Bu kistlerin gebeliğe etkisi nedir?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nerusa tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nerusa
  1. nerusa

nerusa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 4 yıllık evliyim.korunmayı bıraktıktan sonra yaklaşık 15 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım.doktorum bu gebelik sonrasında çikolata kisti oluştuğunu ve bu tür durumlarda(gebelik vb.süreç) bu tür kistlerin oluşabildiğini ve bunun birkaç ay içerisinde kendiliğinden geçebileceğini söyledi.geçmez ise lapraskopi yapacağından bahsetti.daha sonrasında yaklaşık 3-4 ay kontrolünü yaptı ve her geçen ay bu kist küçüldü ve en son doktorun dediğine göre tamamen geçti.Ancak yaşadığım kimyasal gebelik sonrasında yaklaşık 7-8 ay geçmesine rağmen herhangi bir gebelik elde edemedim.İlk regl zamanımdan itibaren regl dönemini şiddetli ağrılarla geçiriyorum.Bu kistlerin bu duruma ve gebelik elde edemememe etkisi nedir?hocam bir de ankara da eğitiminizi aldığınızı okudum ben de ankaradayım acaba önerebileceğiniz bir hekim veya hastane olursa çok sevinirim..teşekkür ederim..

2. 18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nerusa
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    çikolata kistleri kendiliğinden geçmez.Ancak gebelik problemi var ise bu konu için bir infertilite klıniğine başvurmanız ve ayrıntılı incelenmesi gerekir çünkü başka bir çok neden gebeliğin oluşmasında etkilidir
    iyi günler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.