Bu kadnlar KK'da bunlar sylemi olsayd :))))

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Çenebaz tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Çenebaz
  1. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman zaman hatta sık sık tartıştığımız meşhur konumuz bekaret hakkında Türkiye'nin ünlü kadınları neler demiş... Bunları ben veya burdan herhangi birimiz demiş olsak günlerce kendimizi savunmaya çalışacaktık. Sizi bilmem ama bana bazılarının dedikleri çok doğru geldi. Paylaşmak istedim ki vizyonumuz gelişsin, biz de konuyu tartışma olanağı bulalım.

Onlar Türkiye'nin ünlü kadınlarıysa biz de Türkiye'nin Kadınlar Kulübüyüz...​

Türkiye'nin ünlü erkeklerinin, cinsel dünyalarının mahrem sırlarını tüm açıklığıyla anlattıkları “Keramet Nerde Bilemedim-Keramet-i Kadında” adlı kitabıyla dikkatleri üzerine çeken ilişki uzmanı ve yazar Almula Merter, bu kez rotayı Türkiye'nin ünlü kadınlarının cinsel yaşamlarına çevirdi.

İpek Tuzcuoğlu, Reyhan Karaca, Elif Dağdeviren, Lale Mansur, Arzu Balkan, Irmak Ünal, Zeynep Tunuslu gibi ünlü kadınların seks-bekaret-kürtaj hakkında yorumlarının ve deneyimlerinin yer aldığı Almula Merter'in “Aslında Erkek Diye Birşey Yok” adlı yeni kitabı uzun süre konuşulacak.

İşte merhum gazeteci-yazar Duygu Asena'ya ithaf edilen kitapta yer alan çarpıcı anektodlar ve ilginç itiraflar....

İPEK TUZCUOĞLU
    “Bekaret erken yaşta bozulmamalı”
    Türkiye'de bekaret tabu. Ama ben şundan yanayım. Ne kadar açık görüşlü olsam da bunun erken yaşta olmasından yana değilim. Evet cinsellik öğretilmeli. Ama doğru insanla doğru zamanda yapılırsa güzel ve mutluluk verici bir paylaşım olarak anlatılmalı. Tabu ve korku olarak gösterilmemeli.
    Aldatıldım mı, bilmiyorum. Belki de aldatılmışımdır. Ama ben çok şanslı bir kadınım ki, bunu hiç hissetmedim.

ZEYNEP TUNUSLU
    “Erkekler yemek- ellemek ve tüketmek istiyorlar”…
    Hayatımda erkek olmayı çok düşündüm,ama sonra vazgeçtim.Erkek olmak ve sadece iki bacağın arasındaki bir organın yani penisin peşinde koşturmak çok zor ve zavallı bir durum. Biz saçlarımız okşansın diye bekliyoruz devamlı, adamlar şeker dükkanına girip hepsini verin şekerlerin diyor, yemek ellemek tüketmek istiyorlar.

REYHAN KARACA
    “Bekaretimi kaybedince benim için bir dönem bitmişti”…
    Bekaretimi kaybettiğim gün saatlerce çocukluk resimlerime bakmıştım. Bir dönem kapandı yeni bir dönem açılıyor dedim kendi kendime. Kendimi çok kötü hissettim. Doktorlarla görüştüm. Bir doktor geriye dönülebilir şeyler olduğunu söyledi. Hâtta düşündüm de, ama yaptırmadım. Bekaretle birlikte beynimde pek çok şey değişti. Ben bir erkek köpeğim olana kadar, erkekleri anlayamamıştım. Köpek sahibi olunca onları anlamaya başladım. Onlarda hayvani taraflar çok ağır basıyor.

ELİF DAĞDEVİREN
    “İkinci kadınlara üzülüyorum”
    Aşık olduğun adamı birisiyle paylaşıyorsun ve her gece yalnız yatıyorsun. Yani ikinci kadınlara acıyorum, evet kadının zayıflığı bundan kurtulabilir, bile bile girmiş oluyor, ama sanırım bu kadınlarda hep bir umut oluyor, bir gün esas ben olur muyum diye? Ben bunu düşünenlere de üzülüyorum, çünkü bir gün esas olabilir ama o zaman bir ikinci yine olacak.

LALE MANSUR
    “Bekaretimi merak uğruna verdim”…
    Bekaret bence hiç önemli değildi. Genç kızlığımda daha önemini yitirmemişti açıkcası, ama ben ilk sevişeceğim adamla evlenmeyeceğimi biliyordum ve çatlıyordum merakımdan. Ve onu o merak uğruna denedim yani flört ettiğim birisiydi ama evlenmeyecektim, yani birlikte bir hayat tasarlamıyordum. Bir yerde kurtulmak rahatlamak gibi bir şey oldu.
    Aldatmayı da yaşadım, aldatılmayı da. Hepsini yaşadım bu yaşıma kadar, ama aldatmak olarak algılamıyorum çünkü ben zaten birlikte olduğum insanı özgür bir insan olarak görüyorum, yani benimle evli diye bütün dünyaya pencerelerini kapatması gerektiğini düşünmüyorum.

ARZU BALKAN
    “Aldatmak; önce kendini aldatmaktır”…
    Hepimiz özgürüz ben başkasına aşık olabilirim sen olabilirsin kimse kimseyi prangayla tutamaz ki. Yani birisi gelip de bana şu kişiye aşık oldum derse, evet çok üzülürüm ama illa da benimle kalacaksın diye tutturmam. O zaman onunla gidip yaşaması gerektiğini düşünürüm. İnsan önce kendisine dürüst olmalıdır. Aldatmaların önce kendini aldatmak olduğunu düşünüyorum. Beni kandırmak kimseye yarar sağlamaz ki.

