Bu ismin manasini anliyamadim! Yardim edermisiniz???

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve Tuba_1984 tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Tuba_1984
  1. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Selam kizlar!

Ben 12 haftalik hamileyim! 3 yasindada bi oglum var! Ilk hamileligimde oglum olcak diye hissettim ve oldu! Bundada kizim olcakmis gibi geliyo tabiki rabbim bilir ama yine hem istek hemde his!

Benim merak ettigim! Ben RANA ismini cok begeniyorum uzun zamandir! Kitaplarda falan arastirdim anlamida fena degildi! Anlami: iyi, güzel, yumuşak, hoş.

Ama son zamanlar birazda internetten arastirmaya basladim ve su yaziyi gördüm!

Anlamı
    1. Güzel, hoş latif, parlak. Çok iyi, çok ala. 2. Arapça'da "er'an" kelimesinin mücnnesi olup "ahmak, sünepe kadın" demektir. Erkek adı olarak da kullanılır.

Bu cümledeki mücnnesinin ne anlamina geldigini anlamadim! Benim tahminim eger rana ismine er`an kelimesini eklersek anlami ahmak, sünepe kadin anlamina geldigi!
    Ama ben yinede sizinde fikrinizi almak istedim!
    Benim icin isminin güzel olmasi kadar anlamida güzel olmali!

Bide bi ricam daha var! Güzel ve nadir olan anlamli kiz isimleri yazarsaniz sevinirim!
    Erkek olursa ne koyacagimizi bildigimiz icin kiz ismini daha cok merak ediyorum!
    Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkür ederim!

:CüvCüv:

:KK46:

:ecrin_bebek:

2. 25 Haziran 2009
  3. askbuya

askbuya oğlum benim sçs Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    erekk olursa ne koycaksn canm..vall rana ismi hoş gelio ama anlamını kesn blmk lasım..benmde oğlm olcak bzde çok kararsızz.dini anlam taşıması grekli diorlar ben doruk istiorumm kafam karşk..oğlnn ismi ney buda erkk olursa ne koyrsn.

4. 25 Haziran 2009
  5. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    CAnim benim oglumun ismi TAHA

Eger bir oglum daha olursa KAYRA, YUSUF, BEHLÜL, HARUN, KERIM, listem biraz kabarik canim!
    Bukadar oglum olmicegine göre bi tane sececek artik! Ama en cok yusuf ve harun ismi hosuma gidiyor ikiside peygamber isimleri!

6. 25 Haziran 2009
  7. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canim doruk isminin Anlamı buymus!

Tepe, ağaç tepesindeki körpe filiz.

Köken : Türkçe

Bence cocuklarimiza anlami güzel olan isimler koyalim! Ölünce güzel isimle cagirilalim demi ama!
    Hayirlisi! Nasil gidiyor hamilelik?????

8. 25 Haziran 2009
  9. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ay bende kızım olursa rana ve reyhan isimlerini düşünüyordum. üzüldüm bak şimdi. anlamını hoş ve latif olarak biliyordum ben de...
    erkek olursa da doruk ve kıvanç düşündüğüm isimlerdir.

10. 25 Haziran 2009
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    rana ismini sevmiyorum
    ama anlamını bilmiyorum yani bi bilene danışmak lazım
    beniimde oğlum olucak inşallah ömer koyucaz ismini ikinci bir isim daha istiyoruz onu babasına yada dedesine bıraktık

12. 25 Haziran 2009
  13. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hayirli canim! Rabbim eline kavusmasini nasip etsin! Neden sevmiyorsun o ismi! Bi sahsi sevmedigindenmi ismide semiyorsun???
    Bence Ömer Faruk güzel olur sadece fikir! Tabiki öncelik baba dede ve sende!!!!!
    HAYIRLISIYLA ELINE ALIRSIN BEBEGINI INSALLAH

14. 25 Haziran 2009
  15. Tuba_1984

Tuba_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Denizkizil

Bende nezamandir begeniyorum bu ismi ama iste anlamini tam olarak bi bilsem! Dedigim gibi o eràn kelimesini ekleyincemi o anlama geliyor yoksa o ismin anlami omu????
    Bi bilene sormak lazim! Arapca bilen varmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii???????????
    :-)

16. 25 Haziran 2009
  17. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende hamişim.3,5 aylk.oğlum olacakmış.adı ege olacak.eşimin benim ve bebeğimizin isimlerinin başharfleri :) hem de egeliyiz :) kızım olsaydı adını nida su koyacaktım.rüyama girmişti.rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

18. 25 Haziran 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım rana ismi çok hoş bence.bende kız bebek bekliyorum efdal koyucaktım adını ama bizim milletimiz okurken katleder ismi diye vazgeçtim.(benim ismimi telaffuz ederken katlediyorlarda) şimdi ise berra düşünüyorum ancak berra çok anlamı çok güzel ama çok ağır olduğu için peygamberimiz kızına koymamış bende yanına başka bir isim daha eklemeyi düşünüyorum