Bu JEL Anne adaylarini sevindirecek

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve HaticeElif tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  23 Ekim 2010
  Konu Sahibi : HaticeElif
 1. HaticeElif

  HaticeElif Yeni Üye Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2010
  Mesajlar:
  88
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kizlar ilginizi cekebilir diye düsündüm bence süper bir sey....

  Alintidir....


  isviçre'de geliştirilen bir jel, kadınların korkulu rüyası olan doğum sancısını tarihe gömdü. Dianatal adlı mucize jelin mucidi Happy Child Birth Holding'in sahibi Prof. Dr. Andreas Schaub, Türkiye'de bu yöntemle dünyaya gelen ilk bebeği evinde ziyaret etti.

  Türkiye'de Dianatal Jel'i kullanarak doğum yapan ilk kadın olma özelliğini taşıyan nnne Tülay Aslan, sonuçtan son derece memnun. İsviçre'deki Happy Child Birth Holding'in sahibi Prof. Dr. Andreas Schaub ile Türkiye Distribütörü Taymed Pharmexx şirketinin yöneticileri dün akşam, bir hafta önce doğum yapan Melih Cevdet-Tülay Aslan çiftinin evine giderek sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

  İstinye Koru Mahallesi Bostan Koru Sokak No: 62'de oturan aile, beklemedikleri bu ziyaret karşısında şaşkına döndü. Doğum öncesi bu jeli tercih eden ilk Türk ailesi olması nedeniyle ziyarete geldiklerini ifade eden Schaub ve Türk şirketi yöneticileri, bir haftalık Arda Emin Aslan bebeğe İsviçre altını takarak tebrik ettiler.

  Uluslararası ünlü Kadın Doğum Uzmanı ve aynı zamanda Happy Child Birth Holding'in sahibi olan Prof. Dr. Andreas Schaub, "Bu ürünle Avrupa'da 20 bin tane doğum gerçekleşti. Bu jel, normal doğumu kolaylaştırmak için geliştirildi. Bebek ile anne yani doğum kanalı arasındaki sürtünmeleri azaltıyor. Bu teknik zamanında Soranus Of Ephesus tarafından Anadolu'da ve Ege'de yıllar önce bulunmuş. Ve bu tekniğin İsviçre teknolojisi ile bu topraklara gelmesinden son derece mutluyum. Bugün de bu teknikle dünyaya

  gelen

  Türkiye'deki bebeği ziyarete geldik" dedi.

  Kolay bir doğum olduğunu ifade eden anne Tülay Aslan, "Gerçekten doğum çok kolay gerçekleşti. Bir önceki doğumda zorlanmıştım ama bu doğum jel sayesinde çok kolay gerçekleşti. Herkese tavsiye ederim" diye konuştu.

  Baba Melih Cevdet Aslan ise, "Aslında bir tesadüf eseri oldu. Biz başka bir hastaneye gittik. Doktorumuz bu jeli tavsiye etti ve çok kolay bir doğum gerçekleşti" şeklinde konuştu.

  Firmanın Türkiye Distribütörü Taymed Pharmexx firmasının ürün yöneticisi Murat İşel ise, "Bu teknikle dünyaya gelen her bininci çocuğa bir çeyrek altın, 5 bininci doğuma yarım, 10 bininci doğuma tam altın, 1 milyoncu doğuma da Rolex saat vereceğiz. Normal doğumu tercih eden annelerdeki yırtık oranını azaltan bir jel. Anne ile bebek arasındaki sürtünmeleri azalttığı için normal doğumu hem daha çok hızlandırıyor, hem de daha çok kolaylaştırıyor. Türkiye'de her noktaya ulaştırmak istiyoruz ama satışı

  genelde eczanelerde olacak" ifadelerini kullandı.

  Ziyaretten oldukça memnun olan aile bireyleri tüm anne adaylarına bu jeli tavsiye ettiklerini belirttikten sonra konuklarını uğurladı.