IRMAK ÜNAL
    “Erkek düz yemek tabağıdır, kadınsa derin kasedir”…
    Bekaret tabu mu??? Kimin için. Benim için değil. Benim için üzerinde konuşması çok komik olan bir konu Down sendromu olan bir çocuk dünyaya bilerek ve isteyerek asla getiremem. Yüzdesi bile yüksekse o çocuğu dünyaya getirmem. Erkek dümdüz bir yemek tabağı. Kadınsa derin bir çorba kâsesidir.

Alıntıdır, Kaynak: Vatan Gazetesi

Şimdi size hangi ünlümüzün veya ünlülerimizin fikri yakın veya uzak geliyor, nedenleriyle beraber kalp kırmadan tartışalım istiyorum...
    Güzel paylaşımlar dilerim...​

2. 5 Temmuz 2009
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ıPEK TUZCUOĞLU
    “Bekaret erken yaşta bozulmamalı”
    Türkiye'de bekaret tabu. Ama ben şundan yanayım. Ne kadar açık görüşlü olsam da bunun erken yaşta olmasından yana değilim. Evet cinsellik öğretilmeli. Ama doğru insanla doğru zamanda yapılırsa güzel ve mutluluk verici bir paylaşım olarak anlatılmalı. Tabu ve korku olarak gösterilmemeli.
    Aldatıldım mı, bilmiyorum. Belki de aldatılmışımdır. Ama ben çok şanslı bir kadınım ki, bunu hiç hissetmedim

ipeğe katlıyorum.
    benim düşüncelerimi birebir yansıtmış.cinselliği hala tabu olarak gören zihniyetler var.
    bir gün umarım bu tabuyu ve korkuları yok edebiliriz.
    bir gün.
    ama önce erkek çocuğu yetiştiren anneleri eğiterek. çünkü bu tabuları o çocuklara o anneler öğretiyor..
    maalesef.
    güzel konu.çenebazım.. ..

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Temmuz 2009
  4. 5 Temmuz 2009
  5. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    LALE MANSUR
    “Bekaretimi merak uğruna verdim”…
    en çok bu açıklamaya güldüm pisi pisine merak uğruna :roflol::roflol:

daha bilinçli olunsaydı eğer eminim böyle düşünmezdi
    bir tabu değil ama ahlaki açıdan bir değerdir bekaret
    herkese göre değişen bir değer....
    evlenmeden bakireliğini kaybedenler elbette ahlaksız sayılamayacağı gibi
    bakire olupta evlenenler çok ahlaklı sayılamaz
    kişinin değer yargıları ile alakalı bir durum bu
    herkesin görüşüne saygım sonsuz ama
    bana göre belli koşullar altında yaşanmalı böyle şeyler :1closedeyes:

6. 5 Temmuz 2009
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet okim ipeğin yazdıkları aynen benim düşüncemi de yansıtıyor...
    erken yaşta tüketilmemeli ama tabu ve korku olarak da gösterilmemeli, sonra geçen gün tartışıldığı gibi birçok sorunlu cinsellikten korkan insanlarla karşılaşıyoruz...

sağol canım benim, belki biz de onlar gibi düşüncelerimizi açıkça ifade edebiliriz...

8. 5 Temmuz 2009
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    cloudy ,onun için önemli değilmiş. yani verince kurtulmuş ve rahatlamış. amacı kurtulmakmış zaten.

10. 5 Temmuz 2009
  11. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cloudym lale mansurun ifadelerine ben de çok gülüyorum :roflol:
    ama cesur kadın, çekinmiyor cümle kurarken alacağı tepkiden, o yönüyle çok beğeniyorum...
    herkes düşüncesini ifade edebilmeli çok haklısın
    dediğin gibi o koşullar herkese göre değişir... herkesin birbirinin koşullarına saygı duyması gerekir.

12. 5 Temmuz 2009
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Bekaretin önemsediğim tek bir yönü vardır.
    O da doğru zamanda ve doğru insanla kaybedilmesi gerekliliği.
    Evlilik öncesi ilişkiye de karşı değilim.
    Ama dediğim gibi, DOĞRU insanla ve DOĞRU zamanda.
    Şahsen benim için önemli olan tek şey bu.
    Hayatım boyunca bekareti bir namus sembolü haline getirmedim.
    Namussuzluğun çok başka bir şey olduğunu görecek kadar uzun yaşadım galiba.
    Topiğin hayırlı olsun Çenebazım.

14. 5 Temmuz 2009
  15. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    e oda doğru ama garip bir açıklama gibi geldi
    kurtulmak falan...
    sorun teşkil ediyormuş gibi algıladım
    kurtuldum rahatladım....
    bence yeteri kadar bilgisi olmadığı için böyle düşünmüştür
    bekaret kurtulunca rahatlanılacak bir şey değil
    hayata kaldığımız yerden devam ediyoruz
    bi tarafımız eksilmiyor yani kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

16. 5 Temmuz 2009
  17. farbetter

farbetter Canımın İçi.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bekaretimi başkaları için değil,kendim için taşıdım..arkadaşlarımında dediği gibi bir tabu gibi görmek yanlış..elbetteki korumak o ilk geceye saklamak güzel bi duygu..bir kızım olursa bunun yanı sıra ona namusunu sadece bacak arasında değil beynindede taşıması gerektigini öğreticem..

18. 5 Temmuz 2009
  19. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ırmak ünal ve zeynep tunuslu ne güzel söylemiş

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.