Bu kadar da olmaz ki

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 20 Nisan 2007 başlatılmıştır.

20 Nisan 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    CANIM KARDEŞİMDİN

İnsan severde bu kadar mı severdi be kardeşim
    Duygusal değildi,çabuk değişirdi.kol kanat gersem,uçup gidecek sanırdım.
    Ben önemsedikçe,sarıp sarmaladıkça,sıkılıp,gerilip bildiğini sanığı,hep yanlışı oldu.
    Kararları yanlış,seçtikleri yanlıştı...
    Düzeleceğine ben onun yerine üzülürdüm.Yükler omuzum da,yoluma devam ederdim.Çabuk yoruluşum,kırılışım ondandır.Yol uzun,yük ağırdı.Ayaklarımın üzerinde nasıl durmam gerektiği öğretilmemişti,yarım kalan çocukluğumda.Bir de kardeşim vardı artık,canım kadar sevdiğim...

Benden sadece dört yaş küçük kendi buyruğunda her an yanlış yapmaya hazır...Yaptı da...
    Üç evlilik.İlkinden bir,ikinciden bir,son eşinden iki çocuk...etti dört.Hâla üçüncüyle evli.Allah tan son kez.Ona uygun az maço....
    Yıllar geçerken,o rahat,,şen,şakrak deli olurdum.Nasıl bu kadar vurdum duymazdı...ama kardeşimdi işte. Hep yanında olduğum,yanında olacağım...boş ver,bu kadar üzülme dediklerinde onlara omuz silkelediğim...kırılmayı ertelediğim
    Ta ki oğlumun düğününde eşiyle orayı terk ettiklerine kadar...ilk defa ona en ihtiyacım olduğu zaman ilk defa...

Oğlumu evlendiriyorum...O kadar mutluyum ki ,Allah herkese nasip etsin..Önce kına gecesi iki günün ardından düğün.En mutlu günüm... EN ya başıma geleceklerden habersiz,gelenleri karşılıyorum..Eğlence henüz başlamıştı ki,kardeşime bir şey danışmak için arıyorum.
    Kem küm yapıyorlar.Nerede,lâzım dediysem de yok..Eşi ile tartışıp,çocukları da alıp gitmişler
    Önce kamera şakası sandım.düğün kamerası var,ya ortadalar da dolanıyor...
    Sordum,hastalanan mı var..yoo...istemeden kalp mi kırdık...yoo..ya ne olabilir ki..Ottan bir sebep söylüyorlardı ki,susun dedim,susun önemli değil ...Onun önemsemediği düğünümü,onun ottan mazeretini dinleyemedim...Ölüyorum sandım,zor geldim kendime.Çekip gitmişler ailece herhangi biri gibi...
    Nedeni ne olursa olsun,ne gidişin,ne özür ün önemi yoktu artık.Özürde dilemedi zaten...
    Artık onu arada,canım istediği zaman görüyorum.

23 Nisanda onunda oğlu evleniyor.Tabi ki gitmeyeceğim...O da,o gece bensizliği tatmalı
    Hiç üzgün değilim.Kararlı olmamdan dolayı mutluyum...Gidersem kendimi küçümseyip,hasta olacağımdan eminim...
    En mutlu günümde,benim mutluluğumu elimden almıştı...Şimdi sıra onda,gözleri ile beni arayacak göremeyecek.Ona kucak açtığım günleri hatırlayıp,unutmayacak.Aynı hatayı başkalarına yapmamayı öğrenecek....UMARIM....
    Allah oğlunu mutlu etsin,mutluluğu daim olsun İnşallah..

SEVGİ
    Sevgi yaptıklarına verdiğin emektir
    Sevgi,sadece sevgiliye sunulan değil
    iyi günde kötü günde,koklaşıp ağlaştığımız
    esirgersen sevgini Gün gelir ararsın sen beni

Yeşilimin duyguları:çiçek:

2. 20 Nisan 2007
  3. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yesilim kosende okumustum beni o kadar etkilediki birdaha okuyunca gozlerim doldu sen o guzel yureginle herseyin en guzeline layiksin ama karsimizdaki insan kanimiz canimizda olsa bizim icimizde yeseren duygulari tasiyamayabiliyor o yuzden sen sen oldugun icin mutlu kal kaybedenler kaybettiklerinle kalsin, hersey gonlunce olsun canim, sevgilerimle

4. 20 Nisan 2007
  5. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ayşecik teşekkür ederim temennilerine.gelirse en yakınından,zor oluyor toparlanmak ama yapacak bir şey yok sevgilerimle.

6. 20 Nisan 2007
  7. pasagulsah

pasagulsah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yeşilim çok haklısın hem de çok. dayımda annemle aralarında iki yaş var birlikte büyümüşler. büyüyene kadar annemin yanından ayrılmamış. ama sonra o kardeşliğe her ne olduysa dayım uzaklaştıda uzaklaştı annemden. ve aynen benim düğünümde gelmedi dayım. karısıyla çocuklarını yolladı kendi gelmedi. annemde çok yaralandı aynı sen gibi. insanın canından kanından yapılanlar daha çok koyuyor insana... neyse allah herkesi mutlu etsin. canları sağolsun. ama aynı senin gibi düşünüyorum. bizde o çocuklarını evlendirirken gitmeyelim ki anlasın. eminim anlarlar eminim!!! belki ben hata etmişim meğer demezler ama iç huzurları kaçar bir kere. ben nerde yanlış yaptım diye. kaçsın. bizim de en mutlu günümüzde kaçmıştı huzurumuz...

8. 20 Nisan 2007
  9. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ama ya yeğenin o o hiç mi önemli deil,sonuçta teyzesin anne yarısı...
    ve bu kardeşinden çok onun için önemli bi gün bence..

10. 20 Nisan 2007
  11. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    chatlak..bu benim duygularım canım.okumadın sanırı,yeğenlerim de terk etti o en güzel günümde çocuk değillerki..benim oğlumun hiç mi hakkı yok..sevgilerimle

12. 20 Nisan 2007
  13. jasmin34

jasmin34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ellerine sağlık yeşilim yazını okurken kendimi gördüm.kızımında dediği gibi çok yaralandım ama ne yapalım kardeş canı sağ olsun elbet bir gün anlar hatasını

14. 20 Nisan 2007
  15. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ablacım biliorumm ama sonuçta sana taş atana sen ekmek atıcaksın derler boşver o utansın yaptığından ben senin gönlünü bilirim aslında gitmeyi ne kadar istediğnide tahmin edebiliorum ben diorum ki sdc....
    ne bilim ablacım en iisini sen bilirsin en doruu karırda eminim ki sen verebilirsin önemli olan vicdanınla karşı karşıya gelmemektir sonucunda
    huzurlu uyumak değil midir??
    izmir kuzuğun

16. 20 Nisan 2007
  17. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    167
    Ödül Puanları:
    353
    Canım duygularını çok iyi anlıyorum senin .Ama biz büyüklerin daima affedici ,uzlaştırıcı olması gerekiyor .Affetmek , karşı taraf için daha büyük bir ders olur diyorum .Tabi bu benim düşüncem .

18. 20 Nisan 2007
  19. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    chatlağım çok huzurluyum çok.kararım doğru vicdanım rahat.üzülme,doğrusu bu..