Bu kadar kalın telli saça iyi gelebilecek bir ürün varmıı?

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve MucaHide tarafından 20 Haziran 2010 başlatılmıştır.

20 Haziran 2010
    Konu Sahibi : MucaHide
  1. MucaHide

MucaHide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Özellikle saç bölümü hakkındaki konuları.Dünde foruma üye olmaya karar verdim.
    Benim şikayetim saçlarım çok kalın telli,elektirikleniyor,kabarıyor ve oldukçada sert..Saçımı kuaförde kestirdim kuaförde acayip bir şekil yaptı.Şu an saçmlarım çok kötü görünüyor.Saç yapım zaten oldukça zor bir yapı.Birde üstüne saçımı boyayınca saçlarımın uçları iğne gibi batıyor elime sanki...
    Forumda yağ karışımlarını gördüm.Bende uygulayayım dedim.
    Zeytin yağını hafif ısıttım,badem yağı ve susam yağı ekledim.Saçıma sürdüm.Beklettim 15 dk sonra ise yıkaıdm.Fakat saçım daha kötü oldu.:çok üzgünüm:
    Saçımın Fotoğrafınıda koyabilsem işin vahamiyetini anlarsnız
    Yani saçım öyle sert bir yapıya sahipki bende banyo sonrası saçlarımı yumuşatacak bir krem alıcağım.Ama bu konuda pek bilgim yok..Özellikle bu kadar kalın telli saça hangi ürün iyi gelir.?Görüşleriniz benim için çook önemli..

2. 28 Haziran 2010
  3. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    gliss şampuan gliss sprey.... ama glisın şampuanını turuncu renklı olan serıden seç onu bulamazsan krem rengı olan var kaşmir proteınlı onu kullan her ay değiştırerek kullan saçın alışmasın dıye çıkıncada turuncu renklı kırılma karşıtı olan spreyı kullan.. eğer saçında kırık problemın yoksa pembe renklı olan ipek özlü onu kullan...

4. 28 Haziran 2010
  5. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    zeytınyağı ilk kullanımda kötuymüş gibi gelebılır ama sureklı yaptığında yumuşaddığını farkedeceksın... eğer çok kuruysa saçların bebek yağı kullanabılırsın.

6. 29 Haziran 2010
  7. MucaHide

MucaHide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol,teşekkür ederm.
    Zeytin yağını haftada bir kere kullanmaya devam ediyorum.Saçlarım azda olsa yumuşadı..Ama dipleri çok yağlanıyor..
    Gliss in turuncu olanının tam adı nedir.Ben nerede bulabilirim.Birde her ay değiştirerek kullanmammı gerekiyor.Anlamadım Açıklarsan çok sevinirim.
    Tekrar tşkrlr canım..

8. 19 Temmuz 2010
  9. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    saçlarım dalgalı ve çok kalın telli

genelde kendim fön çekip düzleştiriyorum çok güzel oluyor

ama fön çeksemde, çekmesemde saç uçlarım çalı gibi sert oluyor

saç uçlarımı nasıl daha yumuşak yapabilirim

10. 2 Ağustos 2010
  11. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    glissin turuncu ürünü canım marketlerde bulabılırsın heryerde var. onarıcı serisi. hem şampuanını hem kermını al. bırde çıkınca banyodan sıkmak için spreylerı var gene turncu renkte onuda al. eğer onu bulamıyorum derken kuaförlerde mavı su dıye bişi satılıyor ondan alıver kendıne 15tl gbi bi fıyatı var uzun gıdıyo ama baya...
    şampuanı değştirmen zorunlu değil kullandıktan sonra farkı göreceksın.

Son düzenleme: 2 Ağustos 2010
  12. 2 Ağustos 2010
  13. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kuaförde saçınının uçlarına hep ara maakas attırın kestırırken kesım çok önemli... ıncelterek kessın saçınızı özellıkle söyleyın ama ara makası asla diplerden atmasın

14. 2 Ağustos 2010
  15. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

asla yağı diplere sürme maazallah saçın 5 katına çıkar kalınlaşır .. sadece uçlarda kullan eğer yapabılıyorsan yumurta da koy içine çıkarken sirkelı suyla durula şampuanına da 1 kaşık bal koy.

16. 4 Ağustos 2010
  17. Oceania

Oceania ♥♥Jackson Rathboneee♥♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gliserin yagini da kullanabilirsin ama sacin islak olcak :)
    hem yumusasin hem guzel koksun diyosan bebe yaginida kullabilirsin

18. 12 Ağustos 2010
  19. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bence ne yap bılıyomusun düşündumde git kuaförden yada kuaför malzemelerı satan bıyerden loreal ın urunlerınden al özellıkle bakım maskesı ve serumunu . bıraz pahalı olacak ama o saçlarla uğraşmaktan emın ol daha ıyı ve uzun gıdıyor ben serumunu 5aydır kullanıyorum mesela 50 tl ye aldım. glıserınıde çok ovduler ben bu hafta onu denıcem bakalım nasıl olacak....