçiriyoruz.
    haklısınız.
    çalışma ortamınız anlattıklarınıza bakılırsa oldukça yorucu,yıpratıcı.
    acilen bir ödeme yapmanız gerektiğini falan söyleseniz?
    emeğinizin karşılığını almadan çıkmayın derim.
    hangi konumda,hangi görevde,ne kadar maaşla çalıştığınızı bilmiyorum
    ama istanbul şartlarında illa ki iş bulunur gibi geliyor.
    hakkınızda hayırlısı olsun..

12. 2 Şubat 2009
  13. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.132
    Ödül Puanları:
    488

Benden buna benzer bi iş yerindeydim.
    Kardeşiyle ortakdı kardeşi kactı.
    2 Maaşım vardı. Çıktım ona ragmen dayanılır gibi değildikaydirigubbakcemile
    Kaç kez gittim alamadım paramı en sonunda
    Liseden olan erkek arkadaşımı deveye soktum.
    Cep telefonunu verdim eski patronumun. Tamam ararım dedi.
    aramış bu ben iremin babasıyım. Kızımın neden maaşını vermiyosunuz kac kez gidip gelmiş böylemi patronsun sen falan diye söylemiş. Abi gönder hemen ödüyeyim demiş:nazar:

Gittim aldım paramı:nazar: Yok öle yemek. Mesala böyle bir şey yapamazmısınızzzşakkıdı

14. 2 Şubat 2009
  15. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Bende yaparım insanın başına belaya sokar bu adam.kızlaer geçen gün sürücünün tekini tekme tokat döverek attı buradan ya.neden bizim muhasebeci bayanın yüzünden.Duyduklarını yalan yanlış tyetiştiriyordu huzur kalmadı.kendide gördü ne olduğunu şimdi onunda arası bozuldu ben burdan nsl kurtulcam diyor.kredi kartlanı kullandırrtı kulannadırttı şimdi paralarını alamıyor.

16. 2 Şubat 2009
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.132
    Ödül Puanları:
    488
    Ne bicim bi insanmış ya.
    böyle iş yerinin taaaa neyse işte.
    allah yardımcın olsun.

Herşeyi boşladımda eşiniz nasıl bu duruma müsade ediyor.

18. 2 Şubat 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sen yine bir yandan is bakmaya devam et canim....insallah bulursun :teselli:

Is yerinde huzurun olmadiktan sonra paranin hic önemi yok....Ben her allahin günü offf poff biktim usandim diyeceksem, karnim agriyarak ise gideceksem ordan gelen parayi ne yapayim....yarin öbür gün saglik sorunlarim baslarsa doktorlara veririm, olacagi bu...:nazar:

Biran evvel cikmaya bak, 2 aylik maasinida verirse verir vermezse basinin gözünün sadakasi olsun...:kahve